Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΝΑ: Η 4η αγωνιστική της Β’ Ανδρών

ΕΣΚΑΝΑ: Η 4η αγωνιστική της Β’ Ανδρών

Ένωση Αρμενίων

Ο Πήγασος πήρε το ντέρμπι κορυφής με τον Άλιμο με άνετη νίκη, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε και η Ένωση Αρμενίων στο γήπεδο της Αιξωνής, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β’ Ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ.

Αναλυτικά:

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 56 58
Διαιτητές: Κηπώσης, Πέππας, Τσάφος
Δεκάλεπτα : 14-12,27-24,44-43,56-58
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης – Τιτάκης ) Τριαντάφυλλου, Τσιριγώτης 11, Γιαννακής 3, Παγίδας 6, Μαυροειδάκος , Φουντής 6,Μπγιάλας , Μισαηλίδης 5, Νέζης 7,Θεωδορικάκος 2,Παναγόπουλος 14
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Βλουτής – Παππάς ): Τσαγκαρούλης 3, Παπαδόπουλος 10, Μαντάς 13, Αποστολάκης 6, Γεωργόπουλος 3, Αλεξιάς 14, Δασύρας 1, Ευαγγέλου 7, Γεωργάκης 1\

ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ – ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 56 70
Διαιτητές: Πηλοίδης Φ., Μπερέτσος,Θ., Κονταξάκης Π.
Δεκάλεπτα: 7-24, 32-39, 45-51, 56-70.
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού , Κλάδης): Κλάδης 9(1), Μωραίτης 4, Δελλής , Δήμος , Χρήστου , Γεωργάκης 9, Κάππος 4, Ιωαννίδης 9, Γιαννόπουλος 3, Μηνάς 18(1), Βλαβιανός , Βεντούρης
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛ. (Ευαγγελίδης , Παππάς) : Μανιατόπουλος 13(1), Τερζιάν , Κάβουρας , Αλλά 10, Γεωργιάδης 18(2), Βούλγαρης 17, Φουρτούνας , Κολοκούρης 7(1), Πελέκης 6, Σωτηρόπουλος , Κούτουλας , Μάρας

ΑΕ ΡΕΝΤΗ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 64 55
Διαιτητές : Αυγερινός , Αντωνέλου Παπαχρυσανθακόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-11, 28-29, 47-41, 64-55
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Αντωνουσάκης) : Σαγρής 8, Μπακάλης 4, Ρενιέρης 8(1) , Δαλμυράς 16(1) , Γεράνιος 8, Μαρίνος 2, Σαρικάκης 6(2) , Αντιπάτης 8(2), Καζάης Α. 2, Ορφανίδης 2, Σταθόπουλος , Κασιμάτης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡ. ΜΟΣΧ. (Λαμπαδάριος) : Ευσταθίου 5, Συριανός 14(3), Σονίδης 2, Δεβετζόγλου 12(2) , Λατινάκης , Πιστιόλης 3, Κίκης , Δρόσος , Κατσαβέλας , Κουταλιάς , Οθεϊτης 5(1) , Σχορτσανίτης 14(1)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 74 47
Διαιτητές : Κονταράτος , Μέλης ,Στραγαλινός
Δεκάλεπτα : 22-11 , 42-27, 64-38, 74-47
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας – Κουκιάς) : Τσαπρούνης 8, Κωνσταντόπουλος 23, Τριανταφύλλου 4, Στουραίτης 2, Παπαγιαννακόπουλος 21, Χριστοδουλόπουλος 13 (3), Δογρανλής 3, Τσεμπέλης , Ιορδανίδης , Αζαριάδης 0, Κατούφας , Σκουλούδης
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τερκεσίδης – Τριανταφύλλης): Κανόψης 4, Παναγόπουλος , Παπαδημητράκης 9, Διαμαντής 6 (1), Παππάς , Κρανιάς 4, Πολύζος 3, Κουτσιάφτης Σ. , Μπακλαβάς 15 (1), Κουτσιάφτης Α 6 (1), Αγγελόπουλος

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 56 49
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Πέππας Δ. Σκάρας
Δεκάλεπτα : 8-14,23-33,41-38,56-49
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜ. (Παπαδόπουλος , Μπαράκος ):Γραμματικός 2, Σαλιμίδης 16, Μωραίτης, Βελισσαράκος 8(1),Ντακούλιας , Τσικούρας 6,Καρτζόγλου 3(1), Ρουσσόπουλος 2, Παπαδόπουλος , Μπαζάκος 19(3), Τσιγκούνης.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Καρελάς 10(1), Λύτρας , Κοθράς 7,Τζιώτης 3,Γιανακόπουλος 3, Μοδάκης 14(2), Μαρίνης , Καρράς Στεφανής 2, Δογρανλής 10, Μπαλάν , Τζίτζης

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 48 78
Διαιτητές : Κιουλάφας, Ερμίδης, Μακρής
Δεκάλεπτα : 7-19, 19-35, 34-52, 48-78
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ (Σολωμός, Παλιεράκης): Γαλετάκης 11, Γαβρίλης 11, Κορόνα, Μωραίτης, Κραββαρίτης 8, Μπούζας 2, Καλάβριας 4, Σαραντίδης, Μπουρσούκης 2, Στάθης, Βλαττάς 8(2), Μουρκόγιαννης 2
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Στεφανίδης): Τάγκαλος, Βουρδέλης 4, Γιοβάς 4, Λούκος 7(2), Τσακιρίδης 1, Μαραγκόπουλος 19, Θεοχάρης 8, Χάλαρης 11(3), Ραυτογιάννης, Οικονόμου 2, Παπαδεράκης 9, Μυλωνάκης 13(1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΕ ΡΕΝΤΗ 8 4 4 0 277 228
2 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 7 4 3 1 318 285
3 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 7 4 3 1 253 264
————————————————————–
4 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 6 3 3 0 196 144
5 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 6 4 2 2 241 249
6 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 5 3 2 1 158 171
7 ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ 5 4 1 3 251 278
8 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 5 4 1 3 232 268
9 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 5 4 1 3 252 262
10 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 5 3 2 1 172 175
11 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 5 4 1 3 284 300
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 5 4 1 3 261 264
13 ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» 3 3 0 3 189 196

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/11/21)

21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Μ ΛΙΟΥΓΚΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝ.ΣΩΜ. -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 22.00 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY ΑΕ ΡΕΝΤΗ
21.45 2ο ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΑΙΞΩΝΗ
21.15 ΚΛ ΣΕΦ Γ ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΡΕΠΟ
21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΑΟ ΒΑΡΗΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: 6η αγωνιστική

Στην παράταση κρίθηκε το ματς του πρωτοπόρου Πήγασου με τη Γλυφάδα, με τους γηπεδούχους να…