Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία του 4ου Ομίλου

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία του 4ου Ομίλου

Β' Εθνική 4ος

Ακόμα ένας Όμιλος στη Β’ Εθνική Κατηγορία επανήλθε στη δράση, με τον 4ο Όμιλο να συμπληρώνει μια πλήρη αγωνιστική την Κυριακή 23/1.

Β’ Εθνική 4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ 76-48

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 85-84

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά 58-61

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Μακεδονικός 53-92

ΚΣ Γέφυρας-ΜΕΝΤ 75-62

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-57

Β’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Οι αγώνες αναλυτικά

Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ 76-48

Διαιτητές: Ντούρας, Ζαχαριάδης, Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 23-10, 42-19, 63-34, 76-48

Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Μαραβέγιας 6(2), Παλλάκης 9, Μακαρατζής 5, Περρής 2, Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 7, Παϊτάρης, Χρήστου 15(3), Μηντζαρίδης 7, Μανάκας 19, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 6.

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς): Χιτικούδης 4, Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 10, Αλτίνης 2, Κυλαντωνίδης 7(2), Ιωάννου 5, Συμεωνίδης 9, Δημητρίου, Ρουκουνάκης 1, Ιωαννίδης 5, Τσιριλάκης 1, Σαρρής 2

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 85-84

Διαιτητές: Θεοδώρου, Σελεβός, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-22, 42-51, 73-67, 85-84

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 7(1), Φόρογλου 3(1), Μελαδιανός 3(1), Βρεττάς 11, Χολέβας 23(2), Γκαβέζος 19(4), Πλεξίδας 2, Ζαφειρούδης 2, Βουρτζούμης 6(2), Βάσκος 6(2), Χαρτόπουλος 2.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης, Βαρίτης 2, Καπώνης 9(3), Φουρκιώτης, Κυφωνίδης 31(3), Παπανικολάου, Βάνης 15(2), Παπαδόπουλος 19(2), Ντίαθ 8.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά 58-61

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 14-12, 32-22, 42-43, 58-61

ΓΑΣ Κομοτηνής (Φωτεινάκης): Μπορμπίδης 5(1), Κιατίπ, Ζικιριέ 3(1), Γκιουζελίδης 10, Κουτσοβασίλης, Ναλμπάντης, Παπανδρεόπουλος 25(3), Κάλτσος 6, Μαλανδρής 7(1), Χαλίλ 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 11(2), Μπακάλης, Μητρόπουλος, Πλιούκας 4(1), Χρυσόπουλος 23(4), Πεχλιβανίδης, Γκέλιος, Καμαριώτης 11(2), Ταουσάνης, Λογοθέτης 12

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Μακεδονικός 53-92

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 8-15, 20-43, 35-74, 53-92

ΚΑΟΧ (Άριστος): Παναγιωτόπουλος 5(1), Λάσκαρης 7(1), Σερέτης 4, Φιλοξενίδης 9, Σαββίδης 2, Ματζίνος 6, Πούλος 6, Τύπος 4, Ντούνι 4, Ελευθερούδης 2, Βουτσάς 2, Ταραντάνας 2.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Αμπαράς 13(3), Ρόπουτης 8(1), Βαρδής 11(3), Γκύζης 17(3), Λεονταρίδης 5(1), Κομμάτας 1, Φλιάτης Ι. 7(2), Πέργουλης 5, Φλιάτης Γ. 12(1), Γεωργάκης 6, Πτωχίδης 7(1)

Κ.Σ Γέφυρας-Μ.Ε.Ν.Τ 75-62

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαρδούλιας-Καντερές

Δεκάλεπτα: 24-11,40-27, 61-46, 75-62

Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 3(1), Μπρόζος 19(2), Λουκάς, Σαββίδης, Παπαδόπουλος 3(1), Ευσταθιάδης, Χατζηκυριακίδης 17(2), Στράτος, Μπένας 13, Καλαϊτζίδης 3(1), Καλογιαννίδης 8, Σαμανδαράς 5(1)

Μ.Ε.Ν.Τ. (Ποργιόπουλος): Ζεϊμπέκης, Ψευτογκάς 13(3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 4, Κατσαμούρης 10(1), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 18(2), Στόλης 8, Κάσουρας, Ντεμιρσά, Καλιόνας

Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 70-57

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 20-11, 31-37, 49-50, 70-57

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 9, Ντίνος 10, Δατσιάδης, Γεωργιανός 2, Χριστοδούλου 18, Δημητρακάς, Μπούτσιας, Ασημάκης 18(1), Χαρίτογλου 6(2), Γούνας, Μπίλιος 8(2).

Μαχητές (Χατζούλης): Γεωργίου 9(3), Βαιντερλής, Ματενίδης 4, Παπασάβογλου 3(1), Πετράκης 16(4), Νότης 18, Καραγιώργος, Κόκκινος, Μισαηλίδης, Κουτσοκώστας 1, Κούζουλας 6(1), Μπάδης.

Β’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Η Βαθμολογία

(σε 12 αγώνες)

1.Μακεδονικός* (10-2) 22

2.ΚΣ Γέφυρας* (9-3) 21

3.Αίας Ευόσμου (9-2) 20

4.Ερμής Λαγκαδά (9-2) 20

5.Λεύκιππος Ξάνθης (7-4) 18

6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (7-4) 18

7.ΠΣ Ευκαρπίας (7-4) 18

8.ΧΑΝΘ (6-5) 17

9.Πανσερραϊκός* (4-8) 16

10.ΑΟ Πολυγύρου (4-7) 15

11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (3-8) 14

12.ΓΑΣ Κομοτηνής* (2-10) 14

12.ΜΕΝΤ (1-10) 12

14.ΚΑΟ Χαλκιδικής (1-10) 12

**Μακεδονικός, ΚΣ Γέφυρας, Πανσερραϊκός και ΓΑΣ Κομοτηνή έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Β’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Η επόμενη αγωνιστική (30/1)

Ερμής Λαγκαδά-Λεύκιππος Ξάνθης

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός

Μαχητές Πειραματικό-Ευκαρπία

Αρετσού Καλαμαριά-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Μακεδονικός-Πολύγυρος

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Β’ Εθνική: Αγώνες εξ αναβολής και κατάταξης

Τα αποτελέσματα των εξ αναβολής αγώνων του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών και του αγώνα …