Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία όλων των ομίλων

Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία όλων των ομίλων

Α2 Γυναικών

Με παιχνίδια και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Εκεί ξεχώρισε το ντέρμπι του 4ου Ομίλου μεταξύ  Παναθλητικού Συκεών και ΑΕ Πυλαίας, με τις παίκτριες της πρώτης ομάδας να σημειώνουν μεγάλη νίκη με 58-37, υπό το βλέμμα του νέου μεταγραφικού τους αποκτήματος, Ηρώς Κουφουγιάννη.

Α2 Γυναικών 1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Εύνικος-Αιγέας Χίου 83-36
15.00 Πανιώνιος-Άμιλλα 2000
15.00 Ηλιούπολη-Θησέας Παναγιούδας
Ατρόμητος-Άρις Καλαμάτας 62-57
17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Φοίνιξ Πειραιά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος  – Αίγεας Χίου 83-36
Δεκάλεπτα: 27-10, 50-18, 65-28, 83-36
Διαιτητές: Βαλούρδος-Τσικριτζάκη

Εύνικος (Βελτσίστας-Βάνας) Μετάι 3(1), Εμμανουηλίδου 2, Ράδη 3, Καίσαρη 4, Ισκιόγλου 6, Θωμαϊδου 2, Παπαδοπούλου 7(1), Βούλγαρη, Κεσσέ 23(1), Τσέντζου 2, Ναυροζίδου 18, Μίχου 13.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής): Κότσια 5(1), Δάνδουλα 6, Χαλια, Γιαμαλίδου 9, Ατσαβέ 4(1), Κοματσιούλη, Σβορώνου 8, Αγκο 4.

Πανιώνιος ΓΣΣ – Άμιλλα 2000 46-52
Διαιτητές : Εφραιμίδης, Αυγουστογλου
Δεκάλεπτα : 5-11, 24-28, 39-30, 46-52

Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος ) : Κριτσιδήμα 7, Πλωτά 6 , Καμπισιούλη, Κλντζιάν 6, Μπιλλή 7(1), Παπακωνσταντίνου, Ανδρονικίδου 2, Παναγοπούλου, Γερακάρη, Μαχλά, Παντοπούλου 9(1) , Παπάζογλου 9.
Άμιλλα (Τσουκαλάς): Τσουκαλά 4, Μίχαλου 3(1), Παναγιωτοπούλου 9(2), Μαγκλάρη Α., Βυτογιάννη, Μαγκλάρη Ι., Μονογιού 23(6), Παππά, Τρυφωνίδη 8, Σιάμπου 3, Παπαζαφειροπούλου 2, Κοκκώνη .

ΕΣΗ Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας 62-57

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Πετράκης
Δεκάλεπτα:16-14, 32-32, 45-47,62-57

Ατρόμητος (Χρυσοβελιδης): Καρρά 10, Καλογήρου 12, Χρήστου, Καραπατάκη, Καλογεροπούλου 9, Γιαννικάκη 4, Μάλαμα 19 (5), Καλαφάτη, Ιφτι, Οικονομάκη 5, Σδρένια 3 (1), Σιώτου.
ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας (Μπακογιαννης): Ευτυχιάκου 9, Παπαδημητρίου 12(1), Χρονοπούλου, Κουτέλα 20,  Κυριακοπούλου, Μπρεζεράκου, Χονδρουδάκη 13(3), Σούτα 2, Παπαδοπούλου 1.

