Κεντρική Γυναίκες Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα [14/11]

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα [14/11]

Α2 Γυναικών

Με τα παιχνίδια της 5ης Αγωνιστικής του 2ου και 4ου Ομίλου συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα
Ιπποκράτης Κω-Τερψιθέα Γλυφάδας 42-50
Αμύντας – ΑΕ Σαντορίνης 68-48
Αγ. Παρασκευή-ΑΕΚ Περιστερίου 56-24
ΕΦΑΟΖ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 38-61
Tετάρτη 17 Νοεμβρίου
20.30 Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αμύντας – Σαντορίνη 68-48
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάννης και Χρόνης
Δεκάλεπτα: 19-12, 39-27, 53-36, 68-48
Αμύντας (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 5(1), Μαργώνη 12(3), Τσαχιρίδη, Λιναρά, Νικητάκη, Πολιτοπούλου 8, Ντάνου Λία 27(5), Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 8, Ντάνου Μαντώ 4, Σιδηροπούλου
Σαντορίνη (Μάμμος): Τσολακίδου, Τρουνι, Τσούπα Μ., Τσαβδαρίδη, Σιγάλα 4, Αξιοπούλου 15, Ρεντζεπέρη 9, Τσούπα Π., Αργυρού, Παπαμαρκάκη 5(1), Σπηλιώτη 10, Πετράκη 5

Ιπποκράτης Κω – Τερψιθέα Γλυφάδας 42-50
Διαιτητές: Φάκαρος- Αγγελής
Δεκάλεπτα: 7-23, 23-40, 28-43, 42-50
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 7(1), Κοντού, Πατμίου 4, Κιαπόκα 4, Καλυμιοναρή 2, Σβύνου 4, Χρυσάκη 15, Γιαλλούση 2, Ψαρού, Μελλίνη, Μιλίκοβιτς, Κουντουριώτη 4.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Βασιλάκος): Κορδαλή 5, Ιωαννίδου 3(1), Κατσαρέα 6, Αγκάι 2, Λαμπράκη 4, Μαρίνου, Παπαδογούλα 3, Συγγρού 10(2), Καντέλη 8, Μπακάλη 9, Μουστάκα.

Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Περιστερίου 56-24
Διαιτητές: Κηπώσης-Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα 9-7, 27-11, 37-14, 56-24
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 15(3), Χατήρα 6(1), Τσιαδή 4, Ευαγγελάτου 8(1), Μήτση 3(1), Τριανταφύλλου 10, Γρίσπου 8, Μητροπούλου 2.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη, Καλαντζή, Βελιώτη, Ράπτη, Γαβαλά 6(2), Νάου, Κυριμάκη, Μωραϊτη 6, Ζήκα, Κατσιμάρδου 4,Τζίβα 8, Γκόγκου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγ.Δημ. 38-61
Διαιτητές: Λαζόγκα, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 3-13, 14-28, 24-43, 38-61
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Μάνου 3, Πατσιάτζη 4, Τσάτση 2, Αντωνιάδου 5, Χόνι 4, Νιτσόγλου, Στεργιοπούλου 6, Ψαρρού 2, Παπαγεωργίου Φλώρου 2,Κριμιτζά 8, Καλαϊτζιδάκη 2.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου): Φρέρη 3(1), Τσιμπίδη 2, Πολιτοπούλου 9(1), Γιαμπάνη 9, Γεωργακοπούλου 3(1), Κυριακοπούλου 12(2), Καλομιτσίνη 8, Στεφανίδου 7(1), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 6, Τσάμη, Δραμυτίκου.

Η βαθμολογία
1. Αγία Παρασκευή 9
2. Πρωτέας Βούλας 8
3. ΑΕ Σαντορίνης 8
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 8
5. Τερψιθέα Γλυφάδας 8
6. Αμύντας 7
7. ΚΑΟ Μελισσίων 7
8. Ιπποκράτης Κω 5
9. Αθηναϊκός 4
10. ΑΕΚ Περιστερίου 4
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)
Αθηναϊκός-Αγία Παρασκευή
ΑΕΚ Περιστερίου-Ιπποκράτης Κω
Τερψιθέα Γλυφάδα-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Αμύντας
ΑΕ Σαντορίνης-ΚΑΟ Μελισσίων
Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

