Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρώτου Ομίλου της Β’ Εθνικής, τα Φανάρια πήραν την πρώτη τους νίκη κόντρα στην Πεντέλη με 74-59.

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής πανηγύρισαν τα Φανάρια, τα οποία επικράτησαν με 74-59 της Πεντέλης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Σημαντικό ρόλο στη νίκη αυτή έπαιξε η άμυνα των νικητών, σε συνεργασία με την αστοχία των φιλοξενούμενων.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι με ηγέτη τον Γιάννη Προδρόμου και άξιο συμπαραστάτη τον Πέτρο Κατσουλάκο έτρεξαν ένα σερί 16-0, φτάνοντας στο 57-44, ενώ οι φιλοξενούμενοι είσαν τους Λευτέρη Χρυσό και Γιώργο Τσιτσιγιάννη (όσο αγωνίστηκε) να ξεχωρίζουν.

To πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις στους τέσσερις ομίλους

1ος όμιλος

2η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσιανικός 81-74
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Εθνικός Πειραιά 84-71
Παπάγου-Έσπερος Καλλιθέας 77-79
Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου 60-58
ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πεντέλη 74-59
ΚΑΟ Κορίνθου-Αργοναύτης Τριγλίας 70-68

Ρεπό: ΝΕΟΛ

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 70-68
Διαιτητές : Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα : 19-20, 41-46, 59-56, 70-68
ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Καπώνης 11, Γ.Μακρής 2, Πρεδάρης 6(1), Δ.Μακρής 20(1), Κοντραφούρης 6, Φακοπουλίδης 3, Δούκας 9, Τσιάκος 4, Κωνσταντίνου 2, Αδαμόπουλος 7(1).
Αργοναύτης Ραφήνας (Μπότης): Σγουρός 15(3), Συγγούνας 6, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 12(2), Κορομηλιάς, Μητσάκης 4, Σβάρνας 6, Παλαντζάς 7(2), Σταμέλος 12(2)

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-74
Διαιτητές : Tσολάκος-Σιδέρης-Παπαδόπουλος Χρ.
Δεκάλεπτα : 22-11, 37-34, 61-51, 81-74
Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου 1, Μοσχοβίτης 12(1), Μακρυγιάννης, Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 11(1), Μανούσος 20(1), Χατζηνικόλας 22(3), Κουκάκης 4, Μαλέλης, Μιχαλάκης 11.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης): Νίκου 3(1), Κουτουλας 7(1), Καραμπελας 10(2), Πουρης, Μαυρομιχάλης, Κρασάκης, Μουμπαρακ 10(1), Λεκάκης 2, Παπαφλωρατος 6(2), Ρεκουνιωτης 29, Δενδρινός 7(1).

Παπάγου-Έσπερος 77-79
Διαιτητές: Παντελίδης, Τηγάνης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 19-14, 15-25, 20-24, 23-16
Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος, 4, Τρίχας 4, Κόης 14, Βούζας 3, Καρούζος 8 (1), Μαράκης 6 (1), Σολωμός 16, Καπόπουλος, Σοφρωνάς 16 (2), Κώτσης, Δελλίδης 6 (2)
Έσπερος (Ταυρόπουλος): Κολιός, Αγγελόπουλος 17 (1), Οικονόμου 11 (3), Καράβολας 13 (3), Αδαμόπουλος 2, Οικονομίδης, Τσολάκης 9 (1), Ολύμπιος, Κάπρης, Χαρούνι 12, Τσακίρης, Μαγιντόμπε 15 (2)

ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60-58
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Γεράνιος-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 07-09, 22-20, 38-42, 60-58
Αχαγιά 82 (Μπερδέσης): Καφέζας 10, Κωτσαδάμ, Α .Καλογιάννης, Μπαρδάκης, Λ. Καλογιάννης, Σέρμπος 2, Φραντζής 12(3), Οικονομόπουλος 8(1), Ταρνάρης 4, Δαβάνης 15, Λυμπέρης 4, Κατσογιάννης 5(1).
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Δαρμής, Γεροκώστας 4, Φουντάς 5(1), Θ. Πανουσόπουλος, Καλύβας, Σπυρόπουλος 18(4), Μπέλλας 2, Γκαβανόπουλος 6(1), Τσιουμπρής 19, Κ. Πανουσόπουλος 4.

