Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Α' ΕΣΚΑΝΑ, ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ

Το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ερμή Αργυρούπολης και Φοίνικα Πειραιά αναβλήθηκε, ο ΑΟΝΑ είχε το ρεπό του, και έτσι η Ακαδημία Ελευσίνας και Ίκαρος Νέας Σμύρνης βρέθηκαν στην κορυφή της Α’ ΕΣΚΑΝΑ.

Σπουδαίο διπλό πήρε η Ευρυάλη στον Άγιο Δημήτριο από την Δάφνη με 59-55, ενώ την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Δραπετσώνα μετά το άνετο 75-56 επί της Ένωσης Νέας Περάμου.

Τα αποτελέσματα :

Τράχωνες-Αστέρας Αγίου Δημητρίου 70-60
ΑΕ Καλλιθέας-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 63-77
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Ευρυάλη 55-59
Ακαδημία Ελευσίνας-Ταταύλα 81-56
Ηλεκτρούπολη Ελληνικό-Πέραμα 86-79
Δραπετσώνα-Ένωση Νέας Περάμου 75-56
Ερμής Αργυρούπολης-Φοίνικας Πειραιά (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Ρεπό : ΑΟΝ Αργυρούπολης

Τα φύλλα αγώνα :

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. 55-59
Διαιτητές : Αναστασίου , Πέππας , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 08-17, 27-29, 43-44, 55-59
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος) :Γκιουρτζίδης Ε. 9(3), Ζούκας 5, Βούτας 4 , Πατουλίδης , Γκιουρτζίδης Σ. 8(2), Άμερσον, Παπαδημητρακόπουλος 14, Τσιούτσιας 11(1) , Παπαδάκης 4, Φωτιάδης , Τίλη , Σαβούρδος , Θόδος
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κακαβάς , Ξυπνητός): Kουμπούρας 5(1) , Βλάμης , Μπριασούλης , Μπούτος 11(1) , Μαλτέζος 8, Τσαπρόπουλος , Κοπακάκης 16(4), Γεωργιάδης 11(1) , Παπαδόπουλος , Πουλούδης , Κατσαϊτης , Σακελλαράκης 8

AE KΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 63-77
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Πηλοίδης, Μακρής
Δεκάλεπτα : 14-27, 27-42, 47-62, 63-77
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Λαζαρίδης) : Σμυρνής , Παπανικολόπουλος 6(2), Τσελεπίδης 18, Μούστα 5, Βλαχογιάννης 2, Παπαζαφειρόπουλος 15(1) , Μακρής , Τσιμπούκης 2, Γκενεράλη 11(1) , Δημητρακόπουλος 4
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος, Χόντζα) :Γκολιάς, Γεωργακόπουλος , Πολίζας , Καλαντζής 20(2), Ραδίτσας 7, Γιαννακόδημος 4, Ιορδάνου , Κοκορόγιαννης 11, Ντόκας , Αντωνούσος 20(2), Φραντζέτης 1, Δαμιανάκος 14

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 75-56
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Μπερέτσος, Κονταξάκης
Δεκάλεπτα : 30-14, 45-31, 60-46, 75-56
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Ραλλάκης 1, Αρμανίδης 22(5), Χατζηκίδης 7(1) , Σίμος 7(1) , Πεζιρκιανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 15, Καραγιαννίδης 7(1), Λιαδής 8, Μανάλογλου , Κυριαζίδης 6(1)
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βουκουβαλίδης) : Σαμλί , Κοντόπουλος 9(3), Γεωργίου 5(1), Τσέλιος 4, Ρόκας 7, Σταματής 4, Στεφάνου 7, Καπέτσης 9, Μπούρας , Γαβαλάς 6, Μαργέτης 5(1) , Ντότσι

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ 70-60
Διαιτητές : Καραβίτης, Αντωνέλου, Τσάφος
Δεκάλεπτα : 16-17, 32-31, 53-45, 70-60
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ (Χαριτάτος, Κωστολιάς): Παπαδόπουλος 1, Σουληνάρης 8, Παπάζογλου 2, Καψαρίδης 16(2), Τσορμπατζίογλου 6(2), Κασιμάτης 6, Δάννα 12(1), Ρούσσος 2, Κούτρας 2, Σαρλάνης 15(2), Πανούσης, Παναγιωτάτος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης, Κεραμιδάς): Μπάλλας 13(1), Φωστέρης 6(1), Ακρίβος 7(1), Μουζάκης 14(1), Δούβος 4, Κουκουβάκης, Αθανασούλας, Τζανικιάν 4, Ραφτόπουλος, Μαρόπουλος 12

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 81-56
Διαιτητές : Κιουλάφας , Τζιμινίδης, Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 15-19, 34-31, 60-41, 81-56
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης, Ρόκας) : Ηλιάδης 17(2) , Πατατάς 10(2) , Αβραμίδης Ι. 5, Γουργιωτόπουλος 3(1) , Κοντούλης 6, Αβραμίδης Δ. 3(1) , Παπαδημητρίου 4, Κεφαλάς , Αχείμαστος 11, Μόρφος 6, Βαμβακίδης 16(5)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης , Ρουμελιώτης): Λουλουδάκης 2, Βελιζιώτης 8, Μπίρμπας 7(1) , Λάβαρης 4(1) , Μάντακας 6, Φίλα , Μακρυγιάννης 2, Ρέμπης , Βαρθακοκοίλης 11(1) , Τάταρης 1, Κόκκινος 15

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ 86-79
Διαιτητές : Αυγερινός , Μέλης , Στραγαλινός
Δεκάλεπτα : 20-22, 39-37, 61-55, 86-79
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Διαμαντόπουλος – Καρατράντος): Πηλιούνης 32(2) , Τσιγάλας 21(1) , Καραλής 12, Κουζινόγλου 8(2), Καρακώστας 4(1), Ντακάι, Κατσικάκης, Σάκος, Λεκατσάς4, Καραισκάκης, Ράγιας 2, Κριθαρούλας 3(1)
ΠΕΡΑΜΑ/ΕΡΜΗΣ (Χλιαουτάκης , Γεωργακόπουλος): Θωμάς 5(1), Δαουτάκος , Γεωργιάδης 20(2) , Γρύλλης 6, Ιωάννου 9(2) , Καλαϊτζάκης 2 Τράμπαρης 21(6) Μπακογιάννης 4, Παρασκευόπουλος 4, Πρέκας 8, Γερμανάκος

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Ακαδημία Ελευσίνας (4-1) 9
2.Ικαρος Νέας Σμύρνης (4-1) 9
3.Ερμής Αργυρούπολης+ (4-0) 8
4.Αστέρας Αγίου Δημητρίου (3-2) 8
5.ΑΟΝ Αργυρούπολης* (3-1) 7
6.Ηλεκτρούπολη/Ελληνικό (2-3) 7
7.Φοίνικας Πειραιά+ (3-1) 7
8.Τράχωνες* (3-1) 7
9.Ευρυάλη (2-3) 7
10.Δάφνη Αγίου Δημητρίου (1-4) 6
11.Ένωση Νέας Περάμου (1-4) 6
12.Ταταύλα* (2-2) 6
13.Δραπετσώνα* (1-3) 5
14.Πέραμα* (1-3) 5
15.ΑΕ Καλλιθέας (0-5) 5

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΕΣΚΑΝΑ: Α’ Γυναικών – 7η αγωνιστική

Εύκολες νίκες για τους πρωτοπόρους της Α’ γυναικών μετά και την 7η αγωνιστική. Τα απ…