Κεντρική Γυναίκες Α2 γυναικών: Η τρίτη αγωνιστική

Α2 γυναικών: Η τρίτη αγωνιστική

Ανάπτυξη

Η τρίτη αγωνιστική της Α2 γυναικών ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα. Οι μεγάλες διαφορές ήταν χαρακτηριστικό στοιχείο, που επιβεβαίωσε ότι τα φαβορί καλά κρατούν. Ακόμα, βέβαια, υπάρχει πολύς δρόμος για όλους τους ζηλωτές της ανόδου, όμως ήδη άρχισε να διαφαίνεται ποιοι θα κοιτάξουν προς τα πάνω.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Άρις Καλαμάτας – Θησέας Παναγιούδας 63-23
Άμιλλα 2000 – ΑΟ Άργους οι Δαναοί 43-63
Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραιά 47-69
Ηλιούπολη – Ατρόμητος Πειραιά 80-38

Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Πανιώνιος – Εύνικος 24-83

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Αρις Καλαμάτας – Θησέας Παναγιούδας  63-23
Διαιτητές: Κοτσίρης – Μπαβέλας.
Τα δεκάλεπτα: 11-08, 31-14, 47-21, 63-23.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 3 (1), Παπαδημητρίου 9 (1), Μπρεζεράκου, Κουτέλα 6, Καστανιά 7, Ευτυχιάκου 6, Μπούζα  3 (1), Χονδρουδάκη 12 (2), Σούτα, Παπαδοπούλου 8 (1), Φραγγέα, Αντωνοπούλου 8.
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Δήμου 2, Κωστάκη, Νάκη 6 (2), Αλασκχάρ 4, Σαϊτάνη, Κούση 4, Καράκλα, Ταμπάκου 7.

Ηλιούπολη – Ατρόμητος Πειραιά 80-38
Διαιτητές: Παπανικολάου – Σάλτας.
Τα δεκάλεπτα: 19-12, 42-20, 64-33, 80-38.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Διαμαντοπούλου 8 (2), Κάραλη 8 (1), Ζαροκώστα 6, Θεοδώρου 14 (1), Πρίφτη 10, Τσαγκαροπούλου 15, Σλούκα 3 (1), Κορρέ 5 (1), Νικολαϊδου, Λιγνού 4, Αλεξιά 4, Γκουζέλου 3.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 11, Μπαρμαλιά 7, Καραπατάκη 3, Χρήστου, Γενικάκη 2, Μποντιωτη, Καλαφάτη 5, Μερκούρη, Ιφτι, Οικονομάκη 9, Σδρένια 1.

Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραια 47-69
Διαιτητές: Μαρίλη – Τσαγκατζής.
Τα δεκάλεπτα: 10-21, 21-42, 29-59, 47-69.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κότσια 8 (1), Δάνδουλα 5 (1), Χάλια, Γιαμαλίδου 4, Παπαδοπούλου 4, Ατσάβε 3 (1), Άγκο 3, Κουκούνα 4, Πάντζη, Κοματσιούλη, Μπόγη, Σβορώνου 16.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Γραμματικού 3, Μαγγίνα 10, Παουλάκου 7 (1), Ευμορφόπουλου 19 (1), Βράκα 8 (2), Στεφάτου 13 (2), Καψοκόλη 5, Παπαποστόλου, Μπαρούτη 4.

Άμιλλα Τρίπολης – Α.Ο. Αργους «Οι Δαναοί» 43-63
Διαιτητές: Αναστασόπουλος – Σπυρλιδάκης.
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 28-37, 32-51, 43-63.
Γ.Ε. Αμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Μίχαλου 7 (1), Μανιατά, Κοκκώνη, Σαραντοπούλου 4, Πολυχρονοπούλου, Τρυφωνίδη 5, Μονογυιου 12, Παππά 3, Μαγκλάρη, Σιάμπου 2, Παπαζαφειροπούλου, Παναγιωτοπούλου 10 (1).
Δαναοί Α.Ο. Άργους (Τορβάς): Χρυσοστομίδου 8 (1). Στρατή 3, Δανούση 10 (1), Μπάλα 15, Μπούντου, Καγιάννα 2. Κεχαγιά 20 (1), Μπακάλη 4, Καραπάνου, Παπαμάρκου 1.