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ “ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ”-ΠΕΝΤΕΛΗ 74-59
Διαιτητές: Καραβίτης-Καρακωνσταντόπουλος-Τζίμης
Δεκάλεπτα: 18-19, 39-39, 60-48, 74-59
Τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Πολίτης, Δόγκλης, Ψαρόπουλος 9(2), Προδρόμου 20 (2), Χάρος, Σαρρής 2, Αναγνωστόπουλος 12, Παπανικολάου, Μάκαρης, Κατσουλάκος 14(4), Μιλεντίγιεβιτς 17(2), Βουτυρόπουλος
ΑΕ Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Καρακατσάνης 9 (1), Νάσσης 5, Γιαννικός 10(2), Γραμματικός, Χρυσός 17(2), Μεσίνι, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 7(2), Ψαρόπουλος 11(1), Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης

ΦΕΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 84-71
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Π.-Λεβεντάκος
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 34-37, 54-54, 84-71
ΦΕΑ (Καρατζάς): Καραμίντζος, Γιαννόπουλος, Καραλευθέρης 25(3), Στεργιάκης 22(4), Κοντός 13, Παπαδόπουλος, Λίτσιος 3(1), Μπίγκος, Καραχάλιος 14(2), Γεωργοπαπαδάκος 7(2)
Εθνικός  Πειραιά (Καράμπελας): Βαϊδάκης 8, Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 3(1), Μπασδέκης 8, Λιβανός 5, Καραφαντής 3(1), Κατσαμπάνης, Βασιλακάκης 8, Καρυστινός 6, Κασιούμης 18, Καραδημητρίου, Παπουτσής 12(1)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.ΚΑΟ Κορίνθου (2-0) 4
2.Αχαγιά (2-0) 4
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (1-1) 3
4.Παπάγου (1-1) 3
5.Αργοναύτης Ραφήνας (1-1) 3
6.Νέα Κηφισιά (1-1) 3
7.Εθνικός Πειραιά (1-1) 3
8.ΦΕΑ** (1-0) 2
9.Έσπερος Καλλιθέας** (1-0) 2
10.Ένωση Ιλίου (0-2) 2
11.Πεντέλη (0-2) 2
12.ΝΕΟΛ* (0-1) 1
13.Πανελευσινιακός* (0-1) 1

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
** Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

1ος Όμιλος (3η αγωνιστική) (31/10)

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ Νφ/ΝΧ
Εθνικός-Παπάγου
Έσπερος-Αχαγιά
Ένωση Ιλίου-ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»
Πεντέλη-ΚΑΟ Κορίνθου
Αργοναύτης Τρ.-ΝΕΟ Ληξουρίου

2ος όμιλος

2η αγωνιστική
Το Αιγάλεω πήρε το συναρπαστικό ντέρμπι με τον Πανιώνιο στο παιχνίδι που ξεχώρισε στη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής, ενώ ο Δούκας πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στα Χανιά.
Τα αποτελέσματα

ΑΟΚ Χανιά-Δούκας 78-82
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 77-56
ΕΦΑΟΖ-ΝΕ Μεγαρίδος 79-88
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μανδραϊκός 65-61
Αιγάλεω-Πανιώνιος 90-88
ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 61-62
Ηλυσιακός-Άρης Νίκαιας (4/11)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΟΚ Χανιά-Δούκας 78-82
Διαιτητές: Ζακεστίδης – Κατσαπρακάκης – Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 20-18, 34-41, 50-55, 78-82
ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 25, Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 1, Λυβιάκης, Ψαράς 3, Καραΐσκος 2, Σανδραμάνης 8, Νέσσης, Κουρέπης 28, Παναρετάκης 2, Τσιρογιάννης, Παπαδάκης 9
Δούκας (Αγγέλου – Δανιήλ): Μαγουλάς, Λαγός 10, Γαρμπής 13, Αναστασόπουλος, Ντιαλλό-Φασέκας 2, Κορκοντζέλος 15, Μουλάς 7, Σωτηράκος 18, Λάκκας 6, Μιχαήλ 11

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 77-56
Διαιτητές: Καλδίρης-Κουκουλεκίδης-Μαρίγλη
Δεκάλεπτα: 27-12, 47-24, 57-38, 77-56
Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός, Τσακναρίδης 4(1), Κυρίλης 7 (1), Ματσάγγος 16 ,Bλάχος, Συγκούνας 10(1), Μόρφης, Γάργαλης 5, Σκορδάς 10,Καραμαλέγκος 15 (2) Βισνιέφσκι 4.
ΟΦΗ ( Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 2,Μποχωρίδης 11(1), Καψάλης, Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης 3, Λιουδάκης 1, Αγαπιάδης 1, Πρωτογεράκης 7, Καρλάφτης 4, Θεοδωρίδης 9(3), Μητρόπαππας 10, Πάλλης 8

