Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών – 15η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ ανδρών – 15η αγωνιστική

Εθνική Παμπαίδων

Το Πέραμα έκανε τη νίκη της 15ης αγωνιστικής επικρατώντας στην παράταση του Ερμή Αργυρούπολης. Έτσι του… έκοψε τον δρόμο για την κορυφή της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 68-49
Διαιτητές : Κονταράτος ,Μαυρέλης , Μιχαλοπούλου
Δεκάλεπτα:24-14, 41-26, 50-41, 68-49
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσης Κεραμιδάς) Μπάλλας 2, Φωστέρης 12(2) , Μουζάκης 9(1) , Χατζόβουλος 4, Δούβος 8, Κουκουβάκης , Κοροπούλης 9(1) Πατηνιώτης 1, Παπανικολάου 3, Τζανικιάν 2, Ραφτόπουλος 5, Μαρόπουλος 13
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Διαμαντόπουλος, Καρατράντος), Πηλιούνης 11 , Ραγιάς 2 , Τσίλαγας 5 ,Καραλής 3(1) , Καρακώστας 14 , Ντακάϊ, Κατσικάκης 3 , Σάκκος 4, Σιλβέστερ 4, Koύρος 3(1)

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 72-57
Διαιτητές : Τσαχάκης, Γεωργόπουλος , Μέλης
Δεκάλεπτα : 19-17, 38-32, 53-43 .72-57
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Τσελέκος 2,Αρμανίδης 17(2) , Μαραγκός 6, Ραλλάκης 2, Πεζιρκιανίδης 9(1) , Καραγιαννίδης 10, Λουτριώτης 2, Χλιαουτάκης , Κυριαζίδης 14(2) , Χατζηκίδης 10(2)
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης) : Σμυρνής 7(1) , Τσελεπίδης 1, Μούστα 11, Δενδρινός 4, Λαζαρίδης 2, Παπαζαφειρόπουλος 13(1) , Γκενεράλη 14, Λιάκας 2, Βλαχογιάννης 3(1)

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 77-81 παρατ.
Διαιτητές : Τζίμης , Πηλοίδης , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα :11-19. 26-40,52-55. 70-70(καν. αγ.),77-81(παρατ.)
EPMHΣ APΓYPOYΠOΛHΣ (Γκαναβίας , Μωυσίδης): Μπαλαμώτης , Γρηγόρας , Σκόνδρας 4, Ζέγγος 3(1), Παπαδάκης , Φωτόπουλος 34(3), Ξυνογαλάς 8(1), Pετσινάς  10 (1), Mαυρατζιώτου 15(1), Δέδες 3(1)
ΠEPAMA (Xλιαουτάκης ) :Θωμάς 3, Πρέκας  5, Γεωργιάδης 16(2), Γρύλλης 16(2), Iωάννου 14(4), Φιλίππου  4, Aρώνης,Tράμαπρης 15(3),Δελής , Παρασκευόπουλος  8.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 74-76
Διαιτητές : Κιουλάφας -Κηπώσης-Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 20-23,35-32,49-51,74-76.
ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ.(Τσιτσόπουλος – Χότζα) Γκολιάς 3(1),Καλαντζής 20(3),Ραδίτσας 7(1),Γιαννακόδημος 4,Γεωργόπουλος,Δαμιανάκος 3(1),Φραντζέτης 4,Κοκκορόγιαννης 13,Αντωνούσος 20(3)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Ρουμελιώτης) Λουλούδης 4,Μπίρμπας 11(1),Αγραπίδης 2,Λάβαρης 11(1),Φίλα3(1),Φραγκούλης 2,Μακρυγιάννης 11(1),Βαθρακοκοίλης 22(2),Κόκκινος 10.

ΕΝ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ -ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 64-77
Διαιτητές : Γαρίνη, Σίμα, Πέππας
Δεκάλεπτα : 22-19,  36-35 ,  48-55,  64-77
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Κατσαρέλιας, Στρατής): Κοντόπουλος 16(1), Ρόκας 16(4), Στεφάνου 4, Μαργέτης 4, Σταμάτης 11, Γαβαλάς 2, Γεωργίου, Σάμπλι, Τσέλιος 7(1) , Τηγάνης ,  Μπαγδάτογλου , Μπούρας 4
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ  (Μαυρογιάννης): Ηλιάδης 16(3), Πατάτας 3(1), Γουργιωτόπουλος 7(1), Κοντούλης 22, Παπαδημητρίου 14(2), Κεφάλας, Αχείμαστος 6, Μόρφος 9

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 66-74
Διαιτητές: Καραβίτης, Αυγερινός, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 16-19, 32-38, 49-57, 66-74
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ (Χαριτάτος-Κωστολιάς) Σάννης,  Σουληνάρης 17, Αντύπας,  Καψαρίδης 10(1), Τσορμπατζίογλου 15(2), Κασιμάτης 9(1), Δάννα 9, Ρούσσος , Πανούσης,  Σαρλάνης 4, Παπαδόπουλος, Κούτρας 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά) Χωματάς 6, Μουρίκης 2, , Στέφος 15,  Παπαντωνίου 18(2),  Κόγκας 10(2), Κατσούρης 7(1), Τσουκαλάς,  Πετρόπουλος, Περσίδης 16(1).

ΑΟΝΑ -ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 88-55
Διαιτητές:Παπαφωτίου, Αντωνέλλου, Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 16-15, 37-34, 65-42, 85-55
ΑΟΝΑ(Πέρρος,Βουρλιάς): Ψάλτου, Κουτσολιάκος 17(2), Λουπάσης 9(1), Τσιάκος 3(1), Ντόσκορης 4, Λούγαρης 13(1), Ψυχογιός 6, Κυριακόπουλος 8, Καραχάλιος 2, Σεχάϊ,  Μπατής 5(1), Τσιώκος 21
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Αρβανίτης): Γκιουρτζίδης Μ 3(1), Βούτας 6, Πατουλίδης, Γκιουρτζίδης Σ 5(1), Άμερσον 10(2), Παπαδημητρακόπουλος 12, Πεφάνης 2, Τσιούτσιας 10, Παπαδάκης, Φωτιάδης, Τίλη 4, Σαβούρδος 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 25 13 12 1 954 848

———————————————————————————————————————-

2 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ 21 12 9 3 812 709

3 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 20 12 8 4 843 810

4 ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 20 12 8 4 885 787

5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 20 12 8 4 813 758

6 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 20 13 7 6 925 957

7 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ                           19 12 7 5 847 808

8 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ                   19 12 7 5 742 792

9 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ         18 12 6 6 880 834

10 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 18 12 6 6 818 812

11 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ         17 12 5 7 799 761

———————————————————————————————————————–

12 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 16 12 4 8 838 864

———————————————————————————————————————–

13 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 14 12 2 10 745 841

14 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 13 12 1 11 741 868

15 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ                 13 12 1 11 675 868

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΑΕ Ρέντη: Παρελθόν Μπακάλης και Μπεκιάρης

Σε αλλαγές στο ρόστερ της προχώρησε η Αθλητική Ένωση Ρέντη. Συγκεκριμένα, η ομάδα της Α…