Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Φενέρμπαχτσε – Μακάμπι 82-75: Ασταμάτητη η τουρκική ομάδα

Φενέρμπαχτσε – Μακάμπι 82-75: Ασταμάτητη η τουρκική ομάδα

Βέσελι

Η Φενέρμπαχτσε βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και επικράτησε και της Μακάμπι Τελ Αβίβ με 82-75. Οι Τούρκοι με εξαιρετική άμυνα κέρδισαν και τους Ισραηλινούς και έφτασαν τις εφτά σερί νίκες.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και με πρωταγωνιστή τον Ντράγκαν Μπέντερ προηγήθηκε με 21-17. Στη δεύτερη περίοδο τα πράγματα άλλαξαν, καθώς οι γηπεδούχοι έτρεξαν σερί 13-0 (30-21) και κράτησαν τα ηνία του σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (36-34).

Η Φενέρ έδειχνε ότι πάταγε καλύτερα στο γήπεδο και δεν επέτρεπε στην ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου να περάσει μπροστά στο σκορ (60-53). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και πήραν τελικά τη νίκη με 82-75.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 36-35, 60-53, 82-75.