Κεντρική Β' Εθνική B’ Εθνική: Οι τρεις ομάδες που ψάχνουν το απόλυτο

B’ Εθνική: Οι τρεις ομάδες που ψάχνουν το απόλυτο

Η δράση στην τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής συνεχίζεται, με τρεις ομάδες να ψάχνουν το απόλυτο.

Ο λόγος για τον Εθνικό, ο οποίος φιλοξενείται από τον Παπάγου στο Σαλούν, τον ΕΦΑΟΖ ο οποίος δοκιμάζεται στην έδρα του Δούκα και τον Πρωτέα Βούλας, ο οποίος έχει πολύ δύσκολη αποστολή στην έδρα του Αιγάλεω.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4η αγωνιστικής του 1ου Όμιλου :

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Κορίνθου 12.30 ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Πλιάκας-Ασλανίδης-Ξυλάς (Μαυραντζάς)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Εθνικός Καραβίτης-Αργυρούδης-Κούλης Κ. (Ορφανός Γ.)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Μηλαπίδης-Ορφανός Εμ.-Δόλγυρας (Ζερβούδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Λιότσος-Ρίζος-Ασημακάκη (Κοκορδάτος)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Χριστοδουλάκης-Μαυρέλης-Λεβεντάκος (Μουζάκης Στ.)

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Ένωση Ιλίου Κωνσταντινόπουλος-Ζιώγας-Κιουλάφας (Τεφτίκης)

Κάτω Αχαγιάς 17.00 Αχαγιά 82-Πεντέλη Χαλαμπαλάκης-Σκανδαλάκης-Αγγελής (Κωστής)

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες) :

1.Έσπερος Καλλιθέας 6 (3-0)
2.Εθνικός Πειραιά 6 (3-0)
3.ΝΕΟΛ 5 (2-1)
4.Πεντέλη 5 (2-1)
5.ΦΕΑ* 4 (2-0)
6.Πανελευσινιακός* 4 (2-0)
7.Παπάγου 4 (1-2)
8.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια* 3 (1-1)
9.Ένωση Ιλίου* 3 (1-1)
10.Αχαγιά 82* 3 (1-1)
11.ΑΕΝ Κηφισιάς 3 (0-3)
12.Αργοναύτης Ραφήνας 3 (0-3)
13.Ιωνικός ΝΦ 3 (0-3)
14.ΚΑΟ Κορίνθου* 2 (0-2)

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4η αγωνιστικής του 2ου Όμιλου :

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ηλυσιακός Στρέμπας-Γρίβα-Τζίμης (Παπαδόπουλος Στ.)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Π. Φάληρο Σπυρόπουλος-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς (Σταματόπουλος)

Δαϊς 17.00 Δούκας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Σκαλτσής-Κοτσίρης-Γεράνιος (Γολεγού)

Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Καρακάσης-Μακρόπουλος-Λάμπος (Πετράκης)

8ου Δημοτρικού 17.00 Νε Μεγαρίδος-Άρης Νίκαιας Αποστολίδης-Ορφανός Ιορδ.-Χρηστίδης Π. (Τηγάνης)

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Πανιώνιος Τσακαλογιάννης-Ντάνος-Κανελλόπουλος (Μαχαιριανάκης)

Σταύρος Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας Ραχιώτης-Τηγάνης-Κοτσώνης (Παπαδόπουλος Κ.)

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες) :

1.ΕΦΑΟΖ 6 (3-0)
2.Πρωτέας Βούλας 6 (3-0)
3.ΟΦΗ 5 (2-1)
4.ΝΕ Μεγαρίδας 5 (2-1)
5.ΚΑΟ Μελισσίων 5 (2-1)
6.ΑΟΚ Χανιά 5 (2-1)
7.Παλαιό Φάληρο 4 (1-2)
8.Άρης Νικαίας 4 (1-2)
9.Ηλυσιακός * 3 (1-1)
10.Αιγάλεω* 3 (1-1)
11.Κρόνος Αγ.Δημητρίου* 3 (1-1)
12.Μανδραϊκός 3 (0-3)
13.Πανιώνιος 3 (0-3)
14.Δούκας* 2 (0-2)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Μαυρωτάς: “Το άνοιγμα των πρωταθλημάτων θα γίνει σταδιακά, υπάρχει σχέδιο”

Οι Ίκαροι Τρικάλων προ ημερών είχε στείλει επιστολή στον ΓΓΑ, Γιώργο Μαυρωτά, στην οποία ε…