Α2 Γυναικών 2ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕΚ Περιστερίου 72-41
ΑΕ Σαντορίνης-Αθηναϊκός 47-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ιπποκράτης Κω 79-43
Αμύντας-Αγ. Παρασκευή 61-53
17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πρωτέας Βούλας
Ρεπό: Τερψιθέα Γλυφάδας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρονος Αγ.Δημ-ΑΕΚ Περιστερίου 72-41
Διαιτητές: Αδαμοπουλος-Παπαδοπουλος
Δεκάλεπτα: 12-8, 33-19, 45-28, 72-41
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου-Τσιάντης): Πολιτοπούλου 6(2) Φρέρη 2 Τσιμπίδη 3(1), Γεωργακοπούλου 7(1), Καλομιτσίνη 18(4), Στεφανίδου 6(2), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 6, Τσάμη 9, Κουλούρη, Γιαμπάνη 13(2), Δραμιτυνού.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος-Κάργιανης): Μαλαπάνη 7(1), Βασιλάκη, Ράπτη 1, Νάου 3, Κιριμάκη 4, Γιάκαλου 2 , Μωραΐτη 3, Ζήκα, Κατσιμάρδου 7(1), Τζίβα 14.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ιπποκράτης Κω 79-43
Διαιτητές: Σάλτας, Τσαούση
Δεκάλεπτα: 25-14, 42-29, 63-33, 79-43
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος): Μάνου 12(3), Δερμιτζάκη 9(1), Τσάτση 1, Αντωνιάδου 8, Χόνι, Νίτσογλου 9, Στεργιοπούλου 25(3), Ψαρρού 3(1), Πατσιατζή, Κριμιτζά 6, Μπαχ, Καλαϊτζιδακη 6(2).
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 10, Μιλίκοβιτς 2, Πατμίου 3, Κιαπόκα 2, Καλυμνιονάρη 4, Σβύνου 5, Χρυσάκη 14, Κουντουριώτη  3(1), Ψαρού.

Αμύντας – ΓΣ Αγίας Παρασκευής 61-53
Διαιτητές: Σίμα – Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-25, 44-40, 61-53 Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 5(1), Μαργώνη 10(1), Κοντογιάννη 6, Λιναρά, Πατσιώτη 4 (8 ριμπ.), Πολιτοπούλου 9, Ντάνου Λ. 16(2) (4 ασ.), Μαζαράκη, Αθανασούλια 6(1), Ντάνου Μ. 1, Βαρβιτσιώτη 4, Σιδηροπούλου, Τσαχιρίδη.
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 15(2), Χατήρα 5, Τσιαδή 16(1), Aκρίβου 9, Ευαγγελάτου, Γρίσπου 5, Τριανταφύλλου 3, Σακουλάκη, Καράμπελα.

 

Α2 γυναικών 3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος 51-58
Λασσάνης-Αργοναύτες Αγρινίου 61-46
Φρυγανιώτη-Απόλλων Πτολεμαϊδας 74-40
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας, Ολύμπια Λάρισας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Απόλλων Πτολεμαΐδας 74-40
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 19-10, 39-15, 60-23, 74-40
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου 3(1), Γράψα 4,  Παπαδοπούλου 6(1), Χρυσοστομίδου 2, Παπαρδέλα 20(1), Βουζούκου, Δαδαλή, Στεργίου 29(2), Τσαλή 10.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Διπλάρη 2, Κρανιωτάκη 14(2), Καρακατσάνη 2, Πισιάνη 2, Σαρβάνη 1, Κούκη, Βλαδίκα 3(1), Βαρδαούλη 2, Γκανάτσιου 13, Παπαδοπούλου 2.

Λασσάνης Κοζάνης-Αργοναύτες Αγρινίου 61-46
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Λυτροσιγκούνης
Δεκάλεπτα: 18-2, 28-19, 42-37, 61-46
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 2, Κοτζαϊτση 15, Αμβρακίδου 1, Χωλοπούλου 23(4), Μεντεσίδου 7, Παπαδοπούλου, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη Α., Φλιούκα 2, Κρανιώτη 11.
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 5, Πιστιόλα 10(1), Τασούλη 22, Στεργίου 5, Καραγιάννη Μ. 4, Λιάπη, Γαλαζούλα, Καραγιάννη Χ., Σύρου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 51-58
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Ράπτης
Δεκάλεπτα: 15-15, 24-26, 36-42, 51-58
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Ατακτίδης): Τσαλοπούλου 6 (1), Μακαρόνη, Γράψα 11(2), Σουλτάνη 5, Καραγιαννάκη, Αρτεμισίου 1, Τζίκου 3, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 5, Νάστου 18(2), Κουλακιώτη.
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή 2, Τελίδου 9, Κιολέογλου 4, Μάντζου 12(1), Καρανικόλα, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 12(1), Γεωργιάδου, Ζαρκανέλα 4, Γκρίτζαλη 5(1), Μάντη.

Η βαθμολογία

1. Πιερικός Αρχέλαος 14
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 13
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  12
4. Ολύμπια Λάρισας 10
5. Λασσάνης Κοζάνης 10
6. Αργοναύτες Αγρινίου 9
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 9
8. ΑΓΕ Πιερίας 7

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 6/2)
Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος
Λασσάνης Κοζάνης-Απόλλων Πτολεμαΐδας
ΑΓΕ Πιερίας-Αργοναύτες Αγρινίου

Α2 Γυναικών 4ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 68-58
Ασπίς 2001-Πάνθηρες Καβάλας 37-49
Παναθλητικός-Πυλαία 58-37
Πανόραμα-Άρης 52-88
Ιερισσός 99-ΜΕΝΤ 20-0 (άνευ αγώνα)
Ρεπό: Ηρακλής

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 68-58
Διαιτητές: Χάνος-Ντίγκο
Δεκάλεπτα: 14-12, 31-30, 52-43, 68-58
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 13(2), Βάννα, Μπακιρτζίδου 13, Πελτέκη 10(1), Θανοπούλου 8(2), Τσάντα 7(1), Δαμιανάκου 3(1), Πιτσιάβα 14(2), Σιάκα, Γκέγκα.
Απόλλων Καλαμαριάς (Κεσικτσόγλου): Μαραβέγια 2, Δημητροπούλου 3(1), Μοδέα 5(1), Σένκα 2, Διαμαντοπούλου 12, Σπύρου 2, Δαιμονάκου 2, Τσαπόγα, Μιχαηλίδου 10(2), Γιαννακάκη, Σακκά, Γιαντζακλίδου 20.

Ασπίδα Ξάνθης-Πάνθηρες Καβάλας 37-49
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνής
Δεκάλεπτα: 18-8, 28-18, 32-34, 37-49
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 13(1), Μπουτσούκη 8(2), Τονικίδου, Αντώνογλου, Μπαϊρακτάρ 3(1), Μωυσένκο, Μαμαλίγκατζη 10, Καραλίδου Β., Χαλκίδου, Συμεωνίδου, Καρακώστα 3, Θεοδωρίδου.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Κελεμένη 7(1), Παναγιωτίδου 2, Τασελαρίδου, Σπανίδου, Γαϊτάνη 5, Τουρετζόγλου 6, Τζιαμπάζη 10(2), Κεσεσίδου 7(1), Φραγκάκη, Δημητρακούδη, Μαραγκου 10(1), Συροπούλου.

Παναθλητικός Συκεών-ΑΕ Πυλαίας  58-37

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 20-14, 37-23, 47-29, 58-37

Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Μυγδαλιά 11, Βαντσιούρη 6(2), Μπαξεβάνου 2, Παπαδοπούλου, Καραμπατζάκη 16, Τράντα 8, Σαράντη, Ντολοπούλου, Βασιλείου 1, Σύρπα 6, Αντωνίου Ι. 4, Αντωνίου Κ. , Σταματάκη 4.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου , Μαργέτη Α., Ιγγλέζου 5, Γκόγκου, Κωστανάκη 6, Διαμαντίδου 6, Κασαπίδου, Κοντογιάννη 10, Μαργέτη Μ., Κουρατόρα 10(1)

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός Συκεών  20
2. ΑΕ Πυλαίας 19
3. Αρης 18
4. Πανσερραϊκός 16
5. Πάνθηρες Καβάλας  16
6. Ηρακλής 15
7. Απόλλων Καλαμαριάς  14
8. Ασπίδα Ξάνθης 14
9. ΑΣ Πανόραμα 11
10. Ιερισσός 11
11. ΜΕΝΤ 9
*Η ΜΕΝΤ έχει ένα μηδενισμό και -1 βαθμό.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 30/1)
ΑΣ Πανόραμα-ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός-Αρης
Παναθλητικός Συκεών-Απόλλων Καλαμαριάς
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας
Ηρακλής-Πάνθηρες Καβάλας
Ρεπό: Ιερισσός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Σπανού στο ebasket: «Αν υπήρχε τότε ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών δεν νομίζω να είχα δοκιμάσει να παίξω μπάσκετ»

Όπως λέει η Άρτεμις Σπανού, όταν κλείνει μια πόρτα, ανοίγει μια άλλη… Η Σπανού είναι…