Κεντρική Διεθνή Μάλαγα – Ρεάλ Μαδρίτης 90-96: Ο Κατσικάρης ζόρισε τον Λάσο

Μάλαγα – Ρεάλ Μαδρίτης 90-96: Ο Κατσικάρης ζόρισε τον Λάσο

real malaga

Κάθε άλλο παρά εύκολο ήταν το πέρασμα της Ρεάλ Μαδρίτης από την Ανδαλουσία, καθώς αν και νίκησε την Μάλαγα με 96-90 δυσκολεύτηκε αρκετά. Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη παρότι βρέθηκε να χάνει με 15 πόντους στην δεύτερη περίοδο (24-39) κατάφερε να μειώσει στον πόντο λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα (90-91), με την εμπειρία της «βασίλισσας» να μιλάει τότε και να φτάνει στην νίκη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για την Ρεάλ Μαδρίτης ήταν ο Τζέι Σι Κάρολ. Ο πολύπειρος Αμερικανός σουτέρ ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα σταματώντας στους 22 πόντους έχοντας  9/13 σουτ. Ακολούθησε ο Φαμπιάν Κοζέρ με 14, ενώ διψήφιοι ήταν επίσης οι Λαπροβίτολα (11π,8ασ) και Πουαριέ (11π, 9ρ).

Για την Μάλαγα ξεχώρισε ο Τόμπσον, ο οποίος είχε 16 πόντους και 7 ριμπάουντ. Ακολούθησαν οι Αμπρομάιτιτς και Μπουτέιγ με 15 πόντους ο καθένας, ενώ άλλους 11 πρόσθεσε ο Μπριθουέλα.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 39-45, 62-71, 90-96