Κεντρική NBA Μπακς – Σίξερς 118-109: Μεγάλη νίκη με «30αρα» Γιάννη [vid]

Μπακς – Σίξερς 118-109: Μεγάλη νίκη με «30αρα» Γιάννη [vid]

NBA Γιάννης Αντετούνμπο

Οι Μπακς έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον ηγέτη τους Γιάννη Αντετοκούνμπο νίκησαν τους Σίξερς με 118-109. Τα «Ελάφια» μπορεί να έχασαν την πρώτη περίοδο με 39-30, ωστόσο στο δεύτερο δωδεκάλεπτο αντέδρασαν και τέλειωσαν το ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα με 61-58. Στη συνέχεια οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Έλληνα σταρ, που το ίδιο πρωί πέρασε την πόρτα του Λευκού Οίκου, κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στα τελευταία 4′ του αγώνα.

Από τους Μπακς ξεχώρισε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, έχοντας 31 πόντους και 16 ριμπάουντ. Ακόμα καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άλλεν με 25 πόντους, ενώ ο Πόρτις προσέθεσε άλλους 19. Από την άλλη πλευρά πρώτος σκόρερ των Σίξερς ήταν ο Μάξεϊ με 31 πόντους, ενώ 21 έβαλε ο Νιάνγκ και 20 ο Μίλτον