Κεντρική Διεθνή Τρέντο – Βενέτσια 81-94: Μάικ Μπράμος… Το πολυβόλο

Τρέντο – Βενέτσια 81-94: Μάικ Μπράμος… Το πολυβόλο

Τρέντο Βενέτσια

Ο Μάικ Μπράμος, πραγματοποιώντας μια τρομερή εμφάνιση, οδήγησε τη Βενέτσια σε εκτός έδρας νίκη επί της Τρέντο με 94-81.

Συγκεκριμένα, η γηπεδούχος ομάδα, υποδέχθηκε την ομάδα του Έλληνα σουτέρ στο πλαίσιο της ιταλικής Lega Basket. Εκεί, οι φιλοξενούμενοι απέδωσαν κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ. Έτσι, κατάφεραν να ξεχωρίσουν ειδικά στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, όπου «έτρεξαν» ένα επιμέρους σκορ 28-19.

Ο Μπράμος ήταν κομβικός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Ο Έλληνας αθλητής της ιταλικής ομάδας σημείωσε 20 πόντους και 6 ριμπάουντ σε 29 αγωνιστικά λεπτά, όντας ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του. Ακολούθησε ο Λιθουανός Έχοντας, με 16 πόντους.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, η ηττημένη ομάδα έχει ρεκόρ 8-5, καταλαμβάνοντας την 3η θέση της λίγκας. Από την άλλη, οι νικητές ανέβηκαν στο 7-7 και πλέον είναι στην 8η θέση που οδηγεί στα play – off.