Κεντρική Γ' Εθνική Τζάμπολ στη Γ’ Εθνική! Το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Τζάμπολ στη Γ’ Εθνική! Το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ξεκίνησε ουσιαστικά χθες (17/10), με την Ερμιόνη να επικρατεί της ΑΕ Δικαίου με 72-63. Σήμερα (18/10) θα σερβιριστεί το κυρίως πιάτο, σε μία κατηγορία που αποτελείται πλέον από έξι ομίλους!

Αναμφίβολα, πρόκειται για το πιο πολυάριθμο πρωτάθλημα, τρεις ομίλους στον Νότο και τρεις στον Βορρά.

Το πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής είναι:

1ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή ΑΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας Ζακεστίδης-Αδαμόπουλος Κ. (Πίγκας)

ΔΑΚ Τρίπολης 15:30 ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)

ΕΑΠ 17.00 ΕΑ Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα Μηλαπίδης-Κάννης (Θεοδωρόπουλος)

Γλαύκου 17.00 ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Καρπάνος-Λιαρομμάτης (Κώστης)

Κυπαρισσίας 14.00 ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Διαγόρας Ρόδου Τσακαλογιάννης-Λάμπος (Ηλιόπουλος Σπ.)

Ρεπό: Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

2ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Μυτιλήνης 15.00 ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου Καλογριάς-Σπυρλιδάκης (Σαλαβός)

Παν. Σαλπέας 17.00 ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Δάφνης Ορφανός Ιορδ.-Ζαγούρης (Δραμεσιώτης)

Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας Μαρουδιάς-Τσίγκου (Ευστρατίου)

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων Ντάνος-Μαρίγλη (Μάρης)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ Χατζημάρκος-Τσικριτσάκη (Παπαδόπουλος Στ.)

3ος Όμιλος

Σάββατο 17 Οκτωβρίου

Ερμιόνης 20.00 ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω Γιαννακόπουλος Φ.-Πετράκης Γ. (Πετρόπουλος)

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Μυκόνου 14.30 ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων Μπακετέα-Βαλούρδος (Σταματόπουλος)

Α Μοσχάτου 12.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου Καρανικόλα Ελ.-Ξυλάς (Άκελ)

Γαλανόπουλος 17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου Χουγιάζος-Ξηροκώστας (Μαυραντζάς)

Βυζαντινό Αθλ. Κέντρο 17.00 ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι Αργυρούδης-Κηπώσης (Παππάς)

4ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Αλμυρού 17.00 ΓΣ Αλμυρού-Λέων ΑΣ Μεσολογγίου Πιτσίλκας-Γιατρόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Παλαμά 17.00 ΓΣ Παλαμά Τιτάνες-ΓΣ Γόμφοι Ζαχαρής-Μπουγλος Ι. (Μάνασης)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας (Μηναρετζόπουλος) ΑΝΑΒΟΛΗ: 28/10, 17.00

ΔΑΚ Καναλλακίου 17.00 ΑΕ Καναλλακίου Αχερ.-ΑΟ Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης (Τσιγγέλης) ΑΝΑΒΟΛΗ: 28/10, 17.00

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου

Αμπελώνα 17.00 ΓΣ Αμπελώνα 1986-ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Μπούγλος Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

5ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Μίκρας Α’ 17.00 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας Λάδας-Καρυπίδης (Δροσόπουλος)

Εκπ. Μαντουλίδη 18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας Λυγούρας-Ιορδανίδης (Ανδρίτσος)

Καστοριάς 17.00 ΑΣ Καστοριάς-ΑΣ Άργος Ορεστικό Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Βόντζας)

Δ. Βικέλας 17.00 ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΑΟ Ίκαροι Γιαννιτσών Σελεβός-Τσαρδούλιας (Καλότσης)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης-ΔΕΚΑ Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Παπαπέτρου)

6ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

ΓΣ ΒΑΟ Μ. Γκράτσιος 18.00 Βυζαντινός ΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς Δέλλας-Κώννης (Αστρεινίδης)

Αλ. Μπαλτατζής 17.00 ΓΣ Αρίων Ξάνθης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02 Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης (Σαλικίδης)

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 18.00 ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Τσαούση-Παπαδόπουλος Γρ. (Παραλυκίδης)

Λαζ. Παπαδόπουλου 18.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΣΑΑΚ Ανατόλια Παπαθανασίου Κ.-Δικταπανίδης (Τζιοπάνος)

Ιωνίας 17.00 ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης (Σακελλαρίου)

 

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Με επιτυχία του χειρουργείο του Μπούρη! (pic)

Τέλος καλό όλα καλά για τον Διαμαντή Μπουρή, αφού πραγματοποίησε επέμβαση και είχε επιτυχί…