Κεντρική Β' Εθνική Μανδραϊκός- Ηλυσιακός 68-70: Μεγάλο διπλό με Ιορδάνογλου και Φώτση [pic]

Μανδραϊκός- Ηλυσιακός 68-70: Μεγάλο διπλό με Ιορδάνογλου και Φώτση [pic]

Μανδραϊκός

Ο Μανδραϊκός υποδέχθηκε τον Ηλυσιακό μέσα σε χιονόπτωση για την 12η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 68-70, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, οι νικητές έχουν ρεκόρ 6-5, ενώ οι ηττημένοι 5-6.

Αναλυτικά η δημοσίευση που έκανε ο Μανδραϊκός:

«🔵Μανδραϊκός-🟡Ηλυσιακός 68-70
Τζάμπα ήττα για την ομάδα μας στη χιονισμένη Μάνδρα απέναντι σε έναν πολύ ποιοτικό αντίπαλο όπως είναι ο Ηλυσιακός.
Η ομάδα του κόουτς Σταθούλη έχτισε με κόπο διψήφια διαφορά στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου και φάνταζε το μεγάλο φαβορί για την έκτη νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Χρήστος Κωστόπουλος με μεγάλα τρίποντα, ο Σάκης Δομπρογιάννης, αλλά και ο Χάρης Λιούνης κάτω από το καλάθι ήταν οι βασικές αιτίες που η ομάδα μας είχε τα ηνία στο σκορ.
Σε εκείνο το σημείο όμως οι προσωπικότητες του αντιπάλου και κυρίως ο Αντώνης Φώτσης μίλησαν, φέρνοντας το ματς στα ίσια.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο το θρίλερ βάφτηκε… κίτρινο καθώς οι παίκτες μας έχασαν την ψυχραιμία τους, εκτελώντας άστοχα έξι βολές (0/6) στο τελευταίο 1,5 λεπτό με το σκορ στο 68-70 υπέρ του Ηλυσιακού.
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 39-32, 53-53, 68-70

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Σταματίου 2, Κοψιάς 3, Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Θανάσαινας, Κωστόπουλος 8 (2), Λιούνης 16, Δομπρογιάννης 24 (2), Κουμάνταρος, Τσιπίδης 6.

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος): Ιορδάνογλου 16, Γραμμάτικας 5 (1), Φώτσης 13 (2), Μπινιάκου, Καλδής 11 (1), Βούρτσης, Ύμερι 8, Κεφάλας 7 (2), Στασινόπουλος 10, Παπάδης.

Επόμενο ματς, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής: 30/01 🔴ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-🔵ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ»

Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δάφνη: Παράπονα για τη διαιτησία με το Αιγάλεω (pic)

Η Δάφνη εξέφρασε τα παράπονα της για τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω Η Δάφνη δεν τα …