Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 6ης αγωνιστικής

Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 6ης αγωνιστικής

Β' Εθνική

Με πλήρη δράση συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση η Β’ Εθνική στην 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου. Οι ομάδες νίκησαν εκείνες της Καρδίτσας, ενώ άνετη επικράτηση πέτυχε ο Ερμής Σχηματαρίου επί του Έσπερου Λαμίας. Ρεπό είχε ο ΓΑΣ Μελίκης. Τέλος ένα ακόμα χαρακτηριστικό του ομίλου είναι ότι Ερμής Σχηματαρίου είναι αήττητοι σε 6 και 5 αγώνες αντίστοιχα, με τις δύο ομάδες να έχουν διαφορά 2 πόντων.

Β’ Εθνική: 3ος  Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας 88-66

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Β’ Εθνική 3ος όμιλος: Αναλυτικά οι αγώνες της 6ης αγωνιστικής

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 88-66

Δεκάλεπτα:  23-16, 47-28, 62-49, 88-66

Διαιτητές: Δολγύρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 6(1), Ανδρέου, Δουρούκης 10(3), Ζαρμακούπης 25(1), Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 20, Μπακέας 8(2), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5, Ζορμπάνος, Δημητριάδης 14(1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Παπαργυρόπουλος 10, Μαγγελάκης, Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 9(2), Ρουμελιώτης 15(3), Ευθυμίου 3(1), Φύκας 10(2), Αργύρης, Πάππος 5(1), Ρίκος, Τεπετίδης 9, Νέστορας 5.

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Δεκάλεπτα: 25-12, 40-22, 64-40, 76-59

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 8(1), Κοντούδης 8(1), Κατωπόδης, Βαγενάς 13(1), Μούτσα 4, Καφφές, Μάλφας 4, Κουρτίδης 27(3), Τζακόπουλος, Λαζάρου 12(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 12(1), Γυφτάκης 7, Μπαζάκας 2, Κάννης 11(3), Αντωνίου 2, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Παππάς, Μητρόπουλος 2, Ψάλτου 19.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Δεκάλεπτα: 7-20, 17-36, 30-49, 43-62

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Σαρακινίδης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαβόγλου, Ψυχογιός 9(1), Πανταζής, Αρκούδας 2, Παπαστολόπουλος, Κρεμμύδας 12(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 2, Καλλιάρας 11(2), Οικονόμου 3, Πυργιώτης 1, Κακκαβάς.

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 2, Τριανταφύλλου, Μόσιαλος 14, Χατζής, Τσιακάρας, Ιωάννου 11(1), Τσιγγενόπουλος 5, Κολότσιος 14(1), Ψύρρας 7, Θέος 6, Δέσπος 3, Ευαγγελακόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-39, 59-53, 81-91

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος, Τσούμας Γ. 7(1), Καραδήμας 21(4), Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας Σ. 20(4), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 23(2), Μούμογλου 7(1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 10(1), Κοΐτσάνος, Αμβράζης 2, Παπαχρήστος 26(3), Κατσαρές 6, Τσάκαλος, Παρδακάς 13(1), Μποργάνος 10(1), Τριανταφύλλου 21(3), Σπυράκος 8, Κατσίμπας.

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-39, 54-56, 88-76

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 29(7), Τσατάλας 15, Κωνσταντινίδης 2, Ξιούρας, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 24(6), Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Σωτηρίου 4, Γκλίναβος.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 27(5), Ιλτσόγλου 12(2), Αναγνωστόπουλος 6(2), Καραμήτσος, Σταθούρος, Σιμάκης 23(1), Παρασκευάς 7, Γιαννίκος, Ευαγγελινός 1.

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δεκάλεπτα: 22-17, 43-23, 60-34, 76-53

Διαιτητές: Ντούρας-Μαραμής-Γεωργούλης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Νίκολης, Βερτζάγιας 14, Σκουφεζής, Ζησόπουλος 2, Κουτίνας 20(1), Μπουσκολίτης 3(1), Δελεντζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 5(1), Σπανόπουλος 2, Λόλας 4, Ξενιτίδης 13(3).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γριψιός 12, Κλωναράς 9(1), Παλάσκας 8(2), Παπαδόπουλος 8, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 5(1), Μπόζιαρης, Μαλιούρας 2, Ασλανίδης, Κυρατζής.

Β’ Εθνική – 3ος όμιλος: Η βαθμολογία σε 6 αγώνες

1. Ερμής Σχηματαρίου (6-0)  12

2. Ικαροι Τρικάλων (5-0) 10

3. Νίκη Βόλου (4-2) 10

4. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (4-1)  9

5. Δόξα Λευκάδας  (3-3) 9

6. ΣΚ Ιωάννινα (3-3)  9

7. Εσπερος Λαμίας  (3-2)  8

8. Πρωτέας Γρεβενών  (2-4) 8

9. Τιτάνες Παλαμά (2-4) 8

10. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-4)  8

11. Ολυμπιακός Βόλου  (1-4) 6

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων  (1-4) 6

13. ΓΑΣ Μελίκης  (0-5) 5

*ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ίκαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Έσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Β’ Εθνική – 3ος όμιλος: Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Πανιώνιος: Κεκλεισμένων των θυρών ματς με τον Πρωτέα Βούλας [pic]

Ο Πανιώνιος υποδέχεται στο κλειστό «Ανδρέας Βαρίκας» τον Πρωτέα Βούλας στο πλαίσιο της 12η…