Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Βενεζουέλα – Νότια Κορέα 94-80: Άνετη νίκη για τους Λατίνοαμερικάνους

Βενεζουέλα – Νότια Κορέα 94-80: Άνετη νίκη για τους Λατίνοαμερικάνους

venezuela south korea 215702

Την πρώτη της νίκη στο Προολυμπιακό τουρνουά του Κάουνας πανηγύρισε η Βενεζουέλα, η οποία άφησε πίσω της την φυσιολογική ήττα από την Λιθουανία και επικράτησε άνετα της Νοτίου Κορέας με 94-80. Η ομάδα της λατινικής Αμερικής είχε τα ηνία του αγώνα από την πρώτη περίοδο (27-18) ξεπέρασε τους 20 πόντους διαφορά πριν το ημίχρονο.

Οι Ασιάτες αντέδρασαν και με επιμέρους 28-14 στην τρίτη περίοδο έφεραν τούμπα το ματς, ωστόσο η Βενεζουέλα πάτησε ξανά το γκάζι στην τέταρτη και έφτασε στην νίκη.

Πρωταγωνιστές των νικητών ήταν οι Γκουλιέντ με 17, Καρέρα, Τσούριο με 16 και Σόχο με 13 πόντους. Στην αντίπερα για τους Νοτιοκορεάτες ξεχώρισαν οι Χουινιούνγκ Λι με 18 και Ρα, Νταεσούνγκ Λι με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 56-38, 70-66, 94-80

Περισσότερα σε Εθνικές

Προολυμπιακό Τουρνουά : Συνεχίζεται η διάθεση εισιτηρίων!

Συνεχίζεται η προπώληση των εισιτηρίων για το Προολυμπιακό Τουρνουά. Οι μέρες για το Προολ…