Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι – Μπασκόνια 89-78: Κρατάει την τρίτη θέση

Αρμάνι – Μπασκόνια 89-78: Κρατάει την τρίτη θέση

Αρμάνι

Αμετακίνητη στην τρίτη θέση της κατάταξης στη Euroleague με ρεκόρ 17-7, παρέμεινε η Αρμάνι, μετά την άνετη νίκη της με 89-78 επί της Μπασκόνια στο Μιλάνο, για την 26η αγωνιστική.

Η άμυνα του πρώτου ημιχρόνου, όταν κράτησε τους Βάσκους στους 25 πόντους και ο επιθετικός πλουραλισμός στην επίθεση στην επανάληψη, αποτέλεσαν τα «κλειδιά» της επιτυχίας των Ιταλών, οι οποίοι υποχρέωσαν τους φιλοξενούμενους στην έκτη διαδοχική ήττα τους και 17η σε 24 αγώνες (16η θέση).

Κορυφαίοι για την Αρμάνι οι Ντέβον Χολ (15π., 4/5τρ.), Σέρχιο Ροντρίγκεθ (14π., 4/6τρ.), Νικολο Μέλι (13π., 11ρ.) και Τρόι Ντάνιελ (13π.), ενώ από τους Βάσκους προσπάθησε ο Μάθιου Κοστέλο με 23 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-10, 40-25, 66-48, 89-78