Κεντρική Basket League Λαύριο Megabolt Λαύριο – ΑΕΚ 81-82: Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ

Λαύριο – ΑΕΚ 81-82: Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ

Ανγκόλα

Ένα σπουδαίο διπλό πήρε η ΑΕΚ, καθώς επικράτησε του Λαυρίου εκτός έδρας με 82-81. Η Ένωση κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη και υποχρέωσε το Λαύριο σ’ακομη μια ήττα.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφερε να προηγηθεί με 19-12. Η διαφορά συνέχισε να έχει ανοδικές τάσεις και έφτασε ακόμη και τους 12 πόντους (16-28). Στη δεύτερη περίοδο το Λαύριο έκανε την αντεπίθεση του. Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη βρήκε λύσεις και επέστρεψε στο ματς (41-44).

Το τρίτο δεκαλεπτο, όμως, και πάλι ανήκε στην ΑΕΚ. Η Ένωση έχτισε εκ νέου διαφορά και κατάφερε να ξεφύγει από γι Λαύριο (59-68).

Το Λαύριο δεν τα παράτησε και το παιχνίδι έγινε ξανά ντέρμπι (73-75). Η ΑΕΚ κράτησε τα ηνία του σκορ και προηγήθηκε με πέντε πόντους (75-80). Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ανατροπή, αλλά η Ένωση άντεξε και πήρε τελικά τη νίκη με 82-81.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-28, 41-44, 59-68, 81-82

Περισσότερα σε Λαύριο Megabolt

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…