Κεντρική Διεθνή Τσμόκι Μινσκ – Ζιέλονα Γκόρα 75-80: Ήττα με ανατροπή 17 πόντων πριν την ΑΕΚ

Τσμόκι Μινσκ – Ζιέλονα Γκόρα 75-80: Ήττα με ανατροπή 17 πόντων πριν την ΑΕΚ

maxresdefault 1

Την ήττα με ανατροπή γνώρισε η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στην τελευταία αγωνιστική  του Basketball Champions League, Tσμόκι Μινσκ από την Ζιελόνα Γκόρα με 80-75.

Η ομάδα της Λευκορωσίας είχε διαφορά 17 πόντων στο ημίχρονο του αγώνα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έκαναν μια εντυπωσιακή αντεπίθεση στην επανάληψη φτάνοντας στην νίκη.

Η αντίπαλος των Κιτρινόμαυρων είχε τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Λάουρι να έχει 14 πόντους, και τους Κουκ, Μπελιάνκοφ και Κλάιμπερν να έχουν από 12. Για τους νικητές ξεχώρισε ο Λούντμπεργκ με 23 πόντους, με τον Φρεϊμάνις να προσθέτει άλλους 16.

Τα δεκάλεπτα: 25-12, 48-31, 63-60, 75.80.