Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Σφαιρόπουλος: “Θέλω να αξιοποιήσουμε περισσότερο τον Ζίζιτς και τον Μπέντερ”

Σφαιρόπουλος: “Θέλω να αξιοποιήσουμε περισσότερο τον Ζίζιτς και τον Μπέντερ”

giannis sfairopoulos

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 80-73 για την πρεμιέρα της Euroleague, με τον Γιάννη Σφαιρόπουλο να περιμένει καλύτερες εμφανίσεις από την ομάδα του στη συνέχεια της διοργάνωσης.

«Ήταν ένα δύσκολο ματς, γιατί αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα και δώσαμε το πρώτο ματς παιχνίδι από το Μάρτιο χωρίς τον κόσμο μας, ενώ δεν δώσαμε ουσιαστικά φιλικά παιχνίδια. Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου για το μαχητικό τους πνεύμα. Μετά την πρώτη περίοδο κάναμε εξαιρετική δουλειά στο δεύτερο δεκάλεπτο και δεν χάσαμε το προβάδισμα. Έχουμε πολλή δουλειά να κάνουμε για να βελτιώσουμε το παιχνίδι μας. Μπορούμε να το κάνουμε για να έχουμε καλύτερο ρυθμό και να βάλουμε περισσότερους παίκτες στο ροτέισον. Θέλω να αξιοποιήσουμε περισσότερο τον Ζίζιτς και τον Μπέντερ, που έχουν να παίξουν από τον Μάρτιο, αλλά έχουν ποιότητα», τόνισε ο Έλληνας τεχνικός.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…