Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός – Ρεάλ: Η φάση που έκρινε το παιχνίδι! (vid)

Παναθηναϊκός – Ρεάλ: Η φάση που έκρινε το παιχνίδι! (vid)

boho pao real

O Παναθηναϊκός έχασε από την Ρεάλ Μαδρίτης στην δεύτερη παράταση του μεταξύ τους παιχνιδιού για την Ευρωλίγκα, με τους Πράσινους ωστόσο να έχουν σοβαρά παράπονα από τους διαιτητές της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα, σε μια φάση της δεύτερης παράτασης, και με το σκορ στο 85-87, ο Γιαβόρ δεν είδε τίποτα στο ξεκάθαρο σπρώξιμο του Τρέι Τόμπκινς στον Μπεν Μπέντιλ, με αποτέλεσμα όχι μόνο το “τριφύλλι” να μην έχει το δικαίωμα να φτάσει στην ισοφάριση μέσα από την γραμμή των βολών, αλλά αντιθέτως να βρίσκεται να κυνηγάει με 4 πετά το καλάθι του Αμερικανού στην συνέχεια της φάσης.

Όπως θα δείτε και στο βίντεο, ο εκνευρισμός του πάγκο του Τριφυλλιού ήταν έκδηλος με τον Γιώργο Βόβορα να… τραβάει τα μαλλιά του για τον μη καταλογισμό του επιθετικού φάουλ.

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκός – Περιστέρι: Εκτός και ο Λεσόρ

Εκτός και ο Λεσόρ με Περιστέρι. Ο Ματίας Λεσόρ έμεινε τελευταία στιγμή εκτός από τον αγώνα…