Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ ΕΣΚΑ: Β’ Ανδρών – 9η αγωνιστική

ΕΣΚΑ: Β’ Ανδρών – 9η αγωνιστική

ΕΣΚΑ

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής για τη Β’ ανδρών της ΕΣΚΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 81-57
ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 72-67
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 62-51
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ- ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 94-100
ΣΚ ΑΝΟΙΞΗΣ- ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 72-74

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 81-57
Διαιτητές: Καψιώχας, Λυμπέρης
Δεκάλεπτα: 19-21, 41-30, 64-45, 81-57
Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Καγκαράκης, Βενιτουράκης 8 (2) , Ελευθερίου , Κουτσούκης 12 (4) , Σταύρος 10 , Σερεπίσος 13 (3) , Χασουλίδης 10 , Τασούλας 16, Σφηνιας 3 (1), Χαϊδεμένος  9
Νέα Μάκρη (Μπούτζης): Καραγιάννης 12, Αλεξόπουλος 3, Πόγκας, Δράκος 5, Μπούτζης Α., Μεγαγιάννης 4, Σταμάτης 14 (3), Γκιουλμπανογλου, Μπούτζης Π. 10, Κατσινόπουλος 3 (1), Αλεξόπουλος 6

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 72-67
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Φυτίλης
Δεκάλεπτα: 22-12, 42-28, 53-45, 72-67
Τυφών ( Γεωργογαλας, Χασαπόπουλος): Λουίζος 3 (1) , Δημολικας, Πετριανίδης  7 (1) , Λαμπρόπουλος 17 (2) , Μπιτσικας 15 (4) , Λυμπέρης 8 (2) , Χανιώτης  17 (5), Δρες 5 (1) , Γεωργίου
Λαγονήσι (Χρηστίδης): Κελέσης 2, Σαμουρέλης 14, Τσαφιλκος 16 (2) , Μανέτας, Κοντος 11 , Νικολάου 2 , Καλιαμπάκος 1, Κατσαρός,  Τσακναρίδης , Αδαμαντίδης 14, Πετρακάκης 7 (1)

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 62-51
Διαιτητές: Πετράκης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-13, 25-24, 36-40, 62-51
Κούρος ( Μουριχίδης, Παπασωτηρίου):  Τσιουβας, Σπυρίδης Σ. 6 (1), Παξινός 15 (1) , Αδαμης 7 ,  Σαρημπαλης 6 (1) , Τσαμάλης  7, Σπυρίδης Ν., Ρουκας 16 , Διαμαντης 5
Προμηθέας (Αβραμίδης): Παπαδημητρίου 9 (2) , Παπαδόπουλος , Αδάμος , Ζήκας 4,  Λαουρδέκης 23 (3)  , Γαλάνης , Βελιου 6 (2), Λοϊζος , Θεοδωρόπουλος 6,  Μουτεβελής 3 (1) , Δημητρακόπουλος,  Δερμανης

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ- ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 94-100
Διαιτητές: Κούλης, Βαλουξής
Δεκάλεπτα: 17-17, 36-40, 61-58, 85-85 (καν.διάρκεια), 94-100 (παρ.)
Τούφα (Σπηλιωτόπουλος): Χαμηλος 14 (1) , Καζαντζιαν  , Σιαλάτης 2 , Βακρινός  , Κουγιανος  20 (2) , Κατσουλάρης  4, Γιαννουλάκος 16 , Παπαιωάννου 20 (3) , Εμιρης 18 (5) , Βαρελάς
Χολαργός (Λινοξυλάκης, Ηρακλειανός): Μπάρμπας 6  , Τσουβελεκάκης 5 (1) , Ανδρικόπουλος  , Ραπτίδης 13  , Αντωνόπουλος 17 (3), Κομποδιέτας 31 (4) , Λιμαντζάκης  19, Δευτερέβος 5 (1), Τετζεράκης 4

ΣΚ ΑΝΟΙΞΗΣ- ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 72-74
Διαιτητές: Ορφανός, Οικονόμου
Δεκάλεπτα: 20-16, 43-27, 55-51, 72-74
Άνοιξη (Μαγουλας, Θρασυβουλίδης): Πρασσας 9 (1), Μπελμπας 6 (1), Λυπηρίδης 2, Χειρακης 4 (1), Καλδης, Κωστογλου 12, Παπαϊωάννου 19 (2), Κοκκίνης 4, Λεπούρης 16
Χαραυγιακός (Αμπατζής): Κώνστας 10 (1) , Χαλκίτης  , Γκινάι, Κωστελέτος Ι. 14 (1), Αργυρίδης 16 (2) , Κωστελέτος Γ. 4 , Παριανός , Τσοπουρίδης 6 , Αυλογητός 6 , Δράκο 16 (4) , Μουσετης 2

