Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής.

Σπουδαίες νίκες πήραν η Προοδευτική που κέρδισε στον Κορυδαλλό την ΕΑ Νίκαιας με 67-46 και ο Παννεαππολικός, ο οποίος κέρδισε εκτός έδρας με 78-76 την Φιλία.

Το τοπικό ντέρμπι της Γλυφάδας πήρε η Αιξωνή.

Τα αποτελέσματα:

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΒΑΡΗ 49-69
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 76-78
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 67-46
ΑΙΞΩΝΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ 79-72
ΑΕ ΡΕΝΤΗ – ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 82-75
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ/ΜΟΣΧΆΤΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 75-65
ΆΛΦΑ ΑΛΙΜΟΥ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 61-71

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 67 – 46
Διαιτητές : Κιουλάφας , Μπερέτσος, Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 17-14,30-25,53-42,67-46
ΠΡΟΟΟΔΕΥΤΙΚΗ( Κλιγκόπουλος,Γεωργάκης) : Λύρος , Λύτρας 6, Ζαχαριάδης Στεφανής  16(2),Τζιώτης ,Καρελάς 11(1),Ζάχαρης ,Οικονόμου 9,Κοθράς 12, Δογρανλής 10(2),Γιαννακόπουλος 3,Μαρίνης
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Χασάπης): Λιθόπουλος 10,Κόϊκας , Πάσμα 8(2),Οικονόμου , Κοροπούλης 7(1),Παυλίδης ,Καρασούλας 10(1) , Μανούσι , Καρράς , Μηνάρογλου 2, Τζορτζοριάν 8(1) ,Μουστάκος 2

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦ.-  ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 79-72
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Βαίτσης , Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα : 23-1, 40-36, 60-58, 79-72
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού) : Μπαλντούκας 5(1) , Χατζηαγγέλου 6, Νικολάκης , Μωραίτης , Γεωργάκης 15(3), Δελής 28(3) ,Κάππος 6(1) , Μαρκόπουλος 5(1) , Κίτσιος 14(3) Γεωργακόπουλος
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτσόγλου) : Τάγκαλος 10(2), Τσακιρίδης 15(3), Μπατής 13(1) , Μαυροειδάκος , Μαραγκόπουλος 17(1) , Χάλαρης 10(1), Φωκάς, Χαλκιάς 1,, Στεργίου 3(1), Πεταλάς, Βουρδέλης 3, Αλβέρτης

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» 49 – 69
Διαιτητές : Μαυρέλης , Καψαρίδης , Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 12-21, 31-34, 43-48, 49-69
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Μαρούδης): Μουρκόγιαννης 6, Γαλετάκης 5(1), Γαβρίλης 4, Σκιαθίτης, Κραββαρίτης 4(1), Σαραντίδης, Τσαούρδας 2, Αγγελόπουλος 8(2), Χατζηαργύρης 12(1), Στάθης 3(1), Καραογλάνης 2, Στρατής 1
ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου) :Βαρδάλος 2, Αγαλιώτης 2, Μακρυγιάννης, Υφαντόπουλος 13(3), Παπαθέος 4, Θεοχάρης 1, Φουντούλης 5, Κατσιούλης 3(1), Χασάπης 21(3), Δρίτσας 14(2), Παπαματθαίου 1, Βαρβαρίγος 3

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 76 – 78
Διαιτητές :Καραβίτης ,Μέλης , Πέπας
Δεκάλεπτα:18-18,45-36,57-60,76-78
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος) : Σπυρίδωνος 18,Βελισσάρακος, Χαραλαμπίδης 24(3),Λάμπρου 4,Πλατσικούδης, Τσικούρας 5,Καρατζόγλου 8(2),Ρουσόπουλος , Γραμματικός 8(2), Ροκάς 9(1)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης ) : Παναγόπουλος 18(2), Τριανταφύλλου 6(2),Τσιριγώτης  5(1), Γιαννακής  3(1),Σαμοχίνη 11(1), Παγίδας ,Γιανδήμας 10(1), Κατράνης 16, Φεσόπουλος , Μπένος , Κατσίπης

