Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική – Οι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα

Β’ Εθνική – Οι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα

Β' Εθνική

Με την αγωνιστική δράση να συνεχίζεται ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια όλων των ομίλων για τη Β’ Εθνική. Από αυτά ξεχωρίζουν η νίκη του Πανιωνίου επί του Φαλήρου με 78-71, όπου ο Κυρίτσης σημείωσε 37 πόντους.

Από τον πρώτο όμιλο ξεχώρισε η νίκη του Παπάγου μέσα στον Πειραιά επί του Εθνικού με 60-66. Ακόμα, η Ένωση Ιλίου πήρε το ματς – «θρίλερ» με τα Φανάρια, καθώς νίκησε με 78-77 τους Ναξιώτες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων της Β’ Εθνικής από την ιστοσελίδα της ΕΟΚ:

1ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 57-62
Εθνικός Πειραιά-Παπάγου 60-66
Έσπερος Καλλιθέας-Αχαγιά 82 91-79
Ένωση Ιλίου-ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» 78-77
Πεντέλη-ΚΑΟ Κορίνθου 76-64
Αργοναύτης  Ραφήνας-ΝΕΟ Ληξουρίου 63-74
Ρεπό : Νέα Κηφισιά

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 57-62

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Χρηστίδης Ηλ., Χριστοδουλάκης Μαν.

Δεκάλεπτα: 18-19, 35-40, 48-52, 57-62

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος, Βούλγαρης): Νίκου 3, Κούτουλας 2, Καράμπελας 10 (2), Θεοδοσίου, Μαυρομιχάλης, Κρασάκης 3, Μουμπάρακ 3 (1), Λεκάκης 8, Παπαφλωράτος 13 (3), Ρεκουνιώτης 11, Δενδρινός 4

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Καραμίντζος 9 (1), Γιαννόπουλος, Καραλευθέρης 7, Παπαδόπουλος, Λίτσος 13 (1), Μπίγγος 5, Καραχάλιος 10 (1), Γεωργοπαπαδάκος 14 (4), Αφαλίδης 4

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 60-66

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Αργυρούδης-Βελέντζας

Δεκάλεπτα: 12-14, 24-35, 40-54, 60-66

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 4, Γεωργιάδης 12(1), Μπασδέκης 14(2), Λιβανός, Καραφαντής, Κατσαμπάνης, Βασιλακάκης 12(1), Καρυστινός 10(1), Παπουτσής 4(1), Ραπτόπουλος, Βακόνδιος, Κασιούμης 4
Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 3(1), Τσούτσος 6(2), Τρίχας 9(1), Κόης 11, Βούζας, Καρούζος 16(4), Μαράκης 15, Σολωμός, Μασαπίδης, Οικονόμου, Κώτσης, Δελίδης 6(2)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ- ΑΧΑΓΙΑ 82 91- 79

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Μαρουδιάς-Μπιστιντζάνος

Δεκάλεπτα: 22-16, 25-19, 26-21, 18-23

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Κολιός, Αγγελόπουλος 11(1), Οικονόμου 10(2), Καράβολας 16(2), Αδαμόπουλος 2, Καψαμπέλης, Οικονομίδης 1, Ολύμπιος 16(4), Καπρής 10(1), Ν. Χαρούνι 18(1), Τσακίρης, Μαγιντόμπε 7(1).

Αχαγιά 82 (Μπερδέσης): Καφέζας 22 (2), Κωτσαδάμ, Μπαρδάκης, Καλογιάννης, Σέρμπος, Φραντζής 12(2), Οικονομόπουλος 10, Τάρναρης 3(1), Δαβάνης 8, Λυμπέρης 21(4) Κατσογιάννης 3(1)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 78-77

Διαιτητές: Φάκαρος- Κουτσοδήμος-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 21-24, 45-42, 67-61, 78-77

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Δαρμής 2, Γεροκώστας 5(1), Φουντάς 18(4), Σπυρόπουλος 18(3), Μπέλλας Οδ. 10(2), Γκαβανόπουλος 2, Τσιουμπρής 23, Κοντούλης, Πανουσόπουλος Θ., Καλύβας, Περπαλάϊ, Πανουσόπουλος Κ.

ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” (Τσαουσίδης – Γαρδίκης): Μιλεντίγιεβιτς 24(3), Ψαρόπουλος 16, Προδρόμου 19, Αναγνωστόπουλος 12, Σειντινι 2, Κατσουλάκος 4, Πολίτης, Δοκλής, Μάκαρης, Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-64

Διαιτητές: Καρακάσης, Τσακιράκη, Κουκουλεκίδης

Δεκάλεπτα: 21-15, 17-10, 18-17, 20-22

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Καρακατσάνης 5, Γιαννίκος 6, Γραμματικός 8, Χρυσός 12 (1), Μεσίνι, Καστανιώτης 14, Τσιτσιγιάννης, Ψαρόπουλος 31 (3), Γεροντογιάννης

ΚΑΟ Κορίνθου (Καλλιώρας): Μακρής Γ. 3, Πρεδάρης, Μακρής Δ. 4, Κοντραφούρης 2, Φακοπουλίδης 17 (3), Δούκας 2, Τσιάκος 6, Κωνσταντίνου 23 (5), Αδαμόπουλος 7 (1)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΝΕΟΛ 63-74

Διαιτητές : Κοντίλης-Ροδίτης-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 15-16, 32-40, 46-62, 63-74

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος-Μπότης) : Σγούρος 5, Λίτσο 2, Κόρμπος, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 10, Κορομηλιάς 9(1), Μητσακης 10, Σβάρνας 2, Παλαντζάς 12 (3), Σταμέλος 7 (2).
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος) : Παππάς 14 (2), Αντωνάτος, Χονδρογιάννης 13 (2), Νιφόρας 3, Κασπίρης 3(1), Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 2, Βαβάτσικος 24 (1), Ματσούκης, Λαμπρόπουλος 5 (1)

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Έσπερος Καλλιθέας (3-0) 6

2.ΦΕΑ (2-1) 5

3.ΚΑΟ Κορίνθου (2-1) 5

4.Αχαγιά 82 (2-1) 5

5.Παπάγου (2-1) 5

6. Ένωση Ιλίου (1-2) 4

7.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (1-2) 4

8.Πεντέλη (1-2) 4

9.Αργοναύτης Ραφήνας (1-2) 4

10.Εθνικός Πειραιά (1-2) 4

11.ΝΕΟΛ* (1-1) 3

12.Νέα Κηφισιά* (1-1) 3

13.Πανελευσινιακός* (0-2) 2

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Παπάγου-Πανελευσινιακός

Αχαγιά 82-Εθνικός

ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»-Έσπερος

ΚΑΟ Κορίνθου-Ένωση Ιλίου

ΝΕΟ Ληξουρίου-Πεντέλη

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Δούκας-Ηλυσιακός 71-73
Άρης Νίκαιας-Πρωτέας Βούλας 49-87
ΟΦΗ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 84-79
ΝΕ Μεγαρίδος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-50
Μανδραϊκός-Αιγάλεω 49-66
Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο 78-71
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟΧ Χανιά (3/11)

Οι αγώνες αναλυτικά

ΑΣΕ Δούκα – Ηλυσιακός ΑΟ 71-73

Διαιτητές: Ραχιώτης-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 16-15, 42-32, 54-56, 71-73

ΑΣΕ Δούκα (Αγγέλου – Δανιήλ): Δημόπουλος, Λαγός, Γαρμπής 3 (1), Αναστασόπουλος, Μιχαήλ 16 (3), Ντιαλλό 5, Κορκόντζελος 8 (1), Μουλάς 8 (2), Λάκκας 18, Σωτηράκης 13 (1), Βασιλαντωνάκης, Ματζιώρης

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 15 (3), Ιορδάνογλου, Φώτσης 21 (3), Μπινιάκος, Καλδής, Μπόζιος 7, Βούρτσης, Παπάδης 7 (1), Υμέρη 2, Κεφαλάς 2, Στασινόπουλος 19, Κοσσαράς

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 49-87

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Σπυρόπουλος-Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 13-27, 23-47, 39-69, 49-87

Άρης Νίκαιας: (Παύλος-Νατσίδης): Τσιούρας 2, Καραθανάς 10, Λάτσης 3(1), Πρίτσος 10(1), Πεταλάς 7, Τσάτας 5, Κόλλιας 2, Βάρλας 3, Γρηγορόπουλος 7(1)

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Κυριλής 10(1), Σιγκούνας 19(2), Σκορδάς 8, Ματσάγγος 2, Δενδρινός 12(2), Μόρφης 2, Γάργαλης 15(2), Βισνιέφσκι 7, Καραμολέγκος 4(1), Τσακναρίδης 4, Βλάχος 1, Καλαμπόγιας 3(1

ΟΦΗ – Φιλαθλητικός 84-79

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Αναστασίου-Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 27-20, 46-44, 64-55,89-74