 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 80-66
Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 68-65
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 63-62
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 54-73
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 77-46

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 80-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κουτιβης
Δεκάλεπτα: 20-20, 43-35, 61-53, 80-66
Άμιλλα (Μακρής, Σεϊζης): Δημητρακούλης 2 , Βλασερος  11 (1), Αναγνωστόπουλος 9 (1) , Λαμπρόπουλος  11 (1) , Τσιρόπουλος 23 (6) , Φίλιος ,  Μαυροειδάκος 14 (1) , Μαλλιος,  Σπηλιώτης 7 (2)  , Παριανόπουλος  3 (1)
Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Ψυχογιός): Δρακάκης 9, Βασιλείου , Μποζ 8 (1) , Κωτίδης  12 (1),Ντζούρας 8, Καραβας, Μαγκωνης,  Κακολύρης  24 (4) , Παπαντωνάκος 3 , Χαρμπ 2

Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 68-65
Διαιτητές: Ραπτογιαννης, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 35-41, 49-56, 68-65
Αγ. Ελευθέριος (Βένιος, Πετρέλης):  Σπυράκος ,Κορρές 14 , Σκρέμπος ,  Σπυρλιδάκης 17 (1)  ,Σπυράκος 4 , Πέτρου  3 (1),Χρυσοσπάθης ,  Σπανίδης 20 (2)  , Ντόκος 8 (2) , Πρέκας 2
Καρέας (Σούφλας, Πλούμης): Γκότσης 9 (3) , Κοκοτσάκης Α. 23 (4), Καραγκούνης  , Δημητρόπουλος 4 , Γιαννόπουλος, Παπαχρήστος 8 (2), Ταμπάκης 9 , Καντελης 3 (1) , Μποτσας 8 , Κοκοτσάκης Σ. , Ντουμάνης  , Θεοφανάκης  1

ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 63-62
Διαιτητές: Τηγάνης, Παλογέλης
Δεκάλεπτα: 21-19, 13-18, 12-12, 17-13
Δόξα Βύρωνος (Τριανταφύλλου): Καζιανης 17 (1) , Μαμαλάκης 9 (1),  Ζηνέλης  3, Ζευγώλης 9 (2)  , Βιτωράτος 2 ,  Σκορδας 17 (3) , Μπρενίστας,  Μπιτζιλης  2, Ροπη 4, Ρούτσιας
Υπεροχή Εξαρχείων (Ραρης):  Μυλωνάς 8 (2) , Μπρεγκασι, Ζαγανίδης 10,  Μιχαηλίδης 12  , Ναξάκης 6 (1)   , Αγορόπουλος 15 , Στεργιόπουλος, Μπουρντα 3, Αρβανίτης 8 (2)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 54-73
Διαιτητές: Σάλτας, Σουλτάνης
Δεκάλεπτα: 22-13, 32-29, 44-54, 54-73Β’
Παλατιανή (Μπαρδας, Μεσσας):Τούντας, Κούτρας,  Σκαλωμένος  6 (1),  Κατριβάνος 2 , Πετρόπουλος 4 , Τριαντογιάννης 12 , Παπαγγελάκης 17 (1)  , Κωτσόπουλος, Κουφός 4,  Καρυάτης  7 (1), Καρπούζος 2
Θεμιστοκλής (Δαμιανίδης): Μαυρίδης 1, Ιγγλέζος 8 , Θάνος 5 , Αρτσανος 11 (2)  , Κουτσουβας 16 (4) , Χυτας 5 (1) , Ναυπλιώτης  7, Καραχρήστος, Παπαϊωάννου 2  , Πλούμης 14 (1)  ,Γονιδάκης 4

