Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Χεζόνια: «Έπρεπε να «καθαρίσουμε» τον αγώνα μέσω της άμυνάς μας»

Χεζόνια: «Έπρεπε να «καθαρίσουμε» τον αγώνα μέσω της άμυνάς μας»

Χεζόνια

Ο Μάριο Χεζόνια μίλησε μετά την αναμέτρηση της Ούνικς Καζάν με τον Ερυθρό Αστέρα, για την 12 αγωνιστική της Euroleague. Η ρωσική ομάδα επικράτησε άνετα των Σέρβων, με εμφατικό τρόπο και διαφορά 20 πόντων (78 – 98) . Είναι η τέταρτη σερί νίκη για την ομάδα του Περάσοβιτς και πλέον έχει ρεκόρ 7 – 5, στη διοργάνωση.

Ο Τζον Μπράουν (18 πόντοι, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ) και ο Μάριο Χεζόνια (17 πόντοι, 5 ριμπάουντ) ήταν εκείνοι που έκαναν την διαφορά για τους φιλοξενούμενους. Την επόμενη αγωνιστική η  Ούνικς Καζάν επιστρέφει στο γήπεδό της για να υποδεχθεί τον Ολυμπιακό (3/12, 18:00).

Όσα δήλωσε ο Μάριο Χεζόνια:

«Έπρεπε να “καθαρίσουμε” τον αγώνα μέσω της άμυνάς μας στο δεύτερο ημίχρονο και το κάναμε. Ήμουν και εγώ κάπως βιαστικός στην 3η περίοδο, αλλά τα καταφέραμε. Εκτελέσαμε το πλάνο του προπονητή στην επίθεση, η άμυνα είναι στο DNA μας. Εφόσον ακολουθούμε αυτό το πλάνο, θα είμαστε καλά. Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς».