Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Μαργαρίτης: «Φτάσαμε σε μια νίκη που θέλαμε πάρα πολύ»

Μαργαρίτης: «Φτάσαμε σε μια νίκη που θέλαμε πάρα πολύ»

vaggelis margaritis paok lavrio

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε το Λαύριο εντός έδρας. Αυτή ήταν μία νίκη, που ήθελαν πολύ, όπως δήλωσε χαρακτηριστικά μετά το ματς ο Βαγγέλης Μαργαρίτης.

Αναλυτικά όσα ανέφερε στην ΕΡΤ:

-Για το ότι η ομάδα δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά έφτασε στη νίκη:

Στην αρχή δεν ξεκινήσαμε τόσο καλά. Το έχουμε δείξει και σε προηγούμενα παιχνίδια αυτό. Η αρχή μας είναι λίγο δύσκολη αλλά από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά αλλάξαμε λίγο την νοοτροπία μας και το μυαλό μας, πιέσαμε περισσότερο και παλέψαμε για κάθε μπάλα. Έτσι φτάσαμε στη πρώτη μας εντός έδρας νίκη που τη θέλαμε πάρα πολύ για να έχουμε καλύτερη ψυχολογία και να βρούμε το ρυθμό μας. Τώρα έχουμε ένα εκτός έδρας παιχνίδι σε 3 μέρες. Πήραμε ψυχολογία και θα πάμε εκεί να παλέψουμε.

-Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ βασίζεται και στον πάγκο του και όχι μόνο σε 1-2 παίκτες:

Όλα τα παιδιά είναι έτοιμα να παίξουν, είναι επαγγελματίες και νομίζω ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Πιστεύω πως δεν έχουμε βασική και πεντάδα ή δεύτερη πεντάδα. Όλοι μπορούμε να παίξουμε και να βοηθήσουμε την ομάδα.

Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Νεραντζάκης: «Η εικόνα μας δεν είναι αυτή που πρέπε»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του αναφέρθηκε ο Στάθης Νεραντζάκης. Μετά την εκτός έδρας ήττα…