Η βαθμολογία
1. Εύνικος 6
2. ΓΣ Ηλιούπολης 6
3. Δαναοί Άργους 6
4. Φοίνικας Πειραιά 5
5. Ατρόμητος Πειραιά 5
6. Αιγέας Χίου 4
7. Αρις Καλαμάτας 4
8. Αμιλλα Τρίπολης 3
9. Θησέας Παναγιούδας 3
10. Πανιώνιος 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)
Αιγέας Χίου – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Φοίνικας Πειραιά – Άρις Καλαμάτας
Θησέας Παναγιούδας – Άμιλλα Τρίπολης
Δαναοί Άργους – Πανιώνιος
Εύνικος – Ατρόμητος Πειραιά

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ιπποκράτης Κω 74-38
Σαντορίνη – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-38
ΚΑΟ Μελισσίων – Αμύντας 56-55
17.30 Τερψιθέα Γλυφάδας-Αγ. Παρασκευή

Σάββατο 6 Νοεμβρίου
ΑΕΚ Περιστερίου – Πρωτέας Βούλας 52-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Γ.Σ. Κρόνος – Ιπποκράτης Κω 74-38
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Τσαούση.
Τα δεκάλεπτα: 18-9, 40-21, 59-30, 74-38.
Γ.Σ. Κρόνος (Νικολαΐδου – Τσιαντής): Πολιτοπούλου 10 (2), Φρέρη 7 (1), Τσιμπίδη 8 (2), Γεωργακοπούλου 14 (2), Καλομιτσίνη, Στεφανίδου 5 (1), Γρηγοροπούλου 7, Μπλιθικιώτη 6, Τσάμη 2, Δραμιτινού 1, Γιαμπάνη 10, Κυριακοπούλου 4.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου):  Γκοτζάι 1, Πατμίου, Κιαπόκα 2, Καλυμνιονάρη 8 (2), Σβύνου 4, Χρυσάκη 14, Γιαλούση 2, Ψαρρού 3 , Μίλκοβιτς 2, Κουντουριώτη 2.

Α.Ε. Σαντορίνης – EΦΑΟ Ζωγράφου 61-38
Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Περδετζογλου.
Τα δεκάλεπτα: 19-06, 33-14, 42-27, 61-38
Αθλητική Ένωση Σαντορίνης (Μάμμος): Τσολακίδου, Τρούνι, Τσούπα, Σιγάλα 8, Αξιοπούλου 2, Ρεντζεπέρη 24,  Αργυρού, Παπαμαρκάκη 16 (4), Πετράκη 5, Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Σπηλιώτη 6.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος):  Αντωνιάδου 7, Χόνι 2, Νιτσόγλου 3 (1), Στεριοπούλου 11, Ψαρρού, Παπαγεωργίου, Μάνου 12,  Καλαϊτζιδάκη 3.

Μελίσσια – Αμύντας 56-55
Διαιτητές: Ραπτογιάννης – Γεωργόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-14, 33-30, 45-47, 56-55.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π. – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 5 (1), Βόσσου 7, Ανδρικοπούλου 7 (1), Πατέρα, Καραχάλιου 6, Κοιλιαρίδη, Τάρλα 16 (3), Χιώτη 12, Τίγκα, Παρθενίου 3 (1), Βελέντζα, Τριανταφύλλη.
Αμύντας (Δρακάκη – Λιάκου): Κλείτσα 12 (2), Μαργώνη 8 (2), Πολιτοπούλου 18, Ντάνου Γ 2, Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Α 2, Σιδηροπούλου 6, Τσαχιρίδη.

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Λασσάνης 82-39
Πιερικός Αρχέλαος – ΑΓΕ Πιερίας 86-22
Ολύμπια Λάρισας – Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 56-73
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Λασσάνης Κοζάνης 82-39
Διαιτητές:  Ντόντης-Αναστασιάδης Γ.
Τα δεκάλεπτα: 21-6, 47-13, 67-22, 82-39.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Γράψα 13 (1), Τσαλοπούλου 2, Σουλτάνη 10, Κουφογιάννη 7, Καραγιαννάκη 2, Αρτεμισίου 7 (1), Παπαδάκη, Δεληγιάννη 6, Νάστου 24 (3), Θωμά 9 (3), Μακαρώνη 2, Κουλακιώτη.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κοτζαϊτση 7, Αμβρακίδου 5 (1), Χωλοπούλου 13 (1), Μεντεσίδου, Παπαδοπούλου 2, Ζυπίδου, Μανωλοπούλου 8 (1), Κρανιώτη 4.

Πιερικός Αρχέλαος – ΑΓΕ Πιερίας  86-22
Διαιτητές: Τοπαλίδης Κ. – Λυτροσυγκούνης.
Τα δεκάλεπτα: 27-5, 43-6, 68-14, 86-22.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 6, Τελίδου 13 (2), Κιολέογλου Ν. 13 (3), Μάντζου 14 (1), Καρανικόλα 2, Λάππα 12, Μπαγκλαρίδου 7, Μπουμπουλέντρα, Κιολέογλου Π. 2, Ζαρκανέλα 8 (1), Γκρίτζαλη 4, Μάντη 5 (1).
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 5 (1), Δόβα 10, Νικολαΐδου, Ψαρού, Ανανιάδου, Θεοδωρίδου, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 2, Γιαλίδου, Καραγκούνη, Πεκιαρίδου 3, Τσαλιαμάνη 2.

