Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ιτούδης: Από την επευφημία στην αποδοκιμασία ένα τάιμ άουτ δρόμος

Ιτούδης: Από την επευφημία στην αποδοκιμασία ένα τάιμ άουτ δρόμος

Ιτούδης

Ο Δημήτρης Ιτούδης με ένα τάιμ άουτ κατάφερε να ξεσηκώσει κύμα αποδοκιμασίας στο πρόσωπό του. Συγκεκριμένα και παρότι ο Έλληνας προπονητής καταχειροκροτήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα, αυτή τη φορά προκάλεσε το θυμό των οπαδών της άλλοτε ομάδα του.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγούνταν με το εμφατικό 33-57. Ωστόσο, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο προπονητής των φιλοξενούμενων, κάλεσε τάιμ άουτ προκειμένου να σχεδιάσει μια επίθεση της ομάδας του. Αυτή η κίνηση ήταν που ξεσήκωσε άγριες αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ. Παρά το γεγονός ότι ο κόσμος ήταν μόλις 1000 άτομα λόγω των κυβερνητικών περιορισμών. Ακόμα και αυτοί οι λίγοι ήταν αρκετοί προκειμένου ο κόουτς Ιτούδης τα …. άκουσε για τα καλά.

Στο αγωνιστικό σκέλος πάντως, η ΤΣΣΚΑ, μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μετέτρεψε το ματς σε προπόνηση, καθώς κατάφερε να προηγείται  με 60-33.