Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ιτούδης: «Έπρεπε να διαχειριστούμε καλύτερα το ματς» [vid]

Ιτούδης: «Έπρεπε να διαχειριστούμε καλύτερα το ματς» [vid]

Ιτούδης Παναθηναϊκός

Στο μεγάλο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκα, η Μπαρτσελόνα νίκησε με 81-73 την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Ο Δημήτρης Ιτούδης, σχολιάζοντας το ματς, τόνισε ότι οι παίκτες του έπρεπε να διαχειριστούν καλύτερα τις καταστάσεις του αγώνα. Ακόμα, στάθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς ο Έλληνας τεχνικός, πιστεύει ότι εκεί χάθηκε η συγκέντρωση της ομάδας του και ότι το σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ήταν καθοριστικό για το ματς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις που έκανε ο Δημήτρης Ιτούδης:

«Χάσαμε την συγκέντρωσή μας στο δεύτερο δεκάλεπτο. Αυτό το 25-14 μας πόνεσε. Μιλήσαμε στο ημίχρονο για το πώς πρέπει να παίξουμε.

Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε συγκεκριμένη στρατηγική στην άμυνα και στην επίθεση, όμως η Μπαρτσελόνα μας πίεσε πολύ στο +10. Θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα την κατάσταση».

Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…