Κεντρική Διεθνή Πήρε το θρίλερ με την Φουενλαμπράδα η Μανρέσα

Πήρε το θρίλερ με την Φουενλαμπράδα η Μανρέσα

Η Μανρέσα αναδείχθηκε νικήτρια στο θρίλερ της ημέρας στην ισπανική λίγκα, επικρατώντας με 102-100 στην έδρα της Φουενλαμπράδα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα πολύ κακό δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 28-18, ωστόσο κατάφεραν και επέστρεψα στο παιχνίδι το οποίο έγινε ντέρμπι στα τελευταία λεπτά.

Ο Γκαρθία ισοφάρισε σε 100-100 38” πριν το φινάλε με τον Χάινριχς να μένει ψύχραιμος από την γραμμή της φιλανθρωπίας διαμορφώνοντας το τελικό 100-102.

Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Μαρκ Γκαρθία με 33 πόντους (4/5 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 10/10 βολές) και έξι ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν Ταμπού και Μέισον με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Δεύτερη νίκη για την Μπέτις με σούπερ Φελντέιν!

Την δεύτερη νίκη της στην ισπανική λίγκα πανηγύρισε η Ρεάλ Μπέτις Σεβίλλη, επικρατώντας με…