Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου

Β' Εθνική Αρετσού

Με τους ΜΕΝΤ και Πανσεραϊκό να έχουν ρεπό, συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στη Β’ Εθνική και συγκεκριμένα στον 4ο όμιλο. Το πιο χαρακτηριστικό ματς της 7ης αγωνιστικής ήταν εκείνο του Αίαντα Ευόσμου με την ΚΑΟ Χαλκιδικής, με τους γηπεδούχους να νικούν με χαρακτηριστική άνεση και σκορ 108-51!

Β’ Εθνική: 4ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-76

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας 72-53

Ρεπό: ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός

Β’ Εθνική: Αναλυτικά οι αγώνες του 4ου ομίλου

Κ.Σ Γέφυρας-Ευκαρπία 72-53

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-35, 57-43, 72-53

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Θεοδώρου-Παπαθανασίου

Κ.Σ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 5, Μπρόζος 16(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Ανδρέου 4, Χατζηκυριακίδης 11(3), Μπένας 12(1), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 13

Ευκαρπία (Δαδάλας): Τουλούπης 8, Μελαδιανός 12, Χολέβας 11(1), Κράσσι, Πλεξίδας 8, Γκαβέζος 7, Λόγυρος, Ζαφειρούδης , Βουρτζούμης, Βάσκος 3(1), Χαρτόπουλος 3

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

Δεκάλεπτα: 24-11, 49-25, 77-33, 108-51

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Λαδάς

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 7(2), Κοτσάνος 10, Γαλανίδης 12(4), Παναγιώτου 8(2), Μπαλτζόπουλος 20(3), Κιγμέτογλου 9, Κάτζος 14(3), Καλαμπάκας 11(2), Λαζαρίδης 5(1), Τσαρτσάλης 12.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης 11(3), Παναγιωτόπουλος 8(2), Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 4, Δεληγιώργης 11(2), Γκατζιούρας, Τύπος 4, Ντούνι 4, Σερέτης 3(1), Πούλος 4(1), Παρούσης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Δεκάλεπτα: 22-23, 36-50, 56-65, 61-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Χατζηκώστας

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 2, Κιατίπ, Παπανδρεόπουλος 7, Ζεκεριέ 20(5), Κάλτσος 6, Ναλμπάντης 7, Γκιουζελίδης 7, Χαλήλ, Μαλανδρής 12(1), Ρίννης.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 5, Αμπαράς 12(3), Ρόπουτης 9, Βαρδής 3(1), Γκύζης 11(1), Αζίζης, Κομμάτας , Φλιάτης Ι. 10, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 16.

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

Δεκάλεπτα: 12-25, 40-52, 68-70, 84-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος-Καντερές

Ερμής (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας 11(3), Χρυσόπουλος 17(2), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης 15(3), Γκέλιος 9, Καμαριώτης 5(1), Λογοθέτης 16.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 5(1), Βαρύτης 8, Κυφωνίδης 22(2), Παπαδόπουλος 11(1), Φουρκιώτης 3(1), Βάνης 4(1), Ντίαθ 24.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-41, 67-53, 90-68

Διαιτητές: Λόρτος-Σελεβός-Αγραφιώτης Γ.

Λεύκιππος (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 15(2), Παλλάκης 8, Μακαρατζής, Περρής 17(3), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 17 (2), Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 3 (1), Μανάκας 12, Παπαδήμας 3 (1), Βοϊβατόπουλος 4, Χρήστου 11(1).

Πολύγυρος (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 15(2), Πιπιλιάρης 12, Βαφειάδης 18(4), Κουτουξίδης 11(2), Ντινάκης 1, Καρασίμος 4, Τσοπουρίδης, Μπόλντογκου, Καντάρκος 7, Ζήσης, Κατιρτζίδης.

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-76

Δεκάλεπτα: 14-17, 25-37, 48-56, 66-76

Διαιτητές: Μπακάλης, Δέλλας, Ηλιόπουλος

ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 10, Απαζίδης 15, Αλτίνης 3, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 8(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 14(3), Ιωαννίδης 4, Τσιριλάκης 8.

Μαχητές (Χατζούλης): Κυργάκης, Γεωργίου 24(6), Παπασάββογλου, Πετράκης 24(6), Νώτης 10, Καραγιώργος, Κουτσοκώστας, Βαϊντερλής 2, Κόνσουλας 13(1), Μπάδης 3(1), Στολτίδης.

Β’ Εθνική: Η Βαθμολογία του 4ου ομίλου

1. Μακεδονικός  (6-0) 12

2. Ερμής Λαγκαδά  (5-2)  12

3. Αίας Ευόσμου    (5-1)  11

4. ΧΑΝΘ   (4-3) 11

5. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων  (4-1)  9

6. Λεύκιππος Ξάνθης (3-3) 9

7. ΠΣ Ευκαρπίας   (3-3)  9

8. ΚΣ Γέφυρας (3-2) 8

9. ΑΟ Πολυγύρου  (2-4)  8

10. ΓΑΣ Κομοτηνή   (1-6)  8

11. Πανσερραϊκός   (2-5)  7

12. ΚΑΟ Χαλκιδικής  (1-5)  7

13. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (1-4) 6

14. ΜΕΝΤ   (1-4)  6

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 28/11)

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Πανιώνιος: Κεκλεισμένων των θυρών ματς με τον Πρωτέα Βούλας [pic]

Ο Πανιώνιος υποδέχεται στο κλειστό «Ανδρέας Βαρίκας» τον Πρωτέα Βούλας στο πλαίσιο της 12η…