Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπαρτσελόνα – Εφές: Σόου Αταμάν, αποβλήθηκε αλλά αρνούταν να αποχωρήσει από τον πάγκο

Αταμάν

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου στο Μπαρτσελόνα – Εφές οι διαιτητές στον Μπράιαντ Ντάνστον σφύριξαν ένα επιθετικό φάουλ, αυτό έφερε την έκρηξη του Εργκίν Αταμάν.

Ο προπονητής της Εφές διαμαρτυρόταν για ώρα στους διαιτητές, ΓιαβόρΡίζικ και Χορντόφ έπειτα ο Αταμάν αποβλήθηκε με δυο «Τ» σερί, έμεινε 3-4 λεπτά καθήμενος και αρνούνταν πεισματικά να αποχωρήσει από τον πάγκο του.

Αφού πείστηκε τελικά να πάει στα αποδυτήρια ο έμπειρος τεχνικός απευθύνθηκε στους οπαδούς της ομάδας του και υψώνοντας τις γροθιές του στην κερκίδα φώναξε «Εγώ πήρα το Κύπελλο», αναφερόμενος στο περσινό τελικό.

Δείτε εδώ τι συνέβη:

Κάτας: «Δείξαμε χαρακτήρα και είμαι υπερήφανος»

Απόλυτα ικανοποιημένος ο Όντετ Κάτας για τη νίκη της Μακάμπι. Ικανοποιημένος για την αντίδ…