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 77-46
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Δελδήμος
Δεκάλεπτα: 19-12, 46-26, 63-35, 77-46
Λυκόβρυση (Δημητρακέλλος, Λαλούδας): Πρίφτι 17 (2) , Θωμόπουλος 3 (1), Πάτσιος , Στάθης 2 , Δελατόλας , Μαντάς Δ. 7 (1), Μπαιλας 26 (1) , Μοσχοβης  4,Μέντζας 1, Τατάκης 4 ,  Ασημένιος 11 , Μαντάς Α. 2
Βριλησσιακός ( Μακρυδάκης, Ζερβός): Καραμποϊκης 12 (2)  , Ντόκος 4, Ζαπάντης 2, Νικολόπουλος, Κυριάκης 1 , Τσοπης 7 (1), Σεγγούνας 3 (1) , Μακρυδάκης  11 (2) , Κωσταρης , Νικολλι 6, Δημητρακόπουλος,  Ντιντιλας

 3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 51-80
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ- ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64-67
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 59-50
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 63-55

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 51-80
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Δράκος
Δεκάλεπτα: 13-22, 29-44, 37-66, 51-80
Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσαρης, Παπαδόπουλος): Βελισσάρης 2, Κανελλόπουλος 5, Καγιαντζας 7 (1), Κοκοτσάκης 1, Καραγεώργης, Μαρίνος, Γεωργιόπουλος 6, Δαβουλάρης 7, Πάνου 3 (1), Ρουκουνάκης 5, Κώτσης 6, Ευγενίου 9 (1)
Πανελλήνιος (Λημναίος, Καπετανάκης): Αθανασόπουλος 16 (2) , Κατιακος 14, Ναντι 9 (1) , Καπινιάρης 9 (2) , Κουρτης 11 (3), Ζαχαρος, Λεκκας 2 , Παπανίκος 8 (2) , Λάζος 1, Τσακαλάκης 2 , Κορρές 5 , Αρμπελιάς 3

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ- ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 64-67
Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Γερός
Δεκάλεπτα: 10-17, 28-41, 46-47, 64-67
Αχαρνής ( Σουρμελής): Θέος 3 (1) , Κακουλίδης 6 (1) ,Αριστοπάνος,  Πανης 2 ,Φωτιάδης, Φέσκος 9 (1) , Ρεπούσκος 16 (3)  , Κακουλίδης  , Καρτανος 24 (3) , Εμπιογλου  , Σταθιάς, Αντωνόπουλος  4 (1)
Ολυμπιάδα Πετρούπολης (Αντωνάτος, Αχτίπης): Μπιλής 2, Ασημακόπουλος 3, Ροδόπουλος 5 , Καραγρηγοριου 10 (2) , Χρονόπουλος 19, Κυριαζής 3 (1), Λέσι 4, Μπατιστακης 8, Μπελέκας 3, Ζάρρας 2, Τσάκος 6 (1) , Καποθανασης 2

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 59-50
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Αλεξόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-19, 34-24, 43-36, 59-50
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Χασαπόπουλος 2 , Καρακώστας  17 (1), Παπαθανασίου 5, Αγγελόπουλος , Μπούα 7 (1), Ευαγγελιάδης 19 (1) , Κούτρας , Λαδικός 9 (2)
Όφη Ηρακλείου (Τάσιος, Παπαγιαννακόπουλος): Καραχάλιος 2, Βουτσάς 1 , Βουρτζούμης 5 (1) , Βερβιτας  3,Ξενόπουλος 13 , Παπαδόπουλος 3 (1) , Γεωργακόπουλος 7 (1) , Νικολαϊδης , Καλέντζης  2, Μαντζανας 8 (1),  Τρουπης 6 , Μαυράκης

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 63-55
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Κοκκόσης
Δεκάλεπτα: 16-18, 33-32, 48-46, 63-55
Γλυκά Νερά (Κατσαμπέκης, Τεγόπουλος): Αυγουλας 16, Γαϊτανάκης 13(2), Νταουντ 3(1), Ηλιοπουλος 6, Κωσταρής 8(1), Φωτίου 2, Παρμάγκος, Σταύρου 8, Σακελλαριδης 7, Κοντογιωργακης, Φούρλαρης, Τουλιατος
Ζευς (Δουνδουλάκης, Περράκης): Γεωργοπουλος, Σπανιδης, Γεωργοπουλος, Καραμπατσος 5(1), Μαραγκος, Βοντετσιανος 8(2), Κιτσος – Καλυβιανακης 14, Κουταντος 11(1), Κοντος, Καρρας 8, Μαρκος, Λεγκας 9(2)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑ: Τέλος ο Ψυχογιόπουλος από τον Σπόρτιγκ

Παρότι ο Σπόρτιγκ παραμένει στην Α’ ΕΣΚΑ και τη νέα σεζόν, η διοίκηση του συλλόγου α…