Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 4ου Ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 4ου Ομίλου

Γ' Εθνική αναγέννηση Λαμίας

Η Γ’ Εθνική κατηγορία μπάσκετ ανδρών συνεχίστηκε με την 7η αγωνιστική στον 4ο όμιλό της. Εκεί, Ο Σπάρτακος Ιωαννίνων με το διπλό που έκανε μέσα στους Σοφάδες της Καρδίτσας, παρέμεινε μόνος πρώτος και αήττητος στον όμιλο, έχοντας 7 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Γ’ Εθνική: 4ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα 72-75

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 84-64

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας 72-74

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80

Δεκάλεπτα: 23-17, 38-35, 50-62, 63-80

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Γιατρόπουλος

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 13(1), Κυριακόπουλος 3(1), Παπαϊωάννου 14(1), Σιαμετής 6(1), Ζωιτσάκος Τρ., Αναγνωστόπουλος 14(1), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 6, Σαλταγιάννης.

Σπάρτακος (Ρήγγας): Νταλβουτζόπουλος 2, Κολότσιος 6(2), Αναγνωστάκης 17(2), Λαμπρόπουλος 11, Ιωακειμίδης 26(3), Σταυρόπουλος 8, Αγγελόπουλος 8(1), Δήμος 2.

ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

Δεκάλεπτα: 8-18, 24-35, 43-49, 62-67

Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Τασόπουλος 29(1), Πολύζος, Σταμουλάκης 14, Καρακουλάκης 3(1), Γκρίζης 3(1), Σταμούλης 6, Παπαθανασόπουλος 5, Μακρής, Δάρλας 2, Καραγιάννης, Παρθένης, Μητσοστέργιος.

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 3(1), Ροντογιάννης 7, Κασκάνης 5(1), Μακρής, Χρήστου 2, Μπαρτζώκας 9, Κακιούζης 14(3), Δάσκαλος 7(1), Πάνου 20.

Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας 72-74

Δεκάλεπτα: 17-15, 34-41, 47-57, 72-74

Διαιτητές: Δόλγυρας, Αβραμίδου

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας 4, Νταφός 4(1), Κουραμάς, Τουρναβίτης, Καραγιάννης, Ουζούνης 2, Χήρας 6(2), Πασχάλης 16(2), Μπλιάτσας 21(3), Ξανθόπουλος 2, Φιλιππόπουλος 17.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 5(1), Λιάπης 14(4), Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 8, Μεϊντάνης 10(1), Τσιώτας 8, Πελεκούδας 4, Διαμαντής 2, Χαντζόπουλος, Καλλίλας, Κονταλάτος 23(3), Πρίμπας.

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 84-64

Δεκάλεπτα: 17-12, 35-24, 62-44, 84-64

Διαιτητές: Χρυσάφης, Κωνσταντινέλλης

Αλμυρός (Τσαμπίρας, Σπανός): Κοντοστάθης 12(1), Μυλωνάς, Μαμούρας 5, Παπούλιας 10(2), Κωτούλας, Καρπέτης, Πολίτης 32(7), Μασούρας 2, Χασιώτης 5(1), Γώγουλας, Τάσσος 13, Βαλαμούτης 5(1).

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Χαιρετίδης 13(2), Γιώτης 2, Μπιζιάκης, Καραγιάννης, Τσιούλκας 17(1), Κοτσώνας 10(1), Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 15, Αποστολάκης 4, Καράτζιος, Μπεχλιβάνος 3(1).

ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα 72-75

Δεκάλεπτα: 27-20, 37-35, 53-54, 72-75

Διαιτητές: Ζαχαρής, Καντερές

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 15(2), Γκαντιάς 9(1), Τσιτσάνης 5, Αργύρης 21(5), Απέργης 4(1), Αγαπίου, Μαρτζέλης, Μπέφας, Τζιάννης 19(1), Αθανασόπουλος 2, Φέτσης, Γοργότσης.

Bαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων  14 (7-0)

2. ΓΣ Αλμυρού  13 (6-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 12 (5-2)

4. ΓΣ Σοφάδων 11 (4-3)

5. Αμπελώνας 11 (4-3)

6. Αχέρων Καναλακίου  10 (3-4)

7. Αναγέννηση Λαμίας  10 (3-4)

8. ΓΣ Αγριάς  9 (2-5)

9. ΓΕ Αγρινίου  8 (1-6)

10. Νίκαια Λάρισας  7 (0-7)

Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς

ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Αλλαγή ώρας και γηπέδου

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε την αλλαγή του γηπέδου αλλά και της ώρας για το ματς μεταξύ του Ικάρου Κα…