Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Αναβολές κι απόλυτα

Β’ Εθνική: Αναβολές κι απόλυτα

Λειψή είναι η τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Νότου της Β’ Εθνικής, μιας και πέντε παιχνίδια αναβλήθηκαν λόγω κορονοϊού.

Από τους αγώνες που θα πραγματοποιηθούν, Εθνικός Πειραιά, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου, Μελίσσια και Μεγαρίδα θα κυνηγήσουν το 3/3

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Νάξου Δ. Περιστεράκης 15.00 ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Αχαγιά 82 Ορφανός Εμ..-Χρηστίδης Ηλ.-Τεφτίκης – ΑΝΑΒΟΛΗ (4/11, 17.00)

Β’ Κλειστό 17.00 Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Κορίνθου Κατραχούρας-Καρακάσης-Σκανδαλάκης (Παπαδόπουλος Στ.) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός-Αργοναύτης Τριγλίας Δολγύρας-Γεράνιος-Τούσης (Μπουρνάς)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Παπάγου Ζακεστίδης-Μηλαπίδης-Κοτσίρης (Παππάς)

Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πανελευσινιακός Κωνσταντινόπουλος-Αργυρούδης-Κούλης Χ. (Κουλούρης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

Ζ.Αλεξάνδρου 13.00 Ιωνικός ΝΦ-Νέο Ληξούριο Ασλανίδης-Κατσαπρακάκης-Παπαδημητρόπουλος (Παυλόπουλος)

Δ. Βικέλας 16.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πεντέλη Πλιάκας-Σκαλτσής-Τζίμης (Φαλούκας)

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Εθνικός Πειραιά 4 (2-0)
2.ΦΕΑ 4 (2-0)
3.Έσπερος Καλλιθέας 4 (2-0)
4.Πανελευσινιακός 4 (2-0)
5.Ένωση Ιλίου 3 (1-1)
6.Πεντέλη 3 (1-1)
7.Αχαγιά 82 3 (1-1)
8.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 3 (1-1)
9.Παπάγου 3 (1-1)
10.ΝΕΟΛ 3 (1-1)
11.ΑΕΝ Κηφισιάς 2 (0-2)
12.Αργοναύτης Ραφήνας 2 (0-2)
13.ΚΑΟ Κορίνθου 2 (0-2)
14.Ιωνικός ΝΦ 2 (0-2)

2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Αιγάλεω Αποστολίδης-Τηγάνης-Λαζαρίδης (Ντάβαρης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Μανδραϊκός Μαγκλογιάννης-Σκουλαρίκης-Λαζόγκα (Αντεριώτης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης-Λεβεντάκος (Παπαδόπουλος Κ.)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δούκας Τσώνος-Καραβίτης-Ουσταμπασίδης (Άκελ) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

2ο ΔΑΚΑΝ Ν. Καραμπίνης 16.30 Άρης Νίκαιας-ΑΟΚ Χανιά Τσακαλογιάννης-Χουγιάζος-Αγγελής (Αλετράς)

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-ΝΕ Μεγαρίδος Παντελίδης-Ρίζος-Νάστος (Μαγκανάς)

Γ. Γεννηματάς 18.00 Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος Ανδρικόπουλος-Φασόλης-Ζιώγας (Τηγάνης)

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.ΚΑΟ Μελισσίων 4 (2-0)
2.ΕΦΑΟΖ 4 (2-0)
3.ΝΕ Μεγαρίδας 4 (2-0)
4.ΑΟΚ Χανιά 3 (1-1)
5.ΟΦΗ 3 (1-1)
6.Αιγάλεω 3 (1-1)
7.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 3 (1-1)
8.Άρης Νικαίας 3 (1-1)
9.Ηλυσιακός * 2 (1-0)
10.Πρωτέας Βούλας* 2 (1-0)
11.Παλαιό Φάληρο 2 (0-2)
12.Δούκας 2 (0-2)
13.Μανδραϊκός 2 (0-2)
14.Πανιώνιος  2 (0-2)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Μαυρωτάς: “Το άνοιγμα των πρωταθλημάτων θα γίνει σταδιακά, υπάρχει σχέδιο”

Οι Ίκαροι Τρικάλων προ ημερών είχε στείλει επιστολή στον ΓΓΑ, Γιώργο Μαυρωτά, στην οποία ε…