Κεντρική Β' Εθνική Το εξαιρετικό play του Χαρτοματσίδη στο Κηφισιά – Πεντέλη (vid)

Το εξαιρετικό play του Χαρτοματσίδη στο Κηφισιά – Πεντέλη (vid)

Χαρτοματσίδης

Η Πεντέλη πανηγύρισε την πρώτη εκτός έδρας νίκη της στη Β’ Εθνική, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τη Νέα Κηφισιά που κρίθηκε στην παράταση.

Η ομάδα του Κώστα Χαρτοματσίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ με 9 πόντους, ενάμιση λεπτό πριν το φινάλε του αγώνα, αλλά κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο.

Οι νικητές βρέθηκαν με 9 πόντους πίσω στο 1″35” πριν το τέλος, και βρήκαν το σθένος να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, βγάζοντας μια εξαιρετική φάση στο φινάλε της καονικής περιόδου.

Με το σκορ στο 90-87 και 7” να απομένουν ο Κώστας Χαρτοματσίδης κάλεσε τάιμ άουτ, σχεδίασε μία εξαιρετική επίθεση, την οποία οι παίκτες του εκτέλεσαν κατά γράμμα, με τον Γιάννη-Μάριο Γραμματικό να ισοφαρίζει (90-90) με τρίποντο.