Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: 6η αγωνιστική

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: 6η αγωνιστική

Εθνικά πρωταθλήματα

Στην παράταση κρίθηκε το ματς του πρωτοπόρου Πήγασου με τη Γλυφάδα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα στην 6η αγωνιστική της Β’ ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ  71-70(ΠΑΡΑΤ.)
Διαιτητές : Αυγερινός Αντωνέλλου , Παπαχρυσανθακόπουλος
Δεκάλεπτα : 14-13 ,  26-34 , 45-48, 62-62(καν. αγ.) ,71-70 παρατ.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας – Κουκιάς): Σωτηρόπουλος 6 (2), Τσεμπελής , Παπαγιανακόπουλος 9, Τσαπρούνης 10, Στουραΐτης 11 (2), Δογρανλής 12 (1), Κωνσταντόπουλος 18 (1), Σκουλούδης , Ιορδανίδης 5 (1), Αζαριάδης
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης – Στεφανίδης): Τάγκαλος , Γιοβάς , Λούκος 10 (1), Τσακιρίδης 8 (2), Μαραγκόπουλος 25 (2), Θεοχάρης 7 (1), Χάλαρης 8 (1), Ραυτόπουλος , Παπαδεράκης 2, Βουρδέλης 3, Μυλωνάκης 7

ΑΕ ΡΕΝΤΗ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 63-54
Διαιτητές:   Χρόνης,Ερμιδης, Βαίτσης.
Δεκάλεπτα: 10-11, 24-29(ημ), 48-41, 63-54
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ: (Αντωνουσάκης) : Αναστόπουλος 1, Μπακάλης 3 , Ρενιέρης 9(1), Δαλμυράς 19(2), Γεράνιος 2 ,Σαγρής 19(1), Σαρικάκης , Αντιπάτης 6(2) Καζάζης Α. 2 , Ορφανίδης , Σταθόπουλος 2, Κουμουσίδης.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος,Γεωργάκης ) Κατσούρης,Λύτρας ,Καρελάς 11(2), Τζιώτης 7(1), Κοθράς 12, Μοδάκης 11(1),Γιαννακόπουλος 5, Καρράς 4, Μαρίνης 1,Μπαλάν,Μπότσος,Στεφανής 3

ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ –ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 68-48
Διαιτητες: Κηπώσης , Πηλοίδης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα: 17-13, 33-26, 49-30, 68-48
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛ. (Ευαγγελίδης,  Παππάς ): Μανιατόπουλος 14, Τσαλαπατάνης 3 (1), Κάβουρας  4, Αλλά  7, Γεωργιάδης 14 (2), Βούλγαρης 7, Φουρτούνας , Κολοκούρης Πελέκης  3, Σωτηρόπουλος , Κουκουλάς 16 (4), Γιαμπουράνης.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ(Βλουτής , Παππάς): Τσαγκαρούλης 1, Παπαδόπουλος Ροντογιάννης Σ, Μαντάς  8, Αποστολάκης  1, Γεωργόπουλος 6 (2), Παπαγιαννόπουλος, Αλέξιας 10, Σκουμής  5 (1), Δασύρας 4, Ευαγγέλου 13 (2), Πουλακίδας

 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ –ΒΑΡΗ 68-91
Διαιτητές Παπαφωτίου Στραγαλινός
Δεκάλεπτα : 16-20,28-52,38-79 ,68-91
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ(Σολωμός): Κωνσταντινάκος , Γαλετάκης  6, Γαβρίλης 20(2),Σαραντίδης  2,Κραββαρίτης  9, Μπουρσούκης 8(1),Μωραίτης  3 , Κορόνα , Βλάττας 4 , Μουρκόγιαννης 16(2)
ΒΑΡΗ(Μεϊμάρογλου  Ριζούλης ): Βαρδάλος , Παπαματθαίου 8, Παπαθέος 12, Αγαλιώτης , Τσολάκης  2, Υφαντόπουλος  23(6), Μακρυγιάννης Κατσιούλης 17(5),Χασάπης 22(3), Πρωτόπαπας 2, Δρίτσας 2, Λεπενιώτης 6(2)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. ΜΟΣΧ. 72-77
Διαιτητές : Γεωργόπουλος , Μπερέτσος, Σκάρας
Δεκάλεπτα : 19-21,33-35,52-55,72-77
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης – Τιτάκης ): Τριαντάφυλλου , Τσιριγώτης 7,Παγίδας 20,Μαυροειδάκος Φουντής 10,Μπγιάλας , Μισαηλίδης 14, Νέζης, Πρινέας 4,Παναγόπουλος 17
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. ΜΟΣΧ.  (Λαμπαδάριος , Ευσταθίου ): Συριανός 14,Ευσταθίου 5, Κικής 6, Δεβεζόγλου 10, Πιστιόλης 10, Ντάσκας 2, Οθείτης  8, Κατσαβέλας 3, Σχορτσιανίτης 19.

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 53-39
Διαιτητές : Τζιμινίδης Τσάφος Μιχαλοπούλου
Δεκάλεπτα : 13-8, 19-22, 37-35, 53-39
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλλού-Κλάδης): Κλάδης ,  Βεντούρης,  Γεωργάκης 6(1), Νικολάκης 8(2), Μαρκόπουλος 8, Κάππος 12, Ιωαννίδης, Γιαννόπουλος, Μηνάς  16(3), Βλαβιανός , Βουρτσάνης, Δελής 3(1)
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τερκεσίδης, Τριανταφύλλης ): Παπουτσής  5(1) , Κρανιάς , Παναγόπουλος , Παππάς , Πολύζος 7, Αγγελόπουλος , Μπακλαβάς 8(2) , Κουτσιαύτης Α.  7, Παπαδημητράκης 12, Κουτσιαύτης Σ ., Καρανικόλας

                                 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

1 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ                              11 6 5 1 458 397

2 ΑΕ ΡΕΝΤΗ                                                             11 6 5 1 390 352

3 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY                                                        10 6 4 2 362 367

——————————————————————————————-

4 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ                             9 5 4 1 335 260

5 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ                              9 6 3 3 394 376

6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ                         9  6 3 3 429 410

7 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                           8 5 3 2 267 288

8 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ                                                            8 6 2 4 378 408

9 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ                                                 7 5 2 3 286 318

10 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ                                                     7 5 2 3 268 307

11 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                                 7 6 1 5 422 451

12 ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»                                6 5 1 4 329 325

13 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ                                      6 5 1 4 300 359

 Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7Η) 2.12.21 

 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Μ ΛΙΟΥΓΚΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΑΕ ΡΕΝΤΗ

 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ

22.00 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

21.45 2ο ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧ, -ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 22.00 ΚΛ ΝΕΟ ΒΑΡΗΣ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

 ΡΕΠΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ

21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Β’ ανδρών – 7η αγωνιστική

Ο Άλιμος επικράτησε του Παννεαπολικού και σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα τ…