Κεντρική Ψαγμένα Δυσκόλεψε η πρόκριση για τη Νίκη Λευκάδας

Δυσκόλεψε η πρόκριση για τη Νίκη Λευκάδας

Νίκη

Δυσκόλεψε πολύ η πρόκριση στους Ομίλους του Eurocup Γυναικών για τη Νίκη Λευκάδας, καθώς ηττήθηκε, εντός έδρας από την Peak 80-63.

Η Νίκη Λευκάδας δεν κατάφερε κόντρα στην PEAC, στον πρώτο προκριματικό αγώνα του Eurocup Γυναικών, καθώς ηττήθηκε με 80-63 και έχει καλύψει ένα κενό 17 πόντων στη ρεβάνς.

Παρά το γεγονός ότι η Νίκη Λευκάδας ήταν εξαιρετικά εύστοχή στα πρώτα λεπτά του αγώνα, στη συνέχεια δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό της αντίπαλης ομάδας με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ

Στο δεύτερο μέρος η PEAC, έδειξε την ανωτερότητας, ειδικά στην ευστοχία (60% σε 20 σουτ και 70% σε 7 τρίποντα) μέχρι και το 35ο λεπτό, τελειώνοντας το ματς.

Για τις νικήτριες, κορυφαία αναδείχθηκε οι Βέντζελ με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ οι Κις και Μάρσαλ ακολούθησαν με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ και 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ, αντίστοιχα

Για τη Νίκη, ξεχώρισαν μονάχα οι Αμερικανίδες Thornton και McBryde με 44 κοινούς πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 10-13, 23-37, 40-54, 63-80