Κεντρική Β' Εθνική Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής

Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής

3ος Όμιλος Β' Εθνικής

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε ο 3ος Όμιλος της Β’ Εθνικής. Εκεί ο Ερμής Σχηματαρίου συνεχίζει ακάθεκτος στην πρώτη θέση της Βαθμολογίας, καθώς νίκησε και τους Ίκαρους Τρικάλων με 84-74. Η ομάδα του Νίκου Οικονόμου έχει 7 νίκες και 1 ήττα.

3ος Όμιλος Τα αποτελέσματα

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων 84-74

Ιωάννινα ΣΚ-Αίολος Τρικάλων 64-65

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας 62-63

Ολυμπιακός-Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 85-89

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-79

Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη 78-84

Οι αγώνες του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής αναλυτικά:

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων 84-74

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 22-17, 37-39, 56-57, 84-74

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 5 (1), Ανδρέου, Δουρούκης 3 (1), Ζαρμακούπης 22, Χατζηγιαννάκης 4 (1), Μπόρσης, Καλημέρης 11, Μπακέας 3 (1), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Μπότσης, Δημητριάδης 31 (2).

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 4, Κοϊτσάνος, Αμβράζης 4, Παπαχρήστος 28 (3), Κατσαρές 7 (1), Τσάκαλος, Παρδακάς, Μπουργανός 11 (1),Τριανταφύλλου 14, Σπυράκος 6

ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 64-65

Διαιτητές: Tσιαπλής, Λιότσιος, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 8-13, 22-28, 47-48, 64-65

Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος, Χαντελης): Ρούσσος, Ρούζιος 6(2), Μουρατιδης 26(5), Τσατάλας 17(1), Ξιούρας 2, Σταμίρης 4, Σπηλιόπουλος 9(1), Βρασταμηνός, Μαγλαράς, Χαντζάρας, Σωτηρίου, Κωνσταντινίδης

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος 7(1), Τσιγγενόπουλος 7, Ιωάννου 2, Χατζής 2, Ψύρρας 10(2), Θέος 8, Δέσπος 15, Ζώρζος 4, Μόσιαλος 9

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας 62-63

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Τσαρδούλιας-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 19-20, 39-35, 47-51, 62-63

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης 5 (1), Βερτζάγιας 7 (1), Ζησόπουλος 7 (1), Κουτίνας 8 (1), Μπουσκολίτης 2, Καλλές 18, Σαριμπαλίδης 3 (1), Σπανόπουλος 2, Λόλας 7, Ζούλης, Ξενιτίδης 3.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Λάππας 13 (1), Τσεσμετζίδης 3 (1), Στεφάνου 1, Ρουμελιώτης 2, Ευθυμίου 5, Φύκας 9 (1), Πάππος 3, Τεπετίδης 14 (2), Νέστορας, Παπαργυρόπουλος 13 (2), Μαγγελάκης, Μπακόλιας

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 85-89

Διαιτητές: Μπακάλης-Ξέρας-Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 18-26, 42-47, 67-67, 85-89

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Ροδολάκης, Γκοντόπουλος 20(3), Ιλτσογλου 13(2), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 8(2), Ευαγγελινός, Σταθούρος 3(1), Σιμάκης 20(4), Παρασκευάς 21,

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 6(2), Κλωνάρας 15(1), Παλάσκας 9(1), Παπαδόπουλος 19, Σιπιτάνος 21(1), Κωνσταντίνου 9(3), Μπόζιαρης 8(2), Μαλλιούρας 2

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-79

Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 33-32, 39-38, 78-79

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 9(1) , Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 24, Αρκούδας 6, Παπαστολόπουλος , Κρεμμύδας 8, Αργύρης 9(1), Καλλιάρας 17, Σαββόγλου, Τσέλιος 3(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 27(4), Γυφτάκης 8(1), Μπαζάκας , Κάννης 14(1), Αντωνίου 1, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος 5, Ψάλτου 20

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης 78-84

Διαιτητές: Παζωλης, Καντερες, Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-41, 60-54, 78-84

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τσούμας Γ. 2, Μάνος 8(2), Τσουμας Σ. 16, Καραδήμας 11, Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 27(1), Μούμογλου 12(1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Μωϋσίδης 13(3), Ματράκας, Ντόβας 3(1), Εσερπόγλου, Τζιοβάρας 12, Μπόγιας, Μανούσος 40, Πειμενιδης 3(1),  Ρογγότης, Κυριακού,  Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 11

Η Βαθμολογία του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής (σε 8 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (7-1) 15
2.Ίκαροι Τρικάλων* (6-1) 13
3.Αίολος Γόμφων* (6-1) 13
4.Έσπερος Λαμίας* (5-2) 12
5.Νίκη Βόλου (4-4) 12
6.Δόξα Λευκάδας* (4-3) 11
7.ΣΚ Ιωάννινα (3-5) 11
8.Πρωτέας Γρεβενών* (3-4) 10
9.ΑΓΣ Ιωαννίνων* (3-4) 10
10.Αναγέννηση Καρδίτσας (2-6) 10
11.Τιτάνες Παλαμά (2-6) 10
12.Ολυμπιακός Βόλου* (2-5) 9
13.ΓΑΣ Μελίκης* (1-7) 9

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής (12/12)

Ίκαροι Τρικάλων-Ιωάννινα ΣΚ

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ολυμπιακός Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ερμής Σχηματαρίου

Μελίκη-Αναγέννηση Καρδίτσας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Β’ Εθνική: Χωρίς κόσμο το Χανιά – ΟΦΗ

Το ντέρμπι της Κρήτης μεταξύ του Χανιά ΑΟΚ και του ΟΦΗ δεν θα γίνει στο κλειστό του Κλαδισ…