Κεντρική Διεθνή Κράιλσχαϊμ – Μπάγερν 72-86: Στα ημιτελικά με επιθετική πολυφωνία

Κράιλσχαϊμ – Μπάγερν 72-86: Στα ημιτελικά με επιθετική πολυφωνία

Η Μπάγερν άφησε πίσω της την ήττα του Game 3 με την Κράιλσαϊμ και με πολλούς πρωταγωνιστές στην επίθεση επικράτησε με στο Game 4 παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά. Η ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, έχτισε διψήφιο προβάδισμα στην δεύτερη και την τρίτη και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην νίκη.

Η Μπάγερν είχε πολλούς πρωταγωνιστές στην αναμέτρηση, με κορυφαίο τον Γουέιντ Μπόλντγουιν ο οποίος πέτυχε νταμπλ νταμπλ με 14 πόντους 11 ασίστ και 6 ριμπάουντ, ενώ από 14 πόντους είχαν και οι Ρέινολντς και Σίλεϊ. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Πόλ Ζίπσερ με 18 πόντους, με τον Βλάντιμιρ Λούτσιτς να ακολουθεί με 16.

Για τους γηπεδούχους έλαμψε ο Μπελ – Χέινς, ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 32 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 4 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ. Ωστόσο, η φοβερή εμφάνιση του δεν ήταν αρκετή για να κάνει το 2-2 η ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 32-40, 53-64, 72-86

Στην Ρεάλ το Σούπερ Καπ μετά από θρίλερ

Σε έναν συγκλονιστικό τελικό του ισπανικού Σούπερ Καπ που κρίθηκε στην παράταση η Ρεάλ Μαδ…