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης Μ.): Μποχωρίδης 18(4), Μητρόπαπας 14, Καρλάφτης 7(1), Καψάλης, Μηλαθιανάκης, Λιανός 15(1), Αγαπιάδης 11(1), Πρωτογεράκης 4, Καμπάκας, Λουδάκης, Θεοδωρίδης 1, Πάλλης 14

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος Ι. – Ζωηρού Α.): Μαυροειδάκος 5(1), Μπιλαλής 12(2), Βάρσος 18(3), Μπαρμπαρής 13(2), Κριζέας, Καλαπτζάκης 10(3), Μέξης 18, Πολυμενάκος 3, Χατζηπαναγιώτου, Ανδρεόπουλος

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 70-50

Διαιτητές: Καραβίτης, Παπαφωτίου, Τζίμης

Δεκάλεπτα: 16-14, 19-8, 9-15, 26-13

ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος, Υφαντής): Παλαιοχωρίτης 5 (1), Γκόντγουιν, Αγγελόπουλος 8, Γερομιχαλός 11, Μπέμπης 9 (2), Νικολακόπουλος, Τζάιδας 2, Καλλινικίδης 10, Χάσα 3, Γκάτζιας 20 (4), Γκουαλτιέρι, Εζόμο 2

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Δεγάιτας): Γκάτζο, Δήμου 6, Νάτσος 2, Ξιούρας, Χρήστου, Παναγής, Πιτούλης 16 (1), Δρίβας 6, Βαρσαμούλης 10, Βαρνάβας, Ανδρακάκος 2, Τζαβός 8

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ 49-66

Διαιτητές : Μηλαπίδης-Σιδέρης-Παπαδόπουλος Χ.

Τα δεκάλεπτα: 2-17, 19-36, 39-54, 49-66

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Πανόπουλος 10, Σταματίου 7, Οικονομόπουλος 12, Τσάμης 3, Θανάσαινας, Κωστόπουλος, Κοψιάς 4, Λιούνης 2, Δομπρογιάννης 6 (1), Κουμάνταρος 5(1), Τσιπίδης.
Αιγάλεω (Ζούμπος) : Μόρφος 3, Ντακούλιας 7, Λούκας 8, Παπανδρέου 10(1), Πολέμης 5, Καρασταμάτης 6(2), Μαχαίρας 11,Γιαννούλης, Νικολιδάκης, Παπαδολιάς 16(1), Βλάχος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 78-71

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας-Γεράνιος

Δεκάλεπτα : 23-18, 51-38, 69-59, 78-71

Πανιώνιος (Μπιτζάνης) : Βαλιώτης 4, Λάζαρης, Μίχαλος 9 (1), Μπελίτσης 7 (1), Κανελλόπουλος, Σκουλούδης 8, Λιαράκος 2, Κολσούζογλου, Κυρίτσης 37 (1), Ρουμελιώτης 3, Λυκογιάννης 6, Μήτσιαλος 2

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος) : Σκόρδος 4, Αγγελόπουλος 16, Σταθόπουλος (3), Βλασσόπουλος 3 (1), Καλλιανιώτης 15, Μπολάτογλου 6, Μπόσκοβιτς, Χαρούνι 9, Ανδρεάτος

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (3-0) 6

2.Αιγάλεω (3-0) 6

3.Πρωτέας Βούλας (2-1) 5

4.Πανιώνιος (2-1) 5

5.ΟΦΗ (2-1) 5

6.Δούκας (1-2) 4

7.ΕΦΑΟΖ (1-2) 4

8.Παλαιό Φάληρο (1-2) 4

9.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (1-2) 4

10.Μελίσσια* (1-1) 3

11.Ηλυσιακός* (1-1) 3

12.Μανδραϊκός (0-3) 3

13.Άρης Νίκαιας* (1-1) 3

14.Χανιά* (0-2) 2

*Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Πρωτέας Β.-Δούκας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Άρης Νίκαιας

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΦΗ

Αιγάλεω-ΝΕ Μεγαρίδος

Π. Φάληρο-Μανδραϊκός

Πανιώνιος-ΚΑΟ Μελισσίων

Ηλυσιακός-ΑΟΚ Χανιά

3ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Ίκαροι Τρικάλων-Μελίκη 100-63

Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 67-58

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 83-52

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 84-63

Ιωάννινα ΣΚ-Ερμής Σχηματαρίου 60-69

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 63-58

Αναλυτικά οι αγώνες και τα στατιστικά στοιχεία:

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 100-63

Διαιτητές: Μαραμής-Γιαννούλης Στ.-Μπούγλος Ι.