 4ος Ομιλος – Αποτελέσματα
Αρης-Πάνθηρες Καβάλας 70-48
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 37-47
Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός  89-48
ΜΕΝΤ-Ηρακλής 34-61
ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός Συκεών 46-83
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός 89-48
Διαιτητές: Ράπτης-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 32-8, 53-24, 78-33, 89-48
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 4, Μπουτσούκη 8(2), Τονικίδου 10(2), Μπαϊρακτάρ 4, Μαμαλίγκατζη 26(2), Συμεωνίδου 6, Καραλίδου Β. 7(1), Χαλκίδου 9(1), Θεοδωρίδου 2, Χατζηαντωνίου 2, Μωϋσένκο 11(1).
Ιερισσός (Κούλιας): Γκιούρα 4, Τζέλιου 15, Γκατζιώνη 13, Νιπόλη, Λεπίδα 7, Τσουκαλά 2, Βελέντζα, Αργαλειού, Ισάκις 3(1), Γεράκη, Καμπάνη 2, Σπίνερ.

Αρης-Πάνθηρες Καβάλας 70-48
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης- Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 19-17, 41-27, 60-34, 70-48
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Κυρπιζλίδου 3, Τζημορώτα 9(1), Τσιαρσιώτη 1, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 6, Παπαϊωάννου 6, Δροσούνη 10(1), Νταουντάκη, Παρακεντέ, Μιχαηλίδου 30(3), Ανδρόνικου.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Φραγκάκη, Τζιαμπάζη, Κεσεσίδου 7(1), Απούλτση 2, Σπανίδου 4, Τουρεντζόγλου 10, Κελεμένη 16(1), Δημητρακούδη 2, Μαραγκού 4(1), Παναγιωτίδου 1, Συροπούλου 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 37-47
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 6-6, 16-19, 28-41, 37-47
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Αντωνιάδου, Μαραβέγια 5, Δημητροπούλου 3(1), Μοδέα, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 6, Δαιμονάκου 4, Τσαπόγα , Μιχαηλίδου 9(3), Γιαννακάκη , Γιαντζακλίδου 10(3).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 6, Ιγγλέζου 8(1), Κωστανάκη 18(2), Διαμαντίδου 10, Κοντογιάννη 2, Μαργέτη Μ., Κουρατόρα 3(1).

ΜΕΝΤ-Ηρακλής 34-61
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 7-16, 14-44, 22-54, 34-61
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου 2, Θεοδοσίου, Θώμογλου 8(2), Φείδα, Τόσκα 2, Μπαμπικέρ 5, Γραμματικοπούλου Κ. 8(2), Γραμματικοπούλου Μ. 2, Μπαρμπαλιού, Κλιματσάκη 7(1).
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 16(1), Παπαροϊδάμη 8(1), Πετρίδου Π., Παππά 10(2), Σωτηρέλη 5(1), Λογδανίδου 12(2), Ουζούνη, Μελενικιώτου 4, Αγαθοκλέους, Γιαννουσίου 6, Βαρθαλάμη, Νικοδήμου.

ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός Συκεών 46-83
Διαιτητές:  Αναστασιάδης Γ.-Φίλλιος
Δεκάλεπτα: 11-20, 23-46, 34-60, 46-83
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Πάππα 8(2), Ριτζαλέου 6, Καλογρίδου 6, Βατσιτσίδου 7, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου 1, Ράλλη, Κουλαρτσά 13, Βασλαματζή 5, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 14(2), Παπαδοπούλου 1, Μπαξεβάνου 16(4),  Τζήμου 6, Καραμπατζάκη 6, Τράντα 11(2), Βασιλείου 10, Σύρπα 10, Χρηστίδου, Σταμπή 5, Αντωνίου Ι. 2, Αντωνίου Κ. 2.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών  10
2. Αρης 9
3. ΑΕ Πυλαίας 8
4. Ασπίδα Ξάνθης 8
5. Πανσερραϊκός 7
6. Πάνθηρες Καβάλας 6
7. Ηρακλής 6
8. Απόλλων Καλαμαριάς 6
9. ΜΕΝΤ 6
10. ΑΣ Πανόραμα 5
11. Ιερισσός 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)
ΑΕ Πυλαίας-Αρης
Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ
Ηρακλής-Ιερισσός
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΣ Πανόραμα
Παναθλητικός Συκεών-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Το ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός ξεχωρίζει για την 6η αγωνιστική της Α1 Γυναικών

Με δύο αναμετρήσεις ξεκινάει η 6η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Δύο ματς θα διεξαχθούν σήμερ…