ΛΦ ΑΛΙΜΟY – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 61 – 71
Διαιτητές : Κονταράτος, Πηλοίδης Φ. , Στραγαλινός
Δεκάλεπτα : 13-21, 29-33, 46-50, 61-71
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής): Κριθαρούλας 9, Τσαγδής 3, Παπουτσής 11(1) , Αγαπητίδης 8 , Μάντακας 14, Δημητρουλόπουλος 8, Γεωργίλας , Κανούρης , Μπακλαβάς 6(2) , Κουτσιαύτης , Κρανιάς 2, Αυτιάς
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Παππάς Βλουτής): Αποστολάκης 11(1), Δημητρίου , Παπαδόπουλος 9, Μαντάς 23, Δασύρας Διαμαντής 2, Παπαγιαννόπουλος 2, Αλεξιάς 12 Κατσικάκης 2,. Πετρόπουλος 2 , Ευαγγέλου 8.

Ε ΡΕΝΤΗ – ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ 82-75
Διαιτητές : Τζίμης, Γερουλάνος,Φιλίππου.
Δεκάλεπτα : 21-15, 45-32, 63-52, 82-75
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Αντωνουσάκης) : Βλαχάκης 19(2),Σαρικάκης 16(5), Αντιπάτης 10 (2), Δαλμυράς 15(1), Γεράνιος 10(1), Μαρίνος 2, Αναστόπουλος, Μπέσιος, Σαπουντζάκης 9, Ορφανίδης 1, Αντωνιάδης, Χαριτόπουλος.
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ ΑΘΛ.(Ευαγγελίδης, Μπακούρος) : Μανιατόπουλος 3 (1),Ασημακόπουλος, Γιαννόπουλος, Βούλγαρης 18, Άλα15, Γεωργιάδης 3, Ντίνας, Κουκουλάς 21(3), Κολοκούρης 2, Τσαλαπατάνης, Δεραρτινιάν, Πελέκης 13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 75 – 65
Διαιτητές : Γαρίνη , Γεωργόπουλος , Μιχαλοπούλου
Δεκάλεπτα : 18-17, 38-29, 56-45, 75-65
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Λαμπαδάριος, Γκίκας) : Ευσταθίου 5, Γκααφάρ , Ρεπάνης, Σονίδης 16(4), Δεβεζόγλου 10(2), Σχορτσανίτης 14(1), Ντάσκας4, Πιστιόλης 3, Λατινάκης, Κατσαβέλας 16(2), Κουταλιάς 7(1), Τριανταφύλλου
ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ(Κουκιάς ,Τσίμπας , Παπουτσής) : Φωτόπουλος 39(4), Στουραίτης 3(1), Σωτηρόπουλος ,Παπαστεφανάτος ,   Χριστοδουλόπουλος 8(2) , Πάντο 2, Κωνσταντόπουλος 10, Κόντος , Μπακάλης , Τσεμπελής 2, Ρενιέρης.

Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα) :

1.Προοδευτική 2 (1-0)
2.Βάρη 2 (1-0)
3.Απόλλωνας Πειραιά/Μοσχάτου 2 (1-0)
4.Τερψιθέα 2 (1-0)
5.Ρέντη 2 (1-0)
6.Αιξωνή 2 (1-0)
7.Παννεαππολικός 2 (1-0)
8.Φιλία Περάματος 1 (0-1)
9.Γλυφάδα 1 (0-1)
10.Ένωση Αρμενίων 1 (0-1)
11.Άλιμος 1 (0-1)
12.Πήγασος Κορυδαλλού 1 (0-1)
13.Πειραϊκός 1 (0-1)
14.ΕΑ Νίκαιας 1 (0-1)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Παννεαπολικός: Κράτησε Μαραγκίδη – Κατράνη

Τη φανέλα του Παννεαπολικού θα φορούν και τη νέα χρονιά οι Αναστάσης Μαραγκίδης και Ορφέας…