Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών – Αποτελέσματα (31/10)

Α2 Γυναικών – Αποτελέσματα (31/10)

Α2 Γυναικών

Αγωνιστική δράση είχαμε αυτό Σαββατοκύριακο και στην Α2 Γυναικών στο μπάσκετ. Δείτε αναλυτικά την αναφορά της ΕΟΚ, για την 3η αγωνιστική των τεσσάρων ομίλων.

«Για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – 2η Αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Αιγέας 54-61
Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος 64-49
Εύνικος-ΓΕ Άμιλλα 2000 77-28
Ηλιούπολη-Φοίνιξ Πειραιά 70-59
ΑΟ Άργους οι Δαναοί-Άρις Καλαμάτας 64-43

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Θησέας Παναγιούδας – Αιγέας Χίου 54-61
Διαιτητές: Παπανικολάου-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 7-12, 25-30, 41-48, 54-61
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Κωττάκη 1, Νάκη 15(3), Κατσούρη Μ. 6(1), Στυλιανίδου 9, Αλασχκάρ 2, Σαϊτάνη 9, Κούση, Καράκλα, Δήμου 4, Ταμπάκου 8.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 8(1), Δάνδουλα 7, Παντζή, Γιαμαλίδου, Παπαδοπούλου 4, Ατσαβέ 7(1), Άγκο 6, Ιωάννου, Μυλωναδάκη, Κοματσιούλη 26(5), Σβορώνου 3.

Ατρόμητος Πειραιά – Πανιώνιος 64-49
Διαιτητές: Βελέτζας-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα: 19-9, 31-21, 43-40, 64-49
Ατρόμητος (Χρυσοβελίδης): Καρρά 13, Καλογήρου 15(1), , Μπαρμπαλιά 8, Οικονομάκη 9, Σδρένια 7, Γιαννικάκη 2, Μερκούρη 2, Μάλαμα 8(1), Καραπατάκη, Μποντιώτη, Καλαφάτη, Ιφτι.
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Μαχλά 13(2), Καμπισιούλη 8, Πλώτα 14(1), Μπιλλή 7(1), Ανδρονικίδου 4, Μυστικού 3(1), Καντζιάν, Παπακωνσταντίνου, Γερακάρη

Εύνικος ΓΑΣ-ΓΕ Άμιλλα 2000 77-28
Διαιτητές: Πετράκης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 27-04, 35-12, 54-22, 77-28
Εύνικος (Βελτσίστας-Γκατσου): Τσεντζου , Εμμανουηλίδου 9(3), Ράδη 7, Καίσαρη, Θωμαϊδου 6, Ισκιόγλου 4, Ναυροζίδου 12, Μίχου 8, Παπαδοπούλου 2, Βούλγαρη 17(1), Κεσσέ 12.
Άμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς,Ψιμουλη): Βυτογιανη, Μανιατά, Τσουκαλά 6, Μίχαλου, Πολυχρονοπουλου, Μάγκλαρη , Μονογιού 12 , Παππά , Τρυφωνίδη 6, Κοκκόνη, Παπαζαφειροπούλου, Παναγιωτοπούλου 4 .

Ηλιούπολη-Φοίνιξ Πειραιά 70-59
Διαιτητές: Ναστούλης, Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 24-17, 45-34, 56-44, 70-59
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Διαμαντοπουλου 2, Κάραλη 11, Ζαρόκωστα,  Θεοδώρου 8, Πρίφτη 10, Τσαγκαροπούλου 10, Σλούκα 7, Κορρέ 20(3), Νικολαϊδου, Λιγνού, Αλεξιά 2, Κουζέλου.
Φοίνιξ Πειραιά (Αράπης): Γραμματικού, Μαγγίνα 10, Λαουλάκου, Ευμορφοπούλου 25(2), Βράκα 10, Στεφάτου 7, Καψοκόλη 7, Παπαποστόλου, Μπαρούτση, Δράκου.

ΑΟ Αργους Οι Δαναοί – Αρις Καλαμάτας 64-43
Διαιτητές: Ροδόπουλος-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 19-05, 40-16, 54-29, 64-43
Δαναοί Αργους (Νενεκούμης – Μπακάλης): Χρυσοστομίδου 11(1), Στρατή 2, Δανούση 18(2), Μπαλλα 4, Μπούντου Ν. 4, Μπούντου Π., Καγιάννα 2, Κεχαγιά 19(3), Μπακάλη 4, Καραπάνου 2, Παπαμάρκου 2.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 3(1), Παπαδημητρίου 2, Χρονοπούλου, Κουτέλα 17(1), Καστανιά, Ευτυχιάδου 5(1), Μπούζα, Χονδρουλάκη, Σούτα 3, Παπαδοπούλου 3, Αντωνοπούλου 10.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 4
2. ΓΣ Ηλιούπολης 4
3. Δαναοί Αργους 4
4. Ατρόμητος Πειραιά 4
5. Φοίνικας Πειραιά 3
6. Αιγέας Χίου 3
7. Πανιώνιος 2
8. Θησέας Παναγιούδας 2
9. Αμιλλα Τρίπολης 2
10. Αρις Καλαμάτας 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

Πανιώνιος-Εύνικος
Αμιλλα Τρίπολης-Δαναοί Αργους
Αρις Καλαμάτας-Θησέας Παναγιούδας
Αιγέας Χίου-Φοίνικας Πειραιά
ΓΣ Ηλιούπολης-Ατρόμητος Πειραιά

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 67-44
Αθηναϊκός-ΑΕΚ Περιστερίου 50-35
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 52-57
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 61-57
Ιπποκράτης Κω-Σαντορίνη (Αναβολή)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πρωτέας Βούλας – Τερψιθέα 67-44
Διαιτητές:Γαραντζιώτης-Σίμα
Δεκαλεπτα: 17-08, 35-23, 53-31, 67-44

Πρωτεας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) Χατζηβασιλείου, Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου 6(2), Κουζούκα 2, Ζουρνή 11, Σακελλαρίου Ο. 7(1), Χατζηγιακουμή 5(1), Αναστασοπούλου Μ. 6, Χατζηδάκη 3(1), Σκουμπάκη 9, Αναστασοπούλου Χ. 16(1), Περδικάκη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Αποστολάκης – Βασιλάκος) Κορδαλή 2, Ιωαννίδου 19(2), Αγκάι, Λαμπράκη, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 10(1), Καντέλη 11, Μπακάλη 2, Μουστάκα.

Αθηναϊκός – ΑΕΚ Περιστερίου 50-35
Διαιτητές: Κούλης Κ. – Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 12-5, 14-17, 26-27, 50-35
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 4, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 6, Γερόντη 4, Tζέμη 9, Κοίλια, Σκαρλή 2, Τραγουστή 15(2). Καρυοφύλλη, Τσίκα 8(2), Γοργογιάννη 2.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη 5, Βασιλάκη, Καλαντζή 3(1), Ράπτη, Γαβαλά 4(1), Νάου, Κυριμάκη 4, Mωραϊτη 2, Zήκα, Bελιώτη, Tζήβα 11(2), Γκόγκου 6.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 61-57
Διαιτητές: Τερζής-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα 22-20,11-6,14-15,14-16
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 13(3), Χατήρα 3, Τσιαδή 12, Ακρίβου 10, Ευαγγελάτου 12(2), Μήτση,Τριανταφύλλου 4, Σακουλάκη 3, Καράμπελα, Γρίσπου 4, Μητροπούλου.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 2, Φρέρη, Τσιμπίδη 4, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 13(3), Στεφανίδου 13(1), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη 6, Γιαμπάνη 12,Κυριακοπούλου 5.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια 52-57
Διαιτητές: Κούλης , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 6-14, 28-33 ,42-43, 52-57
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος): Φλώρου, Δερμιτζάκη 6, Τσάτση, Αντωνιάδου 24(2), Χόνι, Νίτσογλου 2, Στεριοπούλου 4, Ψαρρού, Παπαγεωργίου 2, Μάνου 5(2), Κριμιτζά 6, ΚαλαΪτζιδάκη 3(1).
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου 6, Ανδρικοπούλου 7(1), Πατέρα 5, Καραχάλιου 11, Κοιλιαρίδη 4, Τάρλα 7(1), Χιώτη 11, Τίγκα, Παρθενίου, Βελέντζα 2 , Τριανταφύλλη.

 

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 6
2. ΚΑΟ Μελισσίων 5
3. Αγία Παρασκευή 5
4. Τερψιθέα Γλυφάδα 5
5. Αμύντας 4
6. Αθηναϊκός 4
7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4
8. ΑΕ Σαντορίνης 3
9. ΑΕΚ Περιστερίου 2
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2
11. Ιπποκράτης Κω 2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 7/11)
ΑΕΚ Περιστερίου-Πρωτέας Βούλας
Τερψιθέα Γλυφάδα-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ιπποκράτης Κω
ΑΕ Σαντορίνης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας
Ρεπό: Αθηναϊκός

 

3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Λασσάνης-Πιερικός Αρχέλαος 55-60
ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 65-74
Εκπ. Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Ν.Ρ. 57-66

Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου, Ολύμπια Λάρισας

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Λασσάνης Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος  55-60
Διαιτητές: Βίννης-Καννής
Δεκάλεπτα: 13-15, 31-28, 41-42, 55-60
Λασσάνης Κοζάνης (Κυριαζίδου): Κυριαζίδου 5 (1), Κοτζαΐτση 24 (3), Αμβρακίδου 2, Μανωλοπούλου 2, Μεντεσίδου 8, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη, Παπαδοπούλου, Χωλοπούλου 4 (1), Φλιούκα 2, Κρανιώτη 8.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 3 (1), Τελίδου 22 (3), Κιολέογλου Ν. 10 (1), Μάντζου 17 (3), Καρανικόλα, Κόκκαλη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 2, Κιολέογλου Π., Μάντη, Ζαρκανέλα 2.

ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαΐδας 65-74 (β΄παρ.)
Διαιτητές: Σταμπουλής-Χάνος
Δεκάλεπτα: 14-17, 34-31, 46-35, 53-53(κ.α.), 61-61(α΄ παρ.), 65-74
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 23 (4), Δόβα 7, Καραχαρίση, Νικολαΐδου, Σιβαρίδου, Ανανιάδου, Θεοδωρίδου, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 8 (1), Γιαλίδου 10 (1), Καραγκούνη 9 (1), Πεκιαρίδου 8.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Δίπλαρη 24 (2), Κρανιωτάκη 5 (1), Καρακατσάνη, Πισιάνη 8 (1), Σαρβάνη, Ζησοπούλου 8 (2), Βλαδίκα 10 (2), Βαρδαούλλη, Γκανάτσιου 17, Παπαδοπούλου 2.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 57-66
Διαιτητές: Ντίγκος-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 16-19, 28-31, 40-43, 57-66
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Γράψα 9(1), Θεοδώρου 11, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 4, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 11(1), Βουζούκου, Δαδαλή, Στεργίου 17(1), Τσαλή 5.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Τσαλοπούλου, Γράψα 8(1), Σουλτάνη 2, Κουφογιάννη 14(3), Καραγιαννάκη, Αρτεμισίου 10(2), Παπαδάκη, Δεληγιάννη 17, Νάστου 13(1), Κουλακιώτη, Θωμά, Μακαρώνη.

Η βαθμολογία
1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 4
2. Πιερικός Αρχέλαος 4
3. Λασσάνης Κοζάνης 3
4. Απόλλων Πτολεμαΐδας 3
5. Αργοναύτες Αγρινίου 2
6. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 2
7. ΑΓΕ Πιερίας 2
8. Ολύμπια Λάρισας 1

*Αργοναύτες Αγρινίου και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Λασσάνης Κοζάνης
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΓΕ Πιερίας
Ολύμπια Λάρισας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 62-58
Ιερισσός 99-Πανσερραϊκός 38-100
Άρης-Ασπίς Ξάνθης 87-37
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός 50-79
Πυλαία-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 50-45
Ρεπό Πανόραμα

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια


Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 62-58

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Ράπτης
Δεκάλεπτα: 12-19, 32-23, 54-47, 62-58
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης-Δάμπασης): Μαραβέγια 9(1), Δημητροπούλου 2, Μοδέα 5, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 2, Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου Ε. 9(2), Γιαντζακλίδου 21.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.-Κολοκυθάς): Γιαννούδη 25(2), Παπαροϊδάμη 9(2), Πετρίδου Π., Σωτηρέλη, Παππά 12(1), Λογδανίδου 3(1), Πετρίδου Δ. 5(1), Μελενικιώτου, Γιαννουσίου 4.

ΜΕΝΤ-Παναθλητικός Συκεών 50-79
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 11-29, 25-48, 41-74, 50-79
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Τόσκα 13(2), Τσαρτσαρή, Καζαντζή 10(2), Γραμματικοπούλου Κ. 10, Γραμματικοπούλου Μ. 15(1), Καραμπετιάν, Μπαρμπαλιού 2.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 11(3), Παπαδοπούλου 4, Καραμπατζάκη 14, Τράντα 18(3), Ντολοπούλου, Βασιλείου 6, Χρηστίδου 2, Αντωνίου Ι. 8, Σταμπή 9(3), Αντωνίου Κ. 7(1).

ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας 50-45
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κωνής
Δεκάλεπτα: 18-15, 29-31, 40-39, 50-45
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 6, Ιγγλέζου 7(1), Κωστανάκη 8(2), Διαμαντίδου 11(1), Κοντογιάννη 3, Μαργέτη Μ., Κουράτορα 15(2).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Ιωακειμίδου 7(1), Παναγιωτίδου 11(1), Σπανίδου, Τουρετζόγλου 5, Τζιαμπάζη 3(1), Φραγκάκη 2, Κεσεσίδου 8, Δημητρακούδη 2, Μαραγκου 5(1), Απούλτση 2.

Αρης-Ασπίδα Ξάνθης 87-37
Διαιτητές: Κανελλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 22-9, 47-15, 72-27, 87-37
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 8, Κυρπιζλίδου 11, Τζημορώτα 14(1), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 12(4), Κουμαντσιώτου 14, Παπαϊωάννου 3, Δροσούνη 5, Νταουντάκη, Εφραιμίδου 2, Μιχαηλίδου 15, Παρακεντέ 3(1).
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μπίκου 2, Καραλίδου, Μπουτσούκη 7, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκο 5, Τονικίδου 6, Μπαϊρακτάρ 3(1), Μαμαλίγκατζη 8, Συμεωνίδη 3, Καρα Αχμέτ 3(1).

Ιερισσός-Πανσερραϊκός 38-100
Διαιτητές: Μιχέλης Θεμ.-Μιχέλη Ευ.
Δεκάλεπτα: 15-31, 21-53, 31-83, 38-100
Ιερισσός (Κούλιας-Μπόγρης): Παναγιωτίδου 3, Γκιούρα 4, Τζέλιου 4, Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 10, Λεμπίδα 15, Βελέντζα, Ισάκις, Γεράκη, Καμπάνη, Φουντούκη.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 2, Βάννα 10, Μπακιρτζίδου 7, Τσάντα 5(1), Πελτέκη 15(1), Θανοπούλου 15(2), Δαμιανάκου 6, Πιτσιάβα 19(1), Σιάκκα 2, Γκέκα 4, Μαμούδη 13(1), Ρούλη 2.

 

Η βαθμολογία

 

1. Παναθλητικός Συκεών 6
2. ΑΕ Πυλαίας 6
3. Πανσερραϊκός 5
4. Αρης 5
5. Απόλλων Καλαμαριάς 4
6. ΜΕΝΤ 4
7. Ασπίδα Ξάνθης 4
8. Πάνθηρες Καβάλας 3
9. Ηρακλής 3
10. ΑΣ Πανόραμα 1
11. Ιερισσός 1
*ΑΣ Πανόραμα και Ιερισσός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 7/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής-Αρης
Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ
Παναθλητικός Συκεών-Ιερισσός
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας»

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

ΝΒΑ: Οι Ουόριορς έβαλαν stop στους Σανς [vids]

Τέλος στο σερί των 18 νικών των Φοίνιξ Σανς έβαλαν οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς μετά τη νικη…