ΕΦΑΟΖ – ΝΕ Μεγαρίδας 79-88
Δεκάλεπτα: 24-19, 46-45, 67-65, 79-88
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Αργυρούδης, Τεφτίκης
ΕΦΑΟΖ (Μάνου, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 14 (2), Μπιλάλης 13 (2), Βάρσος 16 (3), Μαγκουνής 2, Κριζέας, Καλαϊτζάκης 3 (1), Ροζακέας 7 (2), Μέξης 12, Μπαρμπάρης 8, Χάτζης 4
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος, Υφαντής):  Παλαιοχωρίτης 12 (4), Γκόντουιν 3, Αγγελόπουλος 22 (4), Γερομιχαλός 15 (2), Μπέμπης 5 (1), Γκουαλτιέρι, Εζόμο, Τζάιδας 2, Καλλινικίδης 14, Χάσα 3, Γκάτζιας 12 (4)

ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 61-62
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Φασόλης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 14-13, 13-15, 18-15, 16-19
Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 8, Στεργίου Μ 3 (1), Οικονομόπουλος 19, Δοξάκης 8 (2), Σεργιένκο 4, Μπακέας 5 (1), Μαλτέζος 9, Κοντός Γ 5, Σπηλιόπουλο
Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος – Καμαριώτης): Λυτόπουλος 8, Σκόρδος 2, Αγγελόπουλος 10 (2), Ζώρζος 16 (2), Σταθόπουλος 10 (2), Βλασσόπουλος 4, Καλιανιώτης 6, Μπολάτογλου 3, Χαρούνι 3, Ανδρεάτος

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (2-0) 4
2.Αιγάλεω (2-0) 4
3.Πρωτέας Βούλας (1-1) 3
4.Πανιώνιος (1-1) 3
5.Μελίσσια (1-1) 3
6.ΕΦΑΟΖ (1-1) 3
7.Δούκας (1-1) 3
8.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (1-1) 3
9.Παλαιό Φάληρο (1-1) 3
10.ΟΦΗ (1-1) 3
11.Μανδραϊκός (0-2) 2
12.ΑΟΚ Χανιά* (0-1) 1
13.Ηλυσιακός* (0-1) 1
14.Άρης Νίκαιας** 0

*Έχουν παιχνίδια λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική (31/10)

Δούκας-Ηλυσιακός
Άρης Νίκαιας-Πρωτέας Βούλας
ΟΦΗ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΝΕ Μεγαρίδος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μανδραϊκός-Αιγάλεω
Πανιώνιος-Π.Φάληρο
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟΚ Χανιά

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων 58-74
Μελίκη-Αίολος Γόμφων 59-94
Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 56-49
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ιωάννινα ΣΚ 65-59
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου 73-85
Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου 73-68
Ρεπό : Έσπερος Λαμίας

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων 58-74
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 13-18, 25-34, 42-54, 58-74
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης 2, Νικολόπουλος 7(1), Γυφτάκης 4, Μπαζζάκας, Καννής 8(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 21, Παππάς, Μητρόπουλος, Χρήστου, Ψάλτου 16
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 6(1), Κατσαρές 5(1), Μπουργανός 12(1), Κοϊτσάνος, Αμβράζης 8, Νταλός, Παρδακάς 8(2), Κατσίμπας, Τριανταφύλλου 27(7), Παπαχρήστος 9(1)

ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 59-94
Διαιτητές: 
Γερακίνης-Καρακώστας-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 11-32, 28-52, 44-75, 59-94
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Ντόβας, Μπαρζού 12(1), Μωϋσίδης, Καλογεράτος 16(3), Κυριάκου, Τζιοβάρας 1, Ματράκας 1, Μανούσος 17(2), Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης 6, Αλευρίδης 4, Ρογγότης 2
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 12, Γαρούφας, Μόσιαλος 2, Παππάς 8, Χατζής 2, Ευαγγελακόπουλος, Ιωάννου 6(1), Τσιγγενόπουλος 4, Κολότσιος 9, Ψύρρας 19(3), Θέος 15(3), Δέσπος 17

