Κεντρική Γυναίκες Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 70-78: Προκρίθηκε και μαθηματικά

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 70-78: Προκρίθηκε και μαθηματικά

Ολυμπιακός Live Streaming

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα μέσα στη Σερβία με 78-70 και προκρίθηκε και μαθηματικά στην επόμενη φάση του Eurocup των γυναικών. Η ομάδα του Πειραιά μετράει τέσσερις νίκες σε πέντε παιχνίδια και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Ερυθρός Αστέρας ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και κατάφερε να πάρει τα ηνία του σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (24-18). Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε μεταμορφωμένος. Η ομάδα του Πειραιά ήταν εξαιρετική σε άμυνα και επίθεση και έφερε τούμπα το παιχνίδι (34-39).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα ισορροπημένο, με τη διαφορά να μένει σταθερή (53-59). Στην τελευταία περίοδο, ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης. Οι «ερυθρόλευκες» διατήρησαν τα ηνία του σκορ και τελικά πανηγύρισαν τη νίκη με 78-70.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 34-39, 53-59, 70-78