Κεντρική NBA NBA (6/4): “Οδηγεί” τους Νετς ο Ίρβινγκ, διευρύνουν το σερί τους οι Σανς (vid)

NBA (6/4): “Οδηγεί” τους Νετς ο Ίρβινγκ, διευρύνουν το σερί τους οι Σανς (vid)

Ίρβινγκ

Οι Μπρούκλιν Νετς επικράτησαν στο ντέρμπι των Νικς και “σκαρφάλωσαν” στην κορυφή, έκτη σερί νίκη οι ασταμάτητοι Σανς, δια χειρός Μπούκερ.

Μπρούκλιν Νετς-Νιού Υορκ Νικς 114-112

Οι Μπρούκλιν Νετς, αν και έχασαν τον Χάρντεν που τραυματίστηκε στην διάρκεια του αγώνα, επικράτησαν των Νιού Υορκ Νικς και βρίσκονται στην 1η θέση της Ανατολής με ρεκόρ 35-16, ενώ οι ηττημένοι είναι στο 25-26 και την 8η θέση.

Κορυφαίος για τους νικητές, ο Ίρβινγκ που πέτυχε 40 πόντους, με 15/28 σουτ, 7 ασίστ και ήταν ο ηγέτης της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο.

Από τους Νικς, ο Μπάρετ είχε 22 πόντους, ο Μπούλοκ 21 και ο Ραντλ 19, ωστόσο λύγισαν στις λεπτομέρειες στο τέλος.

Highlights:

Χιούστον Ρόκετς-Φοίνιξ Σανς 130-133

Οι Φοίνιξ Σανς κέρδισαν στο Χιούστον τους Ρόκετς και με την 6η σερί νίκη τους είναι πλέον στην 2η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, στο 35-14, ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκονται στο 13-37 και την 14η θέση.

Για τους νικητές, με 36 πόντους πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπούκερ και επίσης πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Έιτον με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους Ρόκετς, πάλεψαν ως το τέλος ο Γουντ, ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και ο Ολίνικ με 21 πόντους.

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-88 (vid)

Το γύρισε και ισοφάρισε η Μονακό Η Μονακό επικράτησε της Φενέρ με σκορ 93-88 και ισοφάρισε…