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 56-49
Διαιτητές: Λογοθέτης-Καρακάσης-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 15-11,27-24,44-41,56-49
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος 9 (3), Κοντούδης 11, Κατωπόδης 3 (1), Βαγενάς 4, Μούτσα, Καφφές, Μάλφας, Κουρτίδης, Τζακόπουλος 10 (1), Καραγιαννίδης 6, Λαζάρου 6, Ζαφειρούδης
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χανέλι 2, Γκοντόπουλος 16 (2), Ιλτσόγλου 12 (3), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 2, Ροδολάκης, Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Αγγελόπουλος 2, Παρασκευάς 5, Γιαννίκος

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα 65-59
Διαιτητές: 
Παπαγερίδης-Χαράμης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-35, 51-47, 65-59
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 2, Πανταζής 8(1), Γεωργαντζάς 12(2), Αρκούδας 1, Κρεμμύδας 11(1), Αργύρης 6, Αντωνίου 5(1), Καλλιάρας 18(1), Οικονόμου 2.
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 11, Κωνσταντινίδης 11, Σωτηρίου 6(1), Ξιούρας 17(1), Σπηλιόπουλος 5, Παπαγιάννης 4, Καραθανάσης, Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Βρασταμινός, Σφουγγάρης.

Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματρίου 73-85
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κατωτικίδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 22-22, 44-46, 59-65, 73-85
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας, Γρίψιος 6 (1), Κλωνάρας 11 (1), Παλάσκας 8 (1), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος Ν. 16, Σιπιτάνος 14 (2), Κωνσταντίνου, Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 11, Ασλανίδης, Κυρατζής
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 21 (4), Ανδρέου, Δουρούκης 6 (1), Ζορμπάνος, Χατζηγιαννάκης, Μπακέας 6 (2), Καλημέρης 4, Μπότσης, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης, Ζαρμακούπης 21 (1), Δημητριάδης 27 (2)

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου 73-68
Διαιτητές: 
Τσιαπλής-Παπαγεωργίου-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 15-22, 26-33, 46-55, 73-68
Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Καλτσουνάς, Τσούμας Γ., Μάνος 15(3), Καραδήμας 8(2), Σφακιανός 3, Ξένος 2, Τσούμας Σ. 17(3), Φαλιάκης Σ., Μανδαλάκης 24(2), Μούμογλου 4(1), Αρχοντούλης, Βλάχος
Νίκη Βόλου (Μαύρος, Κοσμάτος): Νικολής, Βερτζάγιας 13(1), Σαριμπαλίδης 11(3), Σκουφεζής, Σούλης, Κουτίνας 9, Σπανόπουλος 2, Μπουσκολίτης 5(1), Δελετζες, Λόλας, Καλλές 19, Ξενιτίδης 8

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (2-0) 4
2.Αίολος Γόμφων (2-0) 4
3.Ίκαροι Τρικάλων (2-0) 4
4.ΣΚ Ιωάννινα (1-1) 3
5.Νίκη Βόλου (1-1) 3
6.Δόξα Λευκάδας (1-1) 3
7.Τιτάνες Παλαμά (1-1) 3
8.Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1) 3
9.Έσπερος Λαμίας* (1-0) 2
10.Πρωτέας Γρεβενών (0-2) 2
11.ΑΓΣ Ιωαννίνων (0-2) 2
12.ΓΑΣ Μελίκης 0-2) 2
13.Ολυμπιακός Βόλου* (0-1) 1

Η επόμενη αγωνιστική

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική (31/10)

Ίκαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Δόξα Λευκάδας

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ιωάννινα ΣΚ-Ερμής Σχηματαρίου

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Γέφυρα 89-87 (72-72 κ.αγ., 82-82 α. παρ)
Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 54-64
Ερμής Λαγκαδά-Ευκαρπία 78-67
ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 72-48
ΜΕΝΤ-Μακεδονικός ΑΝΑΒΟΛΗ
Μαχητές Πειραματικού-Αρετσού Καλαμαριάς 82-57
Ρεπό : Αίας Ευόσμου, Πολύγυρος

