Κεντρική Basket League ΑΕΚ Λάρισα – ΑΕΚ: Ο Παπαθεοδώρου διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές στο ημίχρονο

Λάρισα – ΑΕΚ: Ο Παπαθεοδώρου διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές στο ημίχρονο

ilias papatheodorou aek e1658254269501

Η ΑΕΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο του ματς με τη Λάρισα (51-43). Η Ένωση είχε παράπονα από τη διαιτησία και αυτά εκφράστηκαν στο ημίχρονο της αναμέτρησης προς τους διαιτητές.

Συγκεκριμένα, ο Ηλίας Παπαθεοδώρου μαζί με τον βοηθό το, Γιώργο Λημνιάτη, πήγαν στους διαιτητές και διαμαρτυρήθηκαν έντονα. Οι δύο προπονητές τους είπαν ότι σφύριξαν πολλά φάουλ κατά της Ένωσης, όπως μεταδόθηκε στον αέρα της ΕΡΤ.

Σ΄εκείνο το σημείο επενέβησαν και άνθρωποι της Λάρισας, οι οποίοι εξέφρασαν κι αυτοί τα παράπονα τους.