Κεντρική Διεθνή Σαραγόσα – Τενερίφη 87-81

Σαραγόσα – Τενερίφη 87-81

bogris

Στα ημιτελικά του φάιναλ 8 του ΒCL είναι η Σαραγόσα καθώς απέκλεισε την Τενερίφη επικρατώντας με 87-81. Οι νικητές επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή, κατάφεραν να αντιδράσουν στην αντίδραση της Τενερίφης και έφτασαν τελικά στην νίκη.

Πολύ ανταγωνιστικοί ήταν οι παίκτες της Σαραγόσα στο ξεκίνημα του αγώνα καταφέρνοντας να προηγηθούν με 3 στο φινάλε του δεκαλέπτου (2017). Στην δεύτερη περίοδο η ομάδα του Βιντορέτα αντέδρασε και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1 πόντο (39-40).

Η τρίτη περίοδος ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ και τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάρουν προβάδισμα 7 πόντων χάρη στον πολύ καλό Σίλεϊ (63-56). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Τενερίφη ισορρόπησε το παιχνίδι  ισοφαρίζοντας σε 76-76 με τον Σερμαντίνι 2:30 πριν το φινάλε. Τελικά η Σαραγόσα ήταν αυτή που κράτησε την ψυχραιμία της  και πήρε την νίκη με

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 39-40, 63-56, 87-81

Χουγκάζ: «Όλοι μαζί για ένα ιστορικό αποτέλεσμα»

Μήνυμα προς τον κόσμο έστειλε ο Νίκος Χουγκάζ. Ο διεθνής φόργουορντ του Περιστερίου, Νίκος…