Κεντρική Basket League Άρης Στα τρία φάουλ από το 8′ ο Τσάλμερς, παίζει ανέτοιμος ο Μιλόσεβιτς

Στα τρία φάουλ από το 8′ ο Τσάλμερς, παίζει ανέτοιμος ο Μιλόσεβιτς

decosey aris chalmers shuler

Ο ΠΑΟΚ πήρε αέρα 12 πόντων στο ημίχρονο (47-35 στο 20′) και άρχισε να “πατάει” γκάζι από την στιγμή που ο Μάριο Τσάλμερς βγήκε εκτός αγώνα με τρία φάουλ. Αυτό έγινε μόλις στο 8′, με τον Άρη να προηγείται εκείνη την στιγμή με 19-24.

Η απουσία του Τσάλμερς (oι διαιτητές τον χρέωσαν δύο σερί φάουλ σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και ακολούθως αντικαταστάθηκε) έγινε αισθητή κυρίως οργανωτικά και ο “Δικέφαλος” βρήκε την ευκαιρία να προσπεράσει στο σκορ. Από εκεί και πέρα, ο Μίλαν Μιλόσεβιτς έπαιξε μόλις επτά λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είναι φανερό πως έχει επηρεαστεί από τις ενοχλήσεις στον αχίλλειο τένοντα του αριστερού του ποδιού.

Περισσότερα σε Άρης

Καστρίτης: «Στόχος μας να παίξουμε ως Άρης»

Το σύνθημα για τη συνέχεια του Άρη έδωσε ο Γιάννης Καστρίτης. Ο Άρης έκλεισε με νίκη την κ…