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρας 89-87(β΄ παρ.)
Διαιτητές: 
Ντούρας-Τζιοπάνος Γ.-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 28-20, 43-35, 57-50, 72-72(κ.α.), 82-82(α΄ παρ.), 89-87 (β΄ παρ.)
Λεύκιππος Ξάνθης (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 12, Παλλάκης 6, Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 24, Παϊτάρης, Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 5, Μανάκας 24, Παπαδήμας 1, Βοϊβατόπουλος, Χρήστου 17.
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 8, Μπρόζος 23, Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος , Ανδρέου, Χατζηκυριακίδης 19, Στράτος, Μπένας 14, Καλαϊτζίδης 18, Καλογιαννίδης 5

ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 54-64
Διαιτητές: 
Θεοδώρου-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Γρηγ.
Δεκάλεπτα: 10-12, 28-36, 42-49, 54-64
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 5, Παπανδρεόπουλος 13(1), Μαλανδρής 13(1), Ζεκεριέ 5, Καρκατσέλης 4(1), Ναλμπάντης 2, Γκιουζελίδης 13, Χαλήλ 2
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 11(1), Ντίνος 8, Δατσιάδης 8(2), Γεωργιανός 13, Χριστοδούλου 7, Κεραμάρης 5(1), Γκούτζιας 2, Ασημάκης 10(1), Μπίλιος, Γούνας, Κουμανιώτης

Ερμής Λαγκαδά-ΠΣ Ευκαρπίας 78-67
Διαιτητές: 
Σελεβός-Δέλλας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-19, 37-33, 61-50, 78-67
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 9(2), Πλιούκας 18(3), Χρυσόπουλος 9(1), Μπακάλης, Πεχλιβανίδης 3, Μητρόπουλος 7(2), Γκέλιος 12(1), Καμαριώτης 3, Ταουσάνης 6, Λογοθέτης 11.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 2, Τουλούπης 2, Φόρογλου 9(2), Μελαδιανός, Βρεττάς 6, Χολέβας 28(3), Ζάχαρης, Γκαβέζος 6, Ζαφειρούδης 1, Βουρτζούμης, Κρίτσικας 3, Χαρτόπουλος 10.

ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-48
Διαιτητές: Ντόγκας-Σαρακενίδης-Καντερές
Δεκάλεπτα: 15-15, 35-23, 54-35, 74-48
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 7(1), Αλτίνης 10(2), Κυλαντωνίδης Π. 5(1), Ζιάκας 10(2), Συμεωνίδης 7, Δημητρίου 11(3), Ρουκουνάκης 3(1), Ιωαννίδης 9, Τσιριλάκης 4, Σαρρής 2, Ιωάννου 4.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος , Σερέτης 2, Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 15, Προβατίδης 3(1), Δεληγιώργης 6(1), Κόττας, Νταρατάνας 6, Γκατζιούρας 4, Τύπος 6, Ντούνι 6

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 82-57
Διαιτητές
: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 19-10, 41-22, 63-40, 82-57
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζουλης): Γεωργίου 20(2), Κόκκινος, Μισαηλίδης 3(1), Πετράκης 12(4), Νότης 10, Καραγιώργος 7(2), Κουτσοκώστας 4, Κόνσουλας 17(3), Μπάδης.
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 9(2), Βαρύτης 9(2), Κολοκοτρώνης, Κυφωνίδης 18, Παπανικολάου, Παπαδόπουλος, Καπόνης 4, Βάνης 13, Ντίαθ 4.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Μαχητές Πευκών (2-1) 5
2.ΚΣ Γέφυρας (2-1) 5
3.ΧΑΝΘ (2-1) 5
4.Ερμής Λαγκαδά (2-1) 5
5.Αίας Εύσομου* (2-0) 4
6.Μακεδονικός** (2-0) 4
7.Πανσερραϊκός (1-2) 4
8.ΠΣ Ευκαρπίας* (1-1) 3
9.ΜΕΝΤ** (1-1) 3
10.Πολύγυρος* (1-1) 3
11.Λεύκιππος Ξάνθης* (1-1) 3
12.Κομοτηνή (0-3) 3
13.ΚΑΟ Χαλκιδικής* (0-2) 2
14.Αρετσού Καλαμαριάς* (0-2)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
** Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική (31/10)

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης
Ευκαρπία-Κομοτηνή
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ερμής Λαγκαδά
Πολύγυρος-ΧΑΝΘ
Αρετσού-ΜΕΝΤ
Γέφυρα-Αίας Ευόσμου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ούνικς – Ολυμπιακός: Οι διαιτητές της αναμέτρησης [pic]

Γνωστή έγινε η διαιτητική τριάδα της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Ούνικς Καζάν για τη…