Δεκάλεπτα: 30-6, 56-26, 77-40, 100-63

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Αμβράζης 22(2), Μπουργανός 6(2), Κοϊτσάνος 5(1), Τσιαβές 14(2), Παπαχρήστος 22(3), Κατσαρές 3(1), Παρδακάς 11(1), Τριανταφύλλου 13(2), Κατσίμπας, Τσάκαλος 2

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 2, Κυριακού 2, Μπαρζού 8, Μωυσίδης 6, Καλογεράκος 13(3), Μανούσος 21, Ρογγότης, Αμανατίδης, Αλευρίδης 6, Γατόπουλος, Εσέρπογλου 2, Πεϊμανίδης 3(1)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 67-58

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος-Λάμπος.

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-33, 56-41, 67-58

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Λάππας 14 (2), Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 3 (1), Ρουμελιώτης 18 (4), Ευθυμίου, Φύκας 6 (2), Πάππος 3 (1), Μπακόλιας 8 (2), Τεπετίδης 2, Νέστωρας, Παπαργυρόπουλος 13, Αργύρης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 6 (2), Κοντούδης 6, Κατωπόδης 6, Βαγενάς 13 (1), Μούτσα, Κουρτίδης 16 (1), Τζακόπουλος, Καραγιαννίδης 11, Λαζάρου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 83-52

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Καντερές-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-19, 38-28, 62-45, 83-52

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νικολής, Γκοντόπουλος 13 (1), Ιλτσόγλου 10 (2), Αναγνστόπουλος 13 (3), Καραμήτσος 11, Ευαγγελινός, Σταθούρος 5, Σιμάκης 11 (1), Παρασκευάς 20

Τιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Τσούμας Γ. 3 (1), Μάνος 6 (2), Καραδήμας 8 (1), Ξένος 7 (1), Τσούμας Σ. 15, Φαλιάνης 3 (1), Μανδαλάκης 2, Μούμογλου 6 (1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 84-63

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Μελανίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 25-10, 43-25, 66-48, 84-63

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 2, Βερτζάγιας 16, Σκουφεζής 6 (2), Ζησόπουλος, Κουτίνας 28 (3), Μπουσκολίτης 7 (1), Δελετζές, Καλλές, Σαριμπαλίδης 8 (2), Σπανόπουλος 10, Λόλας,  Ξενιτίδης 7

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαββόγλου, Κακκαβάς, Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 9 (1), Αρκούδας 16, Παπαστολόπουλος 2, Παπακώστας, Κρεμμύδας 11, Αργύρης, Αντωνίου 13 (2), Καλλιάρας 10, Οικονόμου

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 60-69

Διαιτητές: Λόρτος-Ντόγκας-Παπαθανασίου Κ.

Δεκάλεπτα: 15-23, 27-37, 46-56, 60-69

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ρούζιος 4 (1), Παπαγιάννης, Μουρατίδης 14 (1), Σωτηρίου, Καραμπίνης 5 (1), Κωνσταντινίδης 12, Τσατάλας 6 (1), Ξιούρας, Σταμίρης 2, Μπαρτζώκας, Σπηλιόπουλος 17 (1), Σφουγγάρης

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 9 (3), Ανδρέου, Δουρούκης, Ζορμπάνος, Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 18, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 3, Δημητριάδης 8, Μπακέας 8 (2), Μπότσης, Ζαρμακούπης 23 (1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 63-58

Διαιτητές: Ξέρας-Αγραφιώτης Ιωαν..-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 11-14, 34-29, 52-45, 63-58

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Γρίψιος 11(1), Κλωνάρας 6, Παλάσκας 5(1), Παπαδόπουλος Ν. 2, Σιπιτάνος 14, Κωνσταντίνου 9(3), Μπόζιαρης 5, Μαλιούρας 11, Ασλανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 25(3), Γυφτάκης 9, Μπαζάκας, Κάννης 13(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 9, Ψάλτου 2

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Ίκαροι Τρικάλων (3-0) 6

2.Ερμής Σχηματαρίου (3-0) 6

3.Νίκη Βόλου (2-1) 5

4.Αίολος Γόμφων* (2-0) 4

5.Έσπερος Λαμίας* (2-0) 4

6.ΣΚ Ιωάννινα (1-2) 4

7.Δόξα Λευκάδας (1-2) 4

8.Πρωτέας Γρεβενών (1-2) 4

9.Τιτάνες Παλαμά (1-2) 4

10.Αναγέννηση Καρδίτσας (1-2) 4

11.Ολυμπιακός Βόλου* (1-1) 3

12.ΑΓΣ Ιωαννίνων (0-3) 3

13.ΓΑΣ Μελίκης (0-3) 3

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Δόξα Λευκάδας-Αίολος Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου

Ερμής Σχηματαρίου-Νίκη Βόλου

Ιωάννινα ΣΚ-Πρωτέας Γρεβενών

Μελίκη-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης 67-79

Ευκαρπία-Κομοτηνή 82-75

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ερμής Λαγκαδά 60-78

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ ΑΝΑΒΟΛΗ (10/11)

Αρετσού-ΜΕΝΤ ΑΝΑΒΟΛΗ (17/11)

Γέφυρα-Αίας Ευόσμου 71-75

Β’ Εθνική : Αναλυτικά οι αγώνες και τα στατιστικά στοιχεία όλων των αγώνων του 4ου ομίλου

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 67-79

Διαιτητές: Μπακάλης-Πράττος-Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-23, 29-42, 43-59, 67-79

Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 15(2), Ντίνος, Δατσιάδης 12(1), Γεωργιανός 16(3), Γκούτζιας 8, Ασημάκης, Μπίλιος 12(4), Γούνας 4

Λεύκιππος Ξάνθης (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 3(1), Παλλάκης 13(1), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 17(2), Παϊτάρης, Μηντζαρίδης 6(1), Μανάκας 17, Στουρνάρας 2, Βοϊβατόπουλος, Χρήστου 21(3)

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 82-75

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 26-23, 42-41, 60-58, 82-75

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 9(3), Ζησόπουλος, Τουλούπης 9(1), Φόρογλου 10(2), Μελαδιανός 8(1), Βρεττάς 1, Χολέβας 9, Γκαβέζος 18(3), Ζαφειρούδης 10, Βουρτζούμης, Κρίτσικας 6, Χαρτόπουλος 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης 23(6), Κάφκε 2, Μπορμπίδης, Παπανδρεόπουλος 13, Μαλανδρής 4, Ζεκεριέ 18(4), Κάλτσος 4, Γκιουζελίδης 5, Χαλήλ 6

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 60-78

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Χατζηχαρίσης-Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 11-22, 29-43, 41-61, 60-78

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος):  Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 1, Φιλοξενίδης 17(2), Σερέτης 2, Δεληγιώργης 1, Ματζίνος, Νταρατάνας 11, Γκατζιούρας 19(3), Τύπος 6, Ντούνι 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Τσακάλης, Μπακάλης 6,  Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 12(1), Χρυσόπουλος 21(2), Φυλάκης 2, Πεχλιβανίδης 5(1), Γκέλιος 2, Καμαριώτης 12(2), Λογοθέτης 5

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 71-75

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σελεβός-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 18-28, 41-49, 58-66, 71-75

ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 15(1), Μπρόζος 10(2), Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Μπένας 13(2), Καλαϊτζίδης 12(1), Καλογιαννίδης 21(2), Σαμανδαράς

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Σεκαδάκης, Κοτσάνος 9, Ματαλών 9, Γαλανίδης 10(1), Μάρουσιτς 17(2), Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος, Κιγμέτογλου 7(1), Κάτζος 2, Καλαμπάκας 21(5)

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1.Ερμής Λαγκαδά (3-1) 7

2.Αίας Εύσομου* (3-0) 6

3.ΚΣ Γέφυρας (2-2) 6

4.Μαχητές Πευκών* (2-1) 5

5.ΠΣ Ευκαρπίας* (2-1) 5

6.ΧΑΝΘ* (2-1) 5

7.Λεύκιππος Ξάνθης* (2-1) 5

9.Πανσερραϊκός (1-3) 5

10.Μακεδονικός*** (2-0) 4

11.Κομοτηνή (0-4) 4

12.ΜΕΝΤ*** (1-1) 3

13.Πολύγυρος** (1-1) 3

14.ΚΑΟ Χαλκιδικής* (0-3) 3

15.Αρετσού Καλαμαριάς*^ (0-2) 2

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

** Έχουν αγώνες λιγότερους

Η επόμενη αγωνιστική (7/11)

Λεύκιππος Ξάνθης-Ευκαρπία

Κομοτηνή-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός

ΜΕΝΤ-Μαχητές

Αίας Ευόσμου-Πανσερραϊκός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

ΝΒΑ: Οι Ουόριορς έβαλαν stop στους Σανς [vids]

Τέλος στο σερί των 18 νικών των Φοίνιξ Σανς έβαλαν οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς μετά τη νικη…