Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική – 2ος Όμιλος: Ακάθεκτος προχωρά ο Μίλωνας

Γ’ Εθνική – 2ος Όμιλος: Ακάθεκτος προχωρά ο Μίλωνας

Μίλων

Ο Μίλωνας επικράτησε εντός έδρας του ΦΟ Βροντάδου με το εκκωφαντικό 90-45 και προχωρά ακάθεκτος στην κορυφή του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

2ος Όμιλος – 12η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Δάφνης-Τελεθριακός ΑΣ 94-76

ΑΟΝΣ Μίλωνας-ΦΟ Βροντάδου 90-45

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΟΦ Πορφύρας 83-74

ΑΕ Πικερμίου-ΓΣ Κορωπίου 83-67

Ρεπό: Βούρειος ΑΟΛ

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Δάφνης-Τελεθριακός ΑΣ 94-76    

Δεκάλεπτα: 9-24, 33-44, 64-61, 94-76

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Αντωνέλου

Δάφνη (Σμυρνιώτης, Σαλίχος): Τζιβελέκας 29(5), Κούλιος 8(2), Καραχάλιας, Βαλτατζής 4, Πίνης 14(4), Κερασοβίτης 3(1), Μπγιάλας 6(2), Τόκα 3, Μουστόπουλος 6, Ζέφι 1, Τζωρτζάκης, Μέλιος 20(1).

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 13(1), Στεφάνου 13(3), Γκρινιάρης 19, Τσιριμώκος, Γκιζογιάννης 23(2), Κιαπέκος 8.

ΑΟΝΣ Μίλωνας – ΦΟ Βροντάδου 90-45  

Δεκάλεπτα: 21-12, 52-26, 64-39, 90-45

Διαιτητές: Γαρατζιώτης, Αναστασόπουλος

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 18, Χρήστου, Ανέστης 8(2), Θεοδωρίτσης 14(3), Κόκκαλης, Λογοδότης, Μοτσενίγος 8(1), Παπαπέτρος 6(1), Δημάκος 10(1), Χριστόπουλος 9(2), Κουκουνιάς 12, Ψυλέας 5(1).

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης, Μπαγιόκας, Λεγάτος 12, Αγγελίδης 10, Παπαγεωργίου 5, Τσίγκας 2, Ντιφαντής 5, Καγιαμανίδης 5(1), Σφηκάκης 2, Γεωργούτσος 4.

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας – ΑΟΦ Πορφύρας 83-74

Δεκάλεπτα: 19-16, 35-37, 65-61, 83-74

Διαιτητές: Κηπώσης, Τζιμινίδης

Ίκαρος (Βλάχος, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 24(3), Μιχάλογλου 18(2), Σκάνδαλος, Λαμπρόπουλος, Φιλίππου, Αγγελή 4, Μαλτέσιος 9, Σιγκούνας 11(1), Πρωτούλης 6(2), Καραμπάτσος 11(1), Τζαγκαράκης.

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 8(2), Γεωργούλης 8, Μπάρδας 19(3), Δημητρακόπουλος 4, Γκαϊντάσοβ 11(1), Τάγαρης 16(1), Καρατζούλας 2, Παπαδόπουλος 6(2), Συμεωνίδης.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 21 (10-1)

2. ΑΟ Δάφνης 20 (9-2)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 19 (8-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 17 (7-3)

5. ΓΣ Κορωπίου 15 (5-5)

6. ΑΕ Πικερμίου 14 (4-6)

7. ΑΟΦ Πορφύρας 14 (3-8)

8. ΦΟ Βροντάδου 12 (1-10)

9. Τελεθριακός ΑΣ 12 (1-10)

Επόμενη αγωνιστική (13η, 27/2)

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟΝΣ Μίλων

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΕ Πικερμίου-Βούρειος ΑΟΛ

Ρεπό: ΑΟ Δάφνης

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις των Εθνικών Κατηγοριών

Σε live streaming παιχνίδια των Εθνικών Κατηγοριών Φουλ δράση θα έχουν και αυτό το Σαββατο…