Κεντρική Διεθνή Καρσίγιακα – Φενέρ 62-67: Μια νίκη από τους τελικούς

Καρσίγιακα – Φενέρ 62-67: Μια νίκη από τους τελικούς

fener 1 scaled

Η Φενέρ επέστρεψε στις νίκες καθώς έκανε μπρέικ στο μπρέικ της Καρσίγιακα στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς των ημιτελικών της Τουρκικής λίγκας, επικρατώντας στο τρίτο ματς με 67-62. Η ομάδα του Ιγκόρ Κοκόσκοφ αν και δεν ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση και ήταν πίσω στο σκορ μετά το τέλος του ημιχρόνου, πραγματοποίησε εξαιρετική τρίτη περίοδο και έφτασε στην νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μελίχ Μαχμούτογλου, ο οποίος είχε 18 πόντους και 4 ριμπάουντ. Από κοντά και ο Νάντο Ντε Κολό, ο οποίος στην επιστροφή του μέτρησε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 τελικές πάσες.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μόργκαν με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, με τους Τέιλορ και Σεκ να ακολουθούν με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα. O νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στους τελικούς της λίγκας την Εφές που έχει ήδη προκριθεί με σκούπα.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 29-23, 42-47, 62-67