Ολύμπια Λάρισας – Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 56-73
Διαιτητές: Μπουγλός Π. – Αβραμίδου.
Τα δεκάλεπτα: 11-17, 31-35, 41-51, 56-73.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 4, Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 14 (2), Λιάσκου 2, Πατούνη 17 (2), Κολλιαδήμα 2, Παπαδοπούλου 5 (1), Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 9 (1).
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 10, Θεοδώρου 12, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 3, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 9 (1), Δαδαλή 1, Στεργίου 20 (1), Τσαλή 18 (3), Βουζούκου.

Η βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 6
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  6
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 4
4. Λασσάνης Κοζάνης 4
5. Απόλλων Πτολεμαΐδας  3
6. ΑΓΕ Πιερίας 3
7. Αργοναύτες Αγρινίου  2
8. Ολύμπια Λάρισας  2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)
Αργοναύτες Αγρινίου – Ολύμπια Λάρισας
ΑΓΕ Πιερίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Λασσάνης Κοζάνης – Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Πιερικός Αρχέλαος

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες» – Απόλλων Καλαμαριάς 65-54
Ασπίς 2001 Ξάνθης – ΜΕΝΤ 45-43
Πανσερραϊκός – Πανόραμα 55-38
Παναθλητικός – Ιερισσός 99 111-25
21.00 Ηρακλής-Άρης Θ.
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Πάνθηρες Καβάλας – Απόλλων Καλαμαριάς 65-54
Διαιτητές: Νέδογλου – Καντζουρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 25-14, 39-30, 54-42, 65-54.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης – Δασκαλάρας): Κελεμένη 12 (1), Παναγιωτίδου 6 (2), Τουρετζόγλου 12, Τζιαμπάζη 15 (5), Μουταφίδου 1, Φραγκάκη 3 (1), Δημητρακούδη 8 (1), Μαραγκου 6, Συροπούλου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 7 (1), Δημητροπούλου 3, Μοδέα 5, Διαμαντοπούλου 5, Δαιμονάκου 10, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου 5 (1), Γιαντζακλίδου 11 (1).

Πανσερραϊκός – Α.Σ. Πανόραμα 55-38
Διαιτητές:  Σελεβός – Παπαδόπουλος Γρ.
Τα δεκάλεπτα: 14-12, 21-22, 39-29, 55-38.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 16 (1), Βάννα, Μπακιρτζίδου 15, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 5, Φωτιάδου, Δαμιανάκου, Πιτσιάβα 11, Σιάκα, Γκέκα, Μαμούδη 2, Ρούλη.
Α.Σ. Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Παππά 2, Ριτζαλέου 6 (1), Καλογρίδου 11 (1), Βατσιτσίδου 2, Κανέλλογλου, Κουλαρτσά 4, Βασλαματζή 10, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή 1.

Παναθλητικός Συκεών – Ιερισσός  111-25
Διαιτητές: Κανελλίδης – Καραβάς.
Τα δεκάλεπτα: 23-2, 58-8, 85-19, 111-25.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου – Γιαννάτση): Βαντσιούρη 10, Μπαξεβάνου 20 (2), Παπαδοπούλου 19 (1), Τράντα 8, Τζήμου 8 (1), Ντολοπούλου 12 (2), Σύρπα 10, Χρηστίδου 6, Σταμπή 2, Αντωνίου Ι. 8, Αντωνίου Κ. 12.
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα, Τζέλιου 2, Αργαλειού 6, Γκατζιώνη 2, Λεμπίδα 13, Βελέντζα, Καμπάνη 2, Τσουκαλά.

Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ 45-43
Διαιτητές: Σαρακενίδης – Τσάνταλη.
Τα δεκάλεπτα: 7-6, 11-19, 25-30, 39-39(κ.α.), 45-43.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 7 (2), Καραλίδου Σ. 11 (1), Τονικίδου 2, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 13 (2), Συμεωνίδη 2, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 6, Θεοδωρίδου, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκου 4.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κλιματσάκη, Κογκαλίδου, Θεοδοσίου, Θώμογλου 4 (1), Φείδα, Τόσκα 18 (1), Μπαμπικέρ 6, Καζαντζή 9 (1), Γραμματικοπούλου Κ., Γραμματικοπούλου Μ., Μπαρμπαλιού 2, Παυλάκη 4.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Κόντρα στη Δάφνη Αγίου Δημητρίου ο Παναθηναϊκός

Να επιστρέψει στις νίκες και να αφήσουν πίσω τους την μεγάλη ήττα από τον Ολυμπιακό θέλει …