Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά από 11 αγώνες

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά από 11 αγώνες

Α' ΕΣΚΑΝΑ

Με πλήρη δράση ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Ο Φοίνικας Πειραιά με Buzzer Beater του Στέφου, νίκησε με 68-67 την Ακαδημία και κατάφερε να παραμείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα της 11ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ:

AΣTEPAΣ AΓ.ΔHMHTPIOY –IKAΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 80-63

Διαιτητές : Παπαφωτίου , Λαμπίρης , Σκάρας

Δεκάλεπτα :  22-19, 48-32, 64-54, 80-63

AΣTEPAΣ AΓ.ΔHMHTPIOY (Kάσσης., Κεραμιδάς): Mπάλας 16(4), Φουστέρης 16(4), Mουζάκης  2, Aκρίβος  6(2),Δούβρος  10, Mαρόπουλος 10(1),Kουκουβάκης , Χατζόπουλος 6,Πατηνιώτης , Παπανικοάου, Tζανικιάν 8, Ραφτόπουλος 6

 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος, Χότζα): Γκόλιας 3(1), Γεωργόπουλος 3(1), Ραδίτσας 2, Γιαννακόδημος 10,  Δαμιανάκος 3(1), Φραντζέτης 3(1),Κοκκορόγιαννης 6, Καλαντζής   20(3),Αντωνούσος 13(2).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ  68-67 Με καλάθι του Στέφου στην λήξη 

Διαιτητές : Τσαχάκης , Αυγερινός , Τζιμινίδης

Δεκάλεπτα : 17-13, 36-34, 53-48, 68-67

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά): Χωματάς 7 , Μουρίκης  , Σέττος 11(2) , Στέφος 18, Παπαντωνίου 3, Τασόπουλος 5 , Κόγκας 3(1), Κατσούρης 10(1), Τσουκαλάς 7(1), Περσίδης 4

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης , Ρόκας) : Ηλιάδης 11(1) , Πατατάς 7(1), Γουργιωτόπουλος 10(2), Κοντούλης 13, Αβραμίδης Δ. 10(2) , Παπαδημητρίου , Κεφαλάς , Αχείμαστος 6, Μόρφος 10

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 59-57

Διαιτητές : Αναστασίου , Ανδρεόπουλος , Ιωάννου

Δεκάλεπτα : 23-10, 37-28, 58-44, 59-57

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης , Λαζαρίδης): Τσελεπίδης  8 , Μούστα 7 , Παπαζαφειρόπουλος 7, Μακρής , Γκενεράλη 11(1) , Δημητρακόπουλος 12(2), Λιάκας 2 , Βλαχογιάννης 12(1), Κόντος , Δενδρινός

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος) : Γκιουρτζίδης Ε. 2, Ζούκας 7(1) , Βούτας 1, Πατουλίδης , Γκιουρτζίδης Σ. 6, Άμερσον 8, Παπαδημητρακόπουλος 11, Τσιούτσιας 12, Παπαδάκης 2, Φωτιάδης 3(1) , Τίλη 5(1), Σαβούρδος

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΠΕΡΑΜΑ 70-51

Διαιτητές: Κονταράτος, Χρόνης, Πηλοίδης

Δεκάλεπτα:  25-17, 33-36, 46-45, 70-51

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης-Κεφαλίδης): Τριανταφυλλίδης 7, Τζούνης ,  Αρμανίδης 10(3), Τσελέκος , Καραγιαννίδης Α . 9(1), Λουτριώτης 5(1),  Πεζιρκιανίδης 5, Ραλλάκης 14(1), Χατζηκίδης 20(4), Μαραγκός

ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ ( Χλιαουτάκης , Γεωργακόπουλος ): Θωμάς 2 , Πρέκας 12(1) , Γεωργιάδης 14(1) , Γρύλλης 8(2), Ιωάννου 6(2) , Φιλίππου 2 , Αρώνης 2, Τράμπαρης 5(1) , Μπακογιάννης , Γερμανάκος , Παρασκευόπουλος, Καλαϊτζάκης

ΑΟΝΑ – ΤΑΤΑΥΛΑ 83-91

Διαιτητές :  Καραβίτης , Αντωνέλλου, Καψαρίδης

Δεκάλεπτα : 19-18, 38-40, 66-68, 83-91

ΑΟΝΑ (Πέρρος, Βουρλιάς ): Κουτσολιάκος 5(1) , Τσιάκος 11(3), Ντόσκορης 12(2) , Λούγαρης 10, Ψυχογιός 2, Κυριακόπουλος 4, Καραχάλιος 6(2) , Μπατής  11(3),  Τσιώκος 22

ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Ρουμελιώτης) Λουλούδης 4, Βελιζιώτης 17(1), Μπίρμπας 12, Αγραπίδης, Λάβαρης 7(1), Φίλα , Βαθρακοκοίλης 37(4), Μακρυγιάννης 2, Χουλιάρας 5(1), Κόκκινος 7

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ – ΑΣΗΕ 75-61

Διαιτητές: Γεράνιος, Μπερέτσος, Βαίτσης

Δεκάλεπτα: 22 -13, 42-27, 55-41, 75-61

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ (Χαριτάτος-Κωστολιάς), Σάννης 8(2), Σουληνάρης 22, Παπάζογλου, Καψαρίδης, 21(2),Τσορμπατζίογλου 10(2), Κασιμάτης 7, Δάννα 4, Ρούσσος 1, Πανούσης,  Σαρλάνης, Παπαδόπουλος, Κούτρας 2

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  (Διαμαντόπουλος, Καρατράντος), Πηλιούνης 17(1),  Ραγιάς 9, Τσίλαγας 6(1), Κουζινόγλου, Καρακώστας 14(2), Ντακάι, Κατσικάκης 4, Σάκκος, Σιλβέστερ 4, Λεκατσάς 7.

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ  -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. 71-83 

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας, Μέλης, Γερουλάνος

Δεκάλεπτα: 14-29, 39-43,  53-60, 71-83

 ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ  (Κατσαρέλιας, Στρατής): Κοντόπουλος 20(1), Ρόκας 11(1), Στεφάνου 14(1), Μαργέτης 4, Σταμάτης 7, Γαβαλάς 4,  Καπέτσης, Σάμπλι 8(2) Τσέλιος , Τηγάνης 3(1) ,  Μπάτσι , Μπούρας

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.  (Κακαβάς, Ξυπνητός): Κούκουρας 24 (7), Βλάμης, Μπριασούλης 8(2), Μπούτος 19(1), Μαλτέζος 18,  Αφεντούλης, ,  Κουρνάκης 7(1), Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος 3(1), Σακελλαράκης 4

 ΡΕΠΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ

1 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ                            21  11   10 1  802 713

2 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                 18  10   8 2  664 570

3 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ                 18  11   7 4   793 810

4 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ  17 10    7 3 750 659

5 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ             17 10    7 3 713 678

6 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ                                 17 11    6 5 687 742

7 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          17 10     7 3 695 654

8 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ                        15 10     5 5 686 669

9 ΤΑΤΑΥΛΑ                                             15 10     5 5 696 675

10 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ          14 10    4 6 739 734

11 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                      14 10    4 6 726 728

12 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ                          13 10     3 7 665 654

13 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ                                  12 11     1 10 618 796

14 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ              12 10      2 8 621 675

15 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ                    11 10    1 9 618 716

Η ΕΡΧΟΜΕΝΗ 12Η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ της Α’ ΕΣΚΑΝΑ 10/01/2022

 21.30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ

 20.00 ΚΛ ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

 ΡΕΠΟ- ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ –

21.45 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

22.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

21.00 ΚΛ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  20.15 ΚΛ ΑΙΘΟΥΣΑ 6 ΣΕΦ ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών – εξ αναβολής

Σε εξ αναβολής παιχνίδια για τη Β’ ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματ…