Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ – Α’ Ανδρών – 9η αγωνιστική

ΕΣΚΑΝΑ – Α’ Ανδρών – 9η αγωνιστική

Α' ΕΣΚΑΝΑ

Εύκολο βράδυ είχε ο πρωτοπόρος Φοίνικας που επικράτησε του Περάματος στην 9η αγωνιστική της Α’ Ανδρών στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά:

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – ΠΕΡΑΜΑ 72-56
Διαιτητές : Καραβίτης , Γεράνιος, Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 15-17, 32-32, 52-44, 72-56
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (       Πουτουλίδης,  Μονδερά): Χωματάς 4, Μουρίκης , Σέττος 14(2) , Στέφος 16, Παπαντωνίου 1, Τασόπουλος 2, Κόγκας 17(4), Κατσούρης 8 , Τσουκαλάς 8 (2) , Πετρόπουλος , Περσίδης 2, Σκορδάς
ΠΕΡΑΜΑ (Χλιαουτάκης , Γεωργακόπουλος ): Θωμάς 4, Πρέκας 7, Γεωργιάδης 8, Γρύλλης 12(1), Ιωάννου , Φιλίππου 15(2) , Τράμπαρης 4, Μπακογιάννης 4, Παρασκευόπουλος 2, Καλαϊτζάκης , Ζαχαράτος

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 70-56
Διαιτητές : Αναστασίου, Μπερέτσος, Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 13-18, 35-21, 50-39, 70-56
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ( Καλλιπολίτης, Κεφαλίδης) : Χατζηκίδης 4, Αρμανίδης 5(1), Ραλλάκης 4, Πεζιρκιανίδης 2, Τσελέκος 2, Τριανταφυλλίδης 16, Καραγιαννίδης 21(4), Λουτριώτης 4, Μαραγκός 12
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Κακαβάς, Ξυπνητός) Σακελλαράκης 2, Κούκουρας 5(1) , Βλάμης 3(1) , Μπριασούλης 6, Μπούτος 14(1) , Μαλτέζος 2, Τομαρόπουλος , Κοπακάκης 22(6), Γεωργιάδης 2

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 65-84
Διαιτητές : Κονταράτος , Μέλης, Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα : 18-24, 38-49, 47-64, 65-84
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Λαζαρίδης): Ζέρβας 10(2), Παπανικολόπουλος 7(1) , Τσελεπίδης 5, Μούστα , Καπέτσης 2, Παπαζαφειρόπουλος 10, Μακρής , Γκενεράλη 14(1) , Δημητρακόπουλος 10, Βλαχογιάννης 6
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Διαμαντόπουλος , Καρατράντος) : Πηλιούνςη 19, Ραγιάς 5, Τσίλαγας 19(2), Καραλής 9, Κουζινόγλου 7(1) , Καρακώστας 19(2), Κατσικάκης 2, Σάκος 2, Λεκατσάς , Συλβέστερ 2

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 75-88
Διαιτητές : Αυγερινός , Λαμπίρης , Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα : 22-35, 38-53, 59-76, 75-88
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος): Γκιουρτζίδης Εμμ. , Ζούκας 23, Βούτας 2, Πατουλίδης , Γκιουρτζίδης Σ. 14(2), Άμερσον 9(2), Παπαδημητρακόπουλος 20 , Τσιούτσιας 2, Παπαδάκης 2, Φωτιάδης 1, Τίλη 2
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης , Νετρούτσος  ): Ηλιάδης 16(3), Πατατάς 8(2), Αβραμ΄’ιδης Ι. Γουργιωτόπουλος 7(1) , Κοντούλης 2, Αβραμίδης Δ. 23(2),Παπαδημητρίου 4(1) , Αχείμαστος 12, Μόρφος 16(1) , Βαμβακίδης

ΕΝ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – EPMHΣ APΓYP. 48-53
Διαιτητές : Τζίμης , Τζιμινίδης , Τσάφος
Δεκάλεπτα :  18-14,35-37,42-43,48-53
ΕΝ.N.ΠEPAMOΥ( Bουκουβαλίδης): Σαμλί  5(1), Kοντόπουλος 7, Παπασπύρος , Γεωργίου  9, Pόκας 5(1), Tσέλιος  2, Στεφάνου 15(1),Tηγάνης , Μαργέτης 2, Ντότσι 3(1)
EPMHΣ APΓYPOYΠOΛHΣ (Γκαναβίας , Μωυσίδης): Mάρης 2, Mπαλαμώτης , Καβαλαράκης 4, Zέγγος  13(2) Παπαδάκης 5, Φωτόπουλος 15(1), Ξυνογαλάς  8 (1) , Γρηγόρας, Mαυρατζιώτου  6(1),Δέδες , Ανδρεαδάκης , Αυδής

ΑΟΝΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 76-77
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Χρόνης, Βαΐτσης
Δεκάλεπτα:21-20, 39-38, 62-54, 76-77
ΑΟΝΑ (Παπαδημητρίου,Πέρρος): Ψάλτου 2, Κουτσολιάκος 16, Τσιάκος, Ντόσκορης 21(3), Τσεπαπαδάκης, Λούγαρης 11(1), Ψυχογιός 8(2), Κυριακόπουλος 10, Καραχάλιος 7(1), Μπατής 1
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος, Χότζα): Γκόλιας 6(1), Γεωργόπουλος 13(1), Καλαντζής 14(1), Ραδίτσας, Γιαννακόδημος 7(1), Φραντζέτης 1, Δαμιανάκος 6(1), Κοκορόγιαννης 16, Αντωνούσος 14(2)

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ-ΤΑΤΑΥΛΑ 73-70
Διαιτητές:  Τσαχάκης, Γερουλάνος, Ανδριόπουλος
Δεκάλεπτα:. 8-18, 27-42, 47-56, 73-70
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ (Χαριτάτος-Κωστολιάς), Παπαδόπουλος 2, Σουληνάρης 9, Παπάζογλου 4,  Καψαρίδης 15(2), Τσορμπατζίογλου 21(4), Κασιμάτης 10,  Δάννα 5(1),  Σάννης, Σαρλάνης 7, Κούτρας, Αντύπας, Δούρος.
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Ρουμελιώτης), Λουλούδης 9(1),  Χουλιάρας 2,  Βελιζιώτης 10, Μπίρμπας, 7, Αγραπίδης, Λάβαρης, 14(3), Φίλα 2, Τάταρης, Μακρυγιάννης 5(1), Κόκκινος 21.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΡΕΠΟ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ                                     17 9 8 1 650 568

2 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                                      16 9 7 2 606 525

3 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ                                      15 9 6 3 652 663

4 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ                                   14 8 6 2 588 552

5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ                                          14 8 6 2 605 546

6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                 14 8 6 2 570 533

7 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ                                                        13 9 4 5 525 596

8 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ                                  12 8 4 4 600 575

9 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ                                                12 8 4 4 570 549

10 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                                            12 8 4 4 568 558

11 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                     11 9 2 7 564 616

12 ΤΑΤΑΥΛΑ                                                                    11 8 3 5 538 526

13 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                                                 10 8 2 6 529 536

14 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ                                            9 8 1 7 480 555

15 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ                                                            9 9 0 9 514 661

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12/21)

22.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 

21.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

 21.30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ

ΡΕΠΟ- – ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

21.00 ΚΛ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ  ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

20.15 ΚΛ ΑΙΘΟΥΣΑ 6 ΣΕΦ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ  ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

19.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών – 12η αγωνιστική

Αν και γνώρισαν την ήττα χθες στην 12η αγωνιστκή της Β’ ανδρών, οι πρωτοπόροι Άλιμος…