Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου

Γ' Εθνική

Με την 8η αγωνιστική του συνεχίστηκε ο 2ος όμιλος στη Γ’ Εθνική. Εκεί, ο Μίλωνας διατήρησε το αήττητό του, νικώντας τη Δάφνη με το εμφατικό 75-54.

Γ’ Εθνική: 2ος Όμιλος – 8η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου 70-75

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου 54-68

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ 96-94 (παρ.)

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης 75-54

ΦΟ Βροντάδου-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ 96-94 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-21, 45-46, 72-73, 84-84 (κ.α.), 96-94

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Τσαϊρίδης

Ίκαρος (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 18(4), Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 10(3), Μαλτέσιος 14(1), Φιλίππου 6(1), Πέττας 30(1), Τζαγκαράκης 15, Κουκουλάς 3, Καραμπάτσος, Τσιμπιράκης, Πρωτούλης. Βούρειος (Βουλίκας, Συμιακάκης): Ανδρουλάκης 8(2), Ζαχαριάς, Πορτελάνος, Σπάρταλης 4, Τσουρής 19(3), Ουλουσίδης 6, Κουτσαντωνάκης 2, Σαμιώτης 7(2), Μαλούκος 27, Τρόβας 21(3).

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου 54-68     

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-31, 48-48, 54-68

Διαιτητές: Χρόνης, Τζιμινίδης

Πορφύρας(Λειβάδης): Κυριακόπουλος 11(1), Γεωργούλης 5(1), Μπάρδας 8(2), Γουρδομιχάλης 2, Χατζόγλου, Σιδέρης 3(1), Γκαϊντάσοφ 5(1), Κωνσταντίνου 10(2), Καπατσούλιας, Παπαδόπουλος 6, Πουρνάρας 2, Συμεωνίδης 3.

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 20, Σταυράκης 6, Κούσουλας, Ταγάρης 19, Καπετάνος 10(1), Ταφίλη 2, Δαχρετζής 3, Βογιατζής 3, Μαλιοδος 5(1).

Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου 70-75       

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-41, 54-58, 70-75

Διαιτητές: Τσάλας, Ραπτογιάννης

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 7, Γκρινιάρης 18 (1), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 6 (1), Τσιριμώκος 3 (1), Γκιζόγιαννης Σωκρ. 27 (2), Κιαπέκος 9, Κουβλής Κ., Ιωαννίδης.

Κορωπί (Κουκουζέλης, Δρακόπουλος): Γκίκας, Ντιμπ 21 (3), Νικόπουλος, Μιχάλης 4, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 12 (2), Αρκουμάνης 13 (2), Μαράντος 2, Ορφανός 3 (1), Γκύνης 16 (2), Ρωμαίος 2, Σιδέρης.

ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης 75-54

Δεκάλεπτα: 22-16, 26-27, 48-39, 75-54

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αυγερινός

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 18(1), Χρήστου, Ανέστης 10(1), Θεοδωρίτσης 5(1), Λογοδότης, Μοτσενίγος 23(3), Παπαπέτρος, Δημάκος, Χριστόπουλος 7, Κουκουνιάς 2, Μπένος 10.

Δάφνη (Σαλίχος): Τζιβελέκας 19(2), Κερασοβίτης 8(1), Πίνης, Κούλιος, Μπγιάλας, Σουρλής 2, Μουστόπουλος 12, Πετρόπουλος 5(1), Μέλιος 8.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 16 (8-0)

2. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 15 (7-1)

3. ΑΟ Δάφνης 14 (6-2)

4. Βούρειος ΑΟΛ 13 (5-3)

5. ΓΣ Κορωπίου 13 (5-3)

6. ΑΟΦ Πορφύρας 11 (3-5)

7. ΑΕ Πικερμίου 10 (2-6)

8. Τελεθριακός ΑΣ 9 (1-7)

9. ΦΟ Βροντάδου 8 (1-6)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 8 (1-6)

Γ’ Εθνική 2ος Όμιλος: Επόμενη αγωνιστική (9η,9/1)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός ΑΣ

ΓΣ Κορωπίου-ΑΟΝΣ Μίλων

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

ΑΟ Μυκόνου: Από σήμερα η κορυφή έχει μόνο έναν κάτοικο [vid]

Ο ΑΟ Μυκόνου κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του ΑΟ Πεύκης με 70-66 και έμεινε